مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 159940 -تاریخ انتشار : سه شنبه 19 اردیبهشت 1396 -ساعت : 10:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بودجه کشور به میزانی نیست که رقم یارانه‌ها افزایش یابد/ هر ماه برای پرداخت یارانه ۱۸۰۰ میلیارد تومان به دولت پول می‌دهیم

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش:

بودجه کشور به میزانی نیست که رقم یارانه‌ها افزایش یابد/ هر ماه برای پرداخت یارانه ۱۸۰۰ میلیارد تومان به دولت پول می‌دهیم

مازندمجلس: کاظمی با بیان اینکه شرکت پالایش و پخش تاکنون 200 هزار میلیارد تومان بابت هدفمندی یارانه‌ها پرداخت کرده است، گفت: اگر این بودجه صرف پرداخت یارانه‌ها نمی‌شد می‌توانستیم در پروژه‌های ملی هزینه کنیم.

مازندمجلس: عباس کاظمی، مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با اشاره به این که تاکنون فقط شرکت پالایش و پخش 200 هزار میلیارد تومان بابت یارانه‌ها پرداخت کرده است، گفت: ما سال گذشته ماهانه 2200 میلیارد تومان به سازمان هدفمندی یارانه‌ها پرداخت می‌کردیم و درسال جاری نیز باید ماهیانه 1800 میلیارد تومان پرداخت کنیم و حتی تا 2400 میلیارد تومان نیز پرداختی داشته‌ایم.

وی تاکید کرد: اگر این میزان پول به هدفمندی یارانه‌ها داده نمی‌شد در جایی فراتر از شرکت پالایش و پخش و در سطح کشور و ملی می‌توانستیم راه‌آهن ریلی، برقی و مترو را توسعه دهیم که همه اینها به معنای کاهش مصرف فرآورده‌ و آلودگی هوا است.

کاظمی با اشاره به اینکه افزایش رقم یارانه‌ها امکان‌پذیر نیست، خاطرنشان شد: کشور بودجه‌ای ندارد که بتواند میزان یارانه‌ها را افزایش دهد.

وی با اشاره به ادعای برخی کاندیداهای ریاست جمهوری مبنی بر یارانه 150 هزار تومانی یادآور شد: این حرف‌ها پایه و اساسی ندارد ما هم فقط گوش می‌دهیم.


منبع : ایلنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : عباس کاظمی - مدیر عامل شرکت پالای -

نظر شما در مورد : بودجه کشور به میزانی نیست که رقم یارانه‌ها افزایش یابد/ هر ماه برای پرداخت یارانه ۱۸۰۰ میلیارد تومان به دولت پول می‌دهیم

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها