مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 160534 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 اردیبهشت 1396 -ساعت : 16:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تولید داخلی 320 قلم داروی وابسته به خارج در دولت یازدهم

تولید داخلی 320 قلم داروی وابسته به خارج در دولت یازدهم

مازندمجلس: معاون کل وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت که هم اکنون 320 قلم داروئی که در دولت نهم و دهم با ارز از خارج کشور تامین می شد ، در داخل کشور تولید می شود

مازندمجلس: دکتر ایرج حریرچی روز چهارشنبه در جشنواره گرامیداشت سومین سال اجرای طرح تحول نظام سلامت در ساری افزود : تا پیش از روی کار آمدن دولت یازدهم در سال 92 حدود 350 قلم داروی مورد نیاز کشور از خارج تامین می شد.
وی ادامه داد : با برنامه ریزی وزارت بهداشت و حمایت دولت سلامت محور یازدهم ، هم اکنون تنها 30 قلم داروی مورد نیاز بیماران از خارج کشور تامین و در اختیار داروخانه ها و مراکز درمانی قرار داده می شود.
معاون وزیر بهداشت گفت که دولت یازدهم با داخلی کردن تولید 320 قلم داروی مورد نیاز کشور ، در این مدت یک میلیارد و 250 میلیون دلار صرفه جویی ارزی به ارمغان آورده است .


** افزایش 44 درصدی تولید تجهیزات پزشکی
حریرچی همچنین از افزایش 44 درصدی تولید داخلی تجهیزات پزشکی در کشور خبر داد .
وی گفت : تا پیش از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید یکهزار و 480 قلم تجهیزات پزشکی در داخل کشور تولید می شد که هم اکنون به 2 هزار و 130 قلم رسیده است .
او افزود : علاوه بر افزایش 44 درصدی تولید ، قیمت تجهیزات پزشکی هم در مقایسه با دوره فعالیت قبل 40 درصد نسبت به دولت قبلی کاهش یافته است.


** رشد پنج برابر سرانه بیمه روستایی
معاون وزیر بهداشت گفت که در دولت یازدهم سرانه بیمه روستایی از 20 هزار تومان در دولت نهم و دهم به حدود یکصد هزار تومان در دولت یازدهم افزایش یافت .
وی افزود : در این دولت چهار هزار و 100 روستا از داروخانه ، 2 هزار و 700 روستا از آزمایشگاه و یکهزار و 750 روستا از مرکز رادیولوژی برخوردار شدند.


** هزینه 104 هزار میلیارد تومانی طرح تحول نظام سلامت
معاون وزیر بهداشت گفت که تا پیش از دولت تدبیر و امید 58 درصد از هزینه درمان از جیب بیماران و خانواده های آنان پرداخت می شد که با اجرای طرح تحول نظام سلامت این پرداختی به کمتر از 10 درصد رسید.
وی افزود : دولت تاکنون 104 هزار میلیارد تومان برای درمان بیماران از محل طرح تحول نظام سلامت هزینه کرده است.
او توضیح داد : در مجموع با روی کارآمدن دولت یازدهم 57 هزار میلیارد تومان هزینه درمان را که باید از جیب مردم پرداخت می شد ، دولت تقبل کرد.
حریرچی گفت : براساس آمار تا پیش از اجرای طرح تحول نظام سلامت حدود سه درصد از جمعیت کشور یعنی هر از هر 33 نفر ، یک نفر به دلیل هزینه های بالا درمانی ، تمام زندگی خود را از دست می داد.
وی افزود : اجرای طرح تحول باعث شده تا هیچ مریضی به دلیل نداشتن هزینه درمان روی زمین نماند و تمام هزینه ها از جیب دولت تامین می شود.


** برخوردار شدن 100 درصد ایرانی از دفترچه بیمه
سخنگوی وزارت بهداشت همچنین گفت که تا قبل از روی کارآمدن دولت یازدهم 12.5 درصد از جمعیت کشور معادل 10 میلیون نفر از داشتن هرگونه دفترچه درمانی بی بهره بودند و این جمعیت در دولت یازدهم زیر چتر بیمه رایگان قرار گرفتند.
وی 13 برابر شدن آمار تخت های بیمارستانی در دولت یازدهم در مقایسه با دولت نهم و دهم را از دیگر دستاوردهای سه و نیم گذشته در زمینه بهداشت و درمان برشمرد.
حریرچی اظهار داشت : در این دولت تاکنون 23 هزار تخت بیمارستانی در کشور تجهیز شد و این در حالیست که در دولت گذشته در سال یکهزار 300 تخت بیمارستانی تهیه و نصب می شد.
وی گفت که در این دولت یکهزار و 800 تخت ال ای دی زایمان طبیعی ، یک هزار تخت روانپزشکی برای نخستین بار در کشور و 2 هزار و 285 تخت ای سی یو احداث شد.


** رشد 40 برابر اعتبارات عمرانی وزارت بهداشت
معاون وزیر بهداشت گفت که در دولت یازدهم سالانه هشت هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح های عمرانی ، بهداشتی و درمانی اعتبار اختصاص یافت.
حریرچی افزود : این درحالیست که در دولت نهم و دهم در سال 200 میلیارد ریال اعتبار برای این بخش اختصاص یافت.
معاون وزیربهداشت به منظور شرکت جشنواره سومین سال اجرای طرح تحول نظام سلامت صبح امروز به مازندران آمد.


منبع : ایرنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ایرج حریرچی -

نظر شما در مورد : تولید داخلی 320 قلم داروی وابسته به خارج در دولت یازدهم

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها