تاریخ انتشار : چهار شنبه 03 خرداد 1396 - ساعت : 10:21

کد مطلب: 164902 چاپ به اشتراگ گذاشتن

طبخ غذا به صورت سنتی در ۵۸ درصد سلف‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی

مازندمجلس: خبرگزاری میزان- آمار سلف‌های دانشجویی و روش‌های طبخ غذا در دانشگاه‌های علوم پزشکی منتشر شد که بر اساس آن ۵ .۵۸ درصد از این سلف‌ها غذا را به صورت سنتی طبخ می‌کنند.

مازندمجلس: غذابه گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، آمار سلف‌های دانشجویی و روش‌های طبخ غذا به مناسبت هفته خوابگاه‌های دانشجویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی منتشر شد.
 ۵ .۵۸ درصد از سلف‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور معادل ۲۹ دانشگاه بر اساس آمار سال ۹۵، طبخ غذا را به صورت سنتی به دانشجویان ارایه می‌دهند که انتظار می‌رود این رقم طی سال‌های آینده کاهش یابد و سلف‌ها به سمت پخت غذا به صورت صنعتی حرکت کنند.
طبخ غذا در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که در سال ۹۴ معادل ۶۷ درصد بود که این میزان در سال ۹۵ کاهش یافته است. 
در حال حاضر ۹ دانشگاه علوم پزشکی کشور معادل ۱۹. ۵ درصد در حال حاضر طبخ غذای شان را به صورت پخت صنعتی همراه با دستگاه‌ها و تجهیزات طبخ غذای مکانیزه انجام می‌دهند. این رقم در سال ۹۴ تن‌ها ۵ درصد بوده است. 
همچنین ۱۵ دانشگاه علوم پزشکی کشور معادل ۲۲ درصد دارای پخت تلفیقی اعم از طبخ غذای سنتی و صنعتی هستند.
در حال حاضر ۱۸۱ سلف سرویس دانشجویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به ارایه خدمات تغذیه به دانشجویان می‌پردازند و ۷۳ آشپزخانه طبخ غذا، تهیه غذای دانشجویان را برعهده دارند.
از اقدامات صورت گرفته توسط اداره کل دانشجویی وزارت بهداشت، می‌توان به شروع طرح صنعتی‌سازی آشپزخانه‌ها و چند منویی کردن غذاهای دانشجویی در بیشتر دانشگاه‌های علوم پزشکی اشاره کرد تا غذایی سالم و با کیفیت و دارای ارزش غذایی بالا به دانشجویان به ارایه شود. 
منبع : میزان

برچسب ها : #پزشکی #دانشگاه‌های #دانشجویی #معادل #دانشجویان #ارایه #صنعتی #دانشگاه #سلف‌های #غذایی #دارای #میزان #می‌دهند

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : طبخ غذا به صورت سنتی در ۵۸ درصد سلف‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی