مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 159939 -تاریخ انتشار : سه شنبه 19 اردیبهشت 1396 -ساعت : 10:17

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مقصر توقف صادرات تخم مرغ دولت نیست/ آنفولانزای پرندگان باعث توقف صادرات شد/ ۵۰ درصد خسارت مرغداران پرداخت شد

دبیرکل کانون مرغ تخم‌گذار:

مقصر توقف صادرات تخم مرغ دولت نیست/ آنفولانزای پرندگان باعث توقف صادرات شد/ ۵۰ درصد خسارت مرغداران پرداخت شد

مازندمجلس: دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار ایران در خصوص پرداخت خسارت مرغداری های متاثر از آنفولانزا بیان داشت: تا 50 درصد خسارت ها پرداخت شده است

مازندمجلس: دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار ایران، در رابطه با رفع موانع صادرات تخم مرغ گفت: سازمان دامپزشکی به سازمان جهانی بیماری‌های واگیر دام اعلام کرده است که ایران از بیماری آنفلوآنزا پاک شده است ؛ یعنی دوباره می‌توان روی صادرات برنامه ریزی کرد؛ البته این مسئله مشروط به این است که وضعیت قیمت برای صادرات مناسب باشد.

او در رابطه با این که آیا کاهش صادرات، تولید کنندگان را متضرر کرده است، گفت: کسی جلوی صادرات را نگرفته است، به خاطر آنفلوآنزا نتوانستیم صادرات داشته باشیم. در این موضوع دولت مقصر نیست. توقف صادرات سبب کاهش بیش از حد قیمت تخم‌ مرغ شده است؛ با این حال اگر صادرات باز شود قیمت پایه ما بالا است و دولت باید کمک کند که ضرر های گذشته جبران شود. همچنین باید در سطح سازمان‌های دامپزشکی و گمرکات دو کشور عراق و افغانستان جلساتی برگزار شود تا موانع احتمالی برای صادرات این محصولات برطرف شود.

طلاکش در خصوص اخباری مبنی بر این که دولت برنامه‌ای برای تولیدکنندگان متضرر ندارد، گفت: دولت یک کف و سقفی برای ثبات بازار تعیین کرده و زمانی که قیمت پایین‌تر از عدد تعیین شده توسط دولت می شود مرغدار واقعا ضرر می کند.

دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار ایران در خصوص پرداخت خسارت مرغداری های متاثر از آنفولانزا بیان داشت: تا 50 درصد خسارت ها پرداخت شده است.


منبع : ایلنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دبیرکل کانون مرغ تخم - طلاکش -

نظر شما در مورد : مقصر توقف صادرات تخم مرغ دولت نیست/ آنفولانزای پرندگان باعث توقف صادرات شد/ ۵۰ درصد خسارت مرغداران پرداخت شد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها