مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 159639 -تاریخ انتشار : دوشنبه 18 اردیبهشت 1396 -ساعت : 13:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کار روحانی در برجام از کار مصدق بالاتر بود/ اصلاح سیستم قضایی بر سیستم اجرایی کشور اولویت دارد

حسین مرعشی:

کار روحانی در برجام از کار مصدق بالاتر بود/ اصلاح سیستم قضایی بر سیستم اجرایی کشور اولویت دارد

مازندمجلس: یک فعال سیاسی اصلاخ طلب گفت: به عقیده من کاری که روحانی در انرژی هسته ای و برجام کرد از کار دکتر مصدق و ملی شدن صنعت نفت بالاتر بود زیرا در ملی شدن نفت ما نفت خود را بدست آوردیم و در برجام ، ما امنیت خود را بدست آوردیم

مازندمجلس: حسین مرعشی در مراسم افتتاح کمیته فرهنگیان ستاد دکتر روحانی در استان گیلان اظهار کرد: باید خدا را سپاس گذار باشیم که به برکت نظام رای مردم زینت نیست بلکه رای مردم تاثیر گذار است برخی می خواهند به جامعه القا کنند که فلان حرف را آورده اند به صحنه ، این حرف را هم در سال ۷۶ هم گفتند.

وی ادامه داد: در سال ۸۴ سیاسیون اصلاح طلب و سیاسیون اصولگرای ایران اشتباه تاریخی کردند، آشفتگی سیاسی در سال ۸۴ کشور را وارد چالش پر هزینه ای کرد اما در ۹۲ اصلاح طالبان به رسالت تاریخی خود توجه کردند و با انسجام وارد صحنه شدند، آقای عارف از رای خود گذشت و آقای هاشمی از رد صلاحیت خود نرنجید. ما از سال ۹۲ و انتخاب مان راضی هستیم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود : در سال ۹۲ در شرایطی دست به انتخاب دکتر روحانی زدیم که مهمترین پرونده سیاسی بین المللی بعد از انتخابات به شورای امنیت رفته بود و ۵ قطعنامه علیه ایران صادر شده بود، اینقدر موضوع جدی بود که دوستان متحد ما چین و روسیه قطعنامه ها را وتو نکردند، در ذیل فصل ۷ در شورای امنیت بودیم و نفت ما تحریم شده بو، میزانتورم ۴۴ درصد بود و رشد اقتصادی منفی ۶٫۸  گریبانگیر کشور شده بود .

مرعشی خاطر نشان کرد : دولت روحانی این بحران را با گفتگو حل و فصل کرد .

وی گفت : ژاپن برای اینکه بتواند پرونده اتمی خود را پاک کند ۲۵ سال با آژانس انرژی اتمی همکاری کرد و درهای کشورش را بر روی بازرسان باز گذاشت و آنها بعد از ۲۵ سال اعلام کردند که ژاپن مشکل و آلودگی هسته ای ندارد.

وی ادامه دارد : به عقیده من کاری که روحانی در انرژی هسته ای و برجام کرد از کار دکتر مصدق و ملی شدن صنعت نفت بالاتر بود زیرا در ملی شدن نفت ما نفت خود را بدست آوردیم و در برجام ، ما امنیت خود را بدست آوردیم.

نماینده مجلس پنجم و ششم شورای اسلامی با اشاره به اینکه ببرای سپاسگذاری از یک سیاستمدار موفق اید به دکتر روحانی رای دهیم، افزود: دلیل همه ی ما برای رای دادن به روحانی قدرشناسی است کسی که کشور را از یک نقطه خطرناک به حاشیه امن کشاند.

وی گفت: بعد از حادثه لانه جاسوسی ایران تحریم هوایی شده بود، اما امروز قرارداد چند صد هواپیمای پیشرفته را بسته ایم، در برجام از قاطعیت رهبری برخوردار بودیم، قدرت نیروهای مسلح پشتوانه مذاکرات بوده و قطعا حمایت ملی و مردم اید سیاستمدار درست و تیم کارآمدی وجود می داشت.

مرعشی گفت:اگر کشوری دچار تورم لجام گیسخته و سنگین باشد باید سیاست های انقباضی را در پیش بگیرد، اگر دچار رکود باشد با سیاست های انبساطی برود سراغ اقتصاد و تزریق پول کند ولی رکود تورمی سنگین کار را بسیار سخت می کند و انتخاب مسیر سخت است، وقتی می گوییم تورم ۴۰ درصد یعنی سرمایه از فروردین تا فروردین سال بعد ۴۰ درصد افت می کند، دولت با مشورت های زیاد و اتخاذ سیاست ها توانست تورم را زیر ۸ درصد آورد، الان روحانی در دوره دوم دستش باز است که بتواند رونق اقتصادی را انجام دهد.

وی با بیان اینکه ایران بعد از جنگ و آغاز دوره سازندگی صرفا با استفاده از منافع خارجی توانست آن دوره را طی کند، گفت: فروشگاههای ما خالی از کالا ها بود، تولید اتومبیل سواری در سال ۶۷ فقط ۸ هزار دستگاه بود اما امرور دولت روحانی پس از پشت سر گذاشتن تحریم ها آماده می شود ۱۰۰ میلیارد سرمایه خارجی را بکار گیرد، امروز صنعت نفت ایران ۲۰۰ میلیارد ریال پروژه برایش تعریف شده است .

مرعشی با اشاره به اینکه کوچکترین خطایی در این سرزمین ممکن است ما را دچار چالش کند، گفت: معلوم نیست که جریانات تندرو در آمریکا بخواهند برجام ادامه پیدا کند در حال حاضر آنقدر برجام مستحکم است نمی توانند آن را بهم بزند ولی اگر در سیاست های ما تغییری رخ دهد و توپی را به زمین ترامپ پاس دهیم معلوم نیست چه پیش خواهد آمد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت:  اصلاح سیستم قضایی ایران بر سیستم اجرایی کشور اولویت دارد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب به سایر کاندیداهای ریاست جمهوری توصیه کرد به روحانی رای دهند و گفت: دیگران هم به روحانی رای دهند و بگذارند او گامهای خود را ادامه دهد، راهی که آقای خاتمی باز کرده بود به چالش افتاد،  کاندیداهای دیگر انتقاد کنند و نظرات خود را بیان کنند به روحانی رای دهند و چهارسال دیگر وارد صحنه شوند .

وی در پایان سخنانش با بیان اینکه من در خیلی از مسایل منتقد روحانی هستم، افزود: بعد از پیروزی روحانی زبانم در دور دوم زبان انتقاد خواهد بود.


منبع : کاسپین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حسین مرعشی -

مطالب مرتبط با : کار روحانی در برجام از کار مصدق بالاتر بود/ اصلاح سیستم قضایی بر سیستم اجرایی کشور اولویت دارد
نظر شما در مورد : کار روحانی در برجام از کار مصدق بالاتر بود/ اصلاح سیستم قضایی بر سیستم اجرایی کشور اولویت دارد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها