مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 160966 -تاریخ انتشار : جمعه 22 اردیبهشت 1396 -ساعت : 13:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ما را مرفه می‌دانند و خودشان را طرفدار فقرا زیرا به رای نیاز دارند/مدرکی علیه بنده دارید؛ نشان دهید

وزیر بهداشت:

ما را مرفه می‌دانند و خودشان را طرفدار فقرا زیرا به رای نیاز دارند/مدرکی علیه بنده دارید؛ نشان دهید

مازندمجلس: وزیر بهداشت از منطقه جنوب استان کرمان و شهرستان رودبار جنوب به عنوان محرومترین نقطه کشور یاد کرد و افزود: بسیاری از افرادی که امروز در مورد محرومین و مستضعفان صحبت می‌کنند، ممکن است رودبار جنوب را نشناسند و به شما آدرس رودبار گیلان را بدهند و اصلا نمی‌دانند که محرومیت و روستا چیست و زندگی در این مناطق به چه معناست

مازندمجلس: حسن هاشمی در آیین افتتاح بیمارستان سید الشهداء(ع) رودبار جنوب در محروم‌ترین منطقه جنوب استان کرمان، اظهار داشت: در ابتدای ورود به این بیمارستان، زیباترین جمله ای که شنیدم جمله‌ای گرانبها از فرمایشات امام خمینی(ره) بود که فرموده بودند "کسانی که در رژیم ستم شاهی محرومیت کشیدند، در جمهوری اسلامی دیگر نباید محروم باشند" و خجالت کشیدم چراکه برای افتتاح بیمارستانی به رودبار جنوب آمدم که 18 سال از زمان کلنگ زدن آن می‌گذرد.

وزیر بهداشت ادامه داد: ما امروز بیمارستانی را افتتاح می‌کنیم که برای نیازهای 18 سال پیش طراحی شده و برای 130 هزار نفر جمعیت این شهرستان، حداقل باید 130 تخت بیمارستانی وجود داشته باشد و خوشحالم که در دولت یازدهم، این بیمارستان تکمیل و تجهیز شد.

 هاشمی با اشاره به سومین حضور خود در منطقه جنوب استان کرمان در دوران مسئولیت وزارت بهداشت، خاطرنشان کرد: قبل از دوران مسئولیت وزارت نیز بارها به این منطقه سفر کردم و جالب است که ما را به بی‌توجهی به محرومین متهم می کنند در حالیکه از روز اول انقلاب و تشکیل جهاد سازندگی، در این نهاد خدمت می‌کردیم و برخی افراد که بعد از انقلاب به دنیا آمدند، ما را قبول ندارند و ما را مرفه می دانند و خودشان را طرفدار فقرا. زیرا در حال حاضر به رای مردم نیاز دارند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: نمی‌دانم که چرا فقط در زمان انتخابات، عده‌ای به فکر فقرا و محرومین می‌افتند اما خوشحالم که در دولت یازدهم در منطقه جنوب کرمان، 3 بیمارستان را افتتاح کردیم البته این  به معنی حل تمام مشکلات نیست بلکه مقدمه‌ای برای اقدامات بعدی خواهد بود و فرزندان این منطقه باید در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و رشته‌های مختلف متخصص شده و به مردم خدمت کنند.

هاشمی ضمن تاکید بر لزوم افزایش تخت‌های بیمارستانی و گسترش خدمات بهداشتی و درمانی در منطقه جنوب استان کرمان، گفت: خوشبختانه در این دولت خانه‌های بهداشت، مراکز جامع خدمات سلامت و پایگاههای سلامت زیادی در این منطقه ساخته شده و یا در حال ساخت است.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: برای سربلندی و پیشرفت کشور کمک کنید چراکه هر وقت ایران بخواهد پیشرفت کند و سامان یابد، دانسته یا ندانسته، چوب لای چرخ آن می‌گذارند و برای آن دست انداز ایجاد می‌کنند و همین که کشور می‌خواهد با برنامه، عقلانیت و با آرامش امور خود را پیش ببرد، تلاش می‌کنند که با احساس، تبلیغات، وعده‌های بجا و بیجا، درست و نادرست و تهمت و دروغ، مسیر کشور را از مدار عقلانیت دور کنند.

هاشمی تاکید کرد: خانواده‌های شهدا و ایثارگران، ما را می‌بینند و انسان بعضی اوقات از برخی رفتارها و سخنانی که از صفحه تلویزیون می‌بیند، خجالت می‌کشد بنابراین باید بگونه‌ای عمل کنیم که شرمنده شهدا، خانواده‌های آن‌ها و ایثارگران در دنیا و آخرت نشویم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه امیدوارم بار دیگر به رودبار جنوب سفر کنم، افزود: زمانی که پست دولتی نداشتیم، سفر به این مناطق لذت بخش‌تر بود اما برخی تصور می‌کنند که سفر در دوران وزارت، با طمع خاصی انجام می شود اما به بخدا سوگند که هیچ هدفی در طول دولت یازدهم برای ما به جز عاقبت بخیری، رضایت خدا، دعای مردم و آمرزش و بخشش گناهان اهمیت نداشته است.

هاشمی ادامه داد: هر کدام از اعضای هیات دولت قبل از مسئولیت خود، شغل و مسئولیت‌هایی داشتیم و از روزی که ما در این دولت کار خود را آغاز کرده‌‌ایم، اگر می توانند نشان بدهند که یک ریال، به صورت خلاف برداشته ایم یا خانواده و فامیل ما حتی برای یک ساعت از خودرو بیت المال استفاده کرده‌اند و یا بستگان نزدیک و دور را در جایی استخدام کرده ایم و یا امتیاز داده ایم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: هر کس هر مدرکی بر علیه بنده دارد نشان دهد که غیر از حقوق دانشگاه از کجا پولی گرفته ام اما در تلویزیون، رادیو و فضای مجازی، طوری نشان می دهند که همه خدمت گزاران دولت یازدهم، دزد، مال مردم خور و به دنبال منافع خود هستند. اگر از خدا شرم نمی‌کنید از مردم شرم کنید. به کجا می‌خواهید برسید و چه چیزی را می‌خواهید بگیرید اگر رییس جمهوری، وکالت و وزارت و کل دنیا را به انسان بدهند و همراه با گناه و معصیت باشد البته اگر به قیامت اعتقاد داشته باشید و از خدا بترسید، چه ارزشی دارد؟

 هاشمی یادآور شد: باید اعمال و خدمات ما مورد رضایت مردم باشد که اگر مردم راضی باشند، خداوند هم راضی است اما وقتی شرایط را با چندین دهه گذشته مقایسه کنید، شرایط خدمات تفاوت زیادی کرده و بهتر شده است و باید خداوند را شکر کنیم تا نعمات خدا بیشتر شود.

وزیر بهداشت در ادامه افزود: باید به خاطر نعمات زیادی که خدا به ما داده، شاکر باشیم هفته آینده باید رای بدهیم و سرنوشت کشور از آن صندوق بیرون می آید و این نعمت کمی نیست و اگر کسی غصه می خورد برای این است که این  از این نعمت، درست استفاده شود و امیدواریم که به نحو احسن از حکومت مردم بر مردم که با هزینه های زیادی به دست آمده، استفاده و نگهداری شود.


منبع : ایلنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : وزیربهداشت - قاضی زاده هاشمی -

مطالب مرتبط با : ما را مرفه می‌دانند و خودشان را طرفدار فقرا زیرا به رای نیاز دارند/مدرکی علیه بنده دارید؛ نشان دهید
نظر شما در مورد : ما را مرفه می‌دانند و خودشان را طرفدار فقرا زیرا به رای نیاز دارند/مدرکی علیه بنده دارید؛ نشان دهید

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها