مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 160490 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 اردیبهشت 1396 -ساعت : 14:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 چرا از روحانی حمایت می کنم

 چرا از روحانی حمایت می کنم

مازندمجلس: حجت الاسلام محمدتقی مرتجایی (رئیس ستاد دکتر روحانی در شهرستان تنکابن) یادداشتی با عنوان «چرا از روحانی حمایت می کنم» نگاشته است و در اختیار ما قرار داده است که متن آن عینا در ادامه می آید

مازندمجلس: حجت الاسلام محمدتقی مرتجایی (رئیس ستاد دکتر روحانی در شهرستان تنکابن) یادداشتی با عنوان «چرا از روحانی حمایت می کنم» نگاشته است و در اختیار ما قرار داده است که متن آن عینا در ادامه می آید.

چرا از روحانی حمایت می کنم:

  1. اولویت اول رئیس جمهور یک نگاه فرهنگی است تا متخصصین و دانشمندان و روشنفکران رغبت همکاری با او را داشته باشند. آن گونه که بزرگی در مورد آقای خاتمی گفتند، از نشانه های سقوط هر ملت آن است که عالمان را بر سر سرای پادشاهان ببینیم، و از نشانه های عظمت هر ملت آن است که پادشاهان را بر در سرای عالمان مشاهده کنیم.
  2. رابطه ی متقابل و دوسویه ای بین رئیس جمهور و دانشمندان ایجاد شود که این مساله جز در بستر فرهنگی شخص رئیس جمهور میسر نیست. همان طور که مهندس موسوی به رئیس جمهور دولت های نهم و دهم گفته بود که مشکل شما آن است که نه شما دوست دارید با دانشمندان و متخصصین درجه اول کار کنید و نه آنها دوست دارند با شما کار کنند.
  3. معمولا روسای جمهور موفق دنیا علاوه بر شخصیت فرهنگی یکی از دو ویژگی مهم حکومت داری را باید دارا باشند. یا اقتصاددان باشند و یا متخصص در امور امنیت و حفظ آن باشند که آقای دکتر روحانی از سه ویژگی فرهنگی، امنیتی و حقوقی برخوردار است و شخص اول اقتصادی مملکت، جناب آقای نیلی را به عنوان مشاور خود برگزید.
  4. عملکرد موفق و انتخاب استراتژی های درست مانند الویت دادن به برداشت های از مخازن مشترک انرژی با همسایگان، اولویت دادن به توسعه ی حمل و نقل ریلی و هوایی، کشتیرانی و فضای مجازی، اصلاح نسبی ساختارهای اقتصادی مانند بانک ها و مالیات، کنترل تحسین برانگیز غول تورم و تک رقمی کردن آن، رساندن برجام به فرجام که امکان تعامل سازنده با دنیا را فراهم کرد.
  5. ایجاد آرامش روحی، روانی و اجتماعی و پرهیز از التهاب آفرینی (در حالی که رئیس جمهور سابق با آن خو کرده بود) و این موضوع برای همه ی مردم در روز بعد از پیروزی آقای روحانی در دور اول ملموس بود.

 

  1. نکته ای که کمتر مطرح می شود، این که بعد از رحلت آقای هاشمی رفسنجانی با توجه مسئولیت های مهم و خطیری که جناب آقای دکتر روحانی داشتند، دیپلمات تر از ایشان حداقل در جامعه ی روحانیت نداریم. (البته شخص مقام معظم رهبری فرموند که دیپلمات نیستند و رهبرانقلاب هستم).


 چرا از روحانی حمایت می کنم

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها :  چرا از روحانی حمایت - حجت الاسلام مرتجایی - مرتجایی - رئیس ستاد دکتر روحان -

مطالب مرتبط با :  چرا از روحانی حمایت می کنم
نظر شما در مورد :  چرا از روحانی حمایت می کنم

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها