مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 161347 -تاریخ انتشار : شنبه 23 اردیبهشت 1396 -ساعت : 16:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کمک 426 میلیارد تومانی دولت یازدهم به روستاهای مازندران

کمک 426 میلیارد تومانی دولت یازدهم به روستاهای مازندران

مازندمجلس: مدیرکل دفترامور روستایی استانداری مازندران میزان کمک دولت تدبیر و امید برای توسعه زیرساخت ها در مناطق روستایی این خطه شمال کشور را در سه سال گذشته افزون بر چهار هزار و 263 میلیارد ریال اعلام کرد

مازندمجلس: جان الله عبدی روز شنبه گفت که حجم کمک های مالی سه ساله دولت یازدهم به مناطق روستایی مازندران هفت برابر کمک ای هشت ساله دولت نهم و دهم است .
وی نیزلت کمک دولت نهم و دهم برای توسعه زیرساخت های مناطق روستایی مازندران را حدود 672 میلیارد ریال اعلام کرد.


** اجرای 2 هزار و 400 طرح زیرساختی روستاهای مازندران در دولت یازدهم
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران گفت که با اعتباری که دولت یازدهم برای توسعه روستایی و زیرساخت ها در اختیار دهیاری ها قرار داده ، حدود 2 هزار و 400 طرح زیرساختی و عمرانی در روستاهای این خطه شمال کشور اجرا شده است .
وی افزود : علاوه بر این هم اکنون طبق برنامه دولت یازدهم 2 طرح اشتغالزا با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت در هر روستای مازندران در حال اجراست .
عبدی آسفالت یک هزار و 550 کیلومتر راه روستایی ، گازرسانی به 507 روستا ، برخورداری یک هزار و 600روستا ( 55 درصدکل روستاهای مازندران ) از اینترنت پرسرعت را از دیگرخدمات محرومیت زادایی دولت یازدهم در مازندران اعلام کرد.
وی آبرسانی به 88 روستای مازندران با اعتبار یک هزار میلیارد ریالی ، تجهیز و یکپارچه سازی 6 هزارهکتار اراضی کشاورزی ، ساخت 230 خانه بهداشت و مرکز جامع سلامت را از دیگر خدمات دولت برای توسعه روستاها در سه سال اخیر دانست.
مازندران بیش از سه هزار روستا دارد که 43 درصد از جمعیت سه میلیون و 280 هزار نفری این خطه شمال کشور در این مناطق سکونت دارند.
بر اساس گزارش های رسمی هم اکنون 2 هزار و 150 روستای مازندران هم دارای دهیاری هستند که امور روستاها را مدیریت می کنند .


منبع : ایرنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مدیرکل-دفترامور-روست -

نظر شما در مورد : کمک 426 میلیارد تومانی دولت یازدهم به روستاهای مازندران

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها