مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 160963 -تاریخ انتشار : جمعه 22 اردیبهشت 1396 -ساعت : 13:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن
سینما در دولت یازدهم جان دوباره گرفت

حمید گودرزی:

سینما در دولت یازدهم جان دوباره گرفت

مازندمجلس: بازیگر فیلم سینمایی «ایران برگر»، بهبود اوضاع سینما را یکی از مهم ترین نتایج عملکرد دولت یازدهم درحوزه فرهنگ و هنر دانست و گفت: خوشحالم که سالن‌‎های سینما این روزها خالی نیست

مازندمجلس: حمید گودرزی روز جمعه درگفت وگو با خبرنگارسینمایی، اظهارکرد: سینما به جرات در دوره ریاست جمهوری دولت یازدهم رونق و سر و شکل بهتری به خود گرفت.
وی افزود: شاهد بودیم که در چهار سال اخیر میزان فروش فیلم ها افزایش یافت. آمار گیشه و میزان رجوع مخاطبان به سینما هم این اتفاق را به خوبی تایید می کند و کاملا نشان دهنده است.
این بازیگر سینما و تلویزیون، ادامه داد: به عنوان عضو کوچکی ازجامعه هنری خوشحالم که سالن های سینما این روزها خالی نیست. فیلم های سینمایی با شکست مالی رو به رو نمی‌شوند و تهیه کنندگان ضرر و زیان نمی‌بینند.
گودرزی درباره ادعای برخی از نامزدهای انتخابات درباره کمک سازمان شهرداری تهران به سینما و رونق این هنر، بیان کرد: دست کم خود من به عنوان یک هنرمند هیچ حمایتی ازسوی شهرداری ندیده ام.حتی باید بگویم در دولت یازدهم اتفاق خاصی برای خود من از نظر کاری نیافتاد و شاید در دولت های قبلی پرکارتربودم. اما رونق بازار سینما را در این دولت به چشم دیدم. بنابراین خودم را نمی بینم بلکه به اتفاقات و پیشرفت ها و دستاوردهایی اشاره می کنم که برای همکارانم و سایرهنرمندان و به طور کلی هنر اتفاق افتاد.
بازیگرسریال «زمانه» همچنین درباره وضعیت این روزهای سینما، گفت: امروز مخاطب قهرکرده با سینما به سینما می آید و اگرچه گروهی ادعا می کنند دولت یازدهم در حوزه هنر کاری نکرده اند، اما همین که حال مردم بهتر از قبل شده، کافی است.
گودرزی ادامه داد: حتما حال مردم خوب است که به سینما می آیند و برای سرگرمی و تفریح شان وقت و هزینه صرف می کنند. اگرچه کم و کاستی درهمه دولت ها وجود دارد و این دولت هم مستثنا نیست، زیرا یک دولت هرگز نمی تواند جور تاریخ را بکشد و اتفاقات سخت این سال ها را جبران کند.
وی افزود: احمقانه است اگرانتظار داشته باشیم دولت در مدت 4 سال همه چیز را اصلاح کند. زیرا آباد کردن خرابی ها سال ها زمان می برد.
بازیگرسریال «قلب یخی» با اشاره به راهکارهای برای پیشرفت بیشترسینما در دولت دوازدهم گفت: به نظر می رسد در بخش سینما دولت باید حضور و سایه خود را کمرنگ تر و امور سینما را به بخش خصوصی واگذار کند. زیرا بخش خصوصی دلسوزانه تر با سینما برخورد می کند و نتیجه اش این است که سینما مردمی تر می شود.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، 29 اردیبهشت ماه جاری در سراسر کشور برگزار می شود.


منبع : ایرنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حمیدگودرزی -

نظر شما در مورد : سینما در دولت یازدهم جان دوباره گرفت

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها