مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 162123 -تاریخ انتشار : دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 -ساعت : 20:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن
انصراف قالیباف؛ خطای استراتژیک اصولگرایان/ افزایش آرای رئیسی کاهش مجموع آرای اصولگرایان

تحلیلی بر انصراف قالیباف از صحنه انتخابات؛

انصراف قالیباف؛ خطای استراتژیک اصولگرایان/ افزایش آرای رئیسی کاهش مجموع آرای اصولگرایان

اختصاصی مازندمجلس: با انصراف قالیباف اگرچه بر تعداد آرای رئیسی اضافه خواهد شد اما قدر مسلم از مجموع آرای اصولگرایان کاسته میشود

مازندمجلس: *رحمت عزیزی: بعد از اعلام اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده ریاست جمهوری، افکار عمومی با آنالیز مواضع کاندیدا و بررسی فعالیت ستاد نامزدها در پی این بود تا دو نامزد نهایی دو جناح مطرح کشور را بیابد.

اصلاح طلبان البته از ابتدا نامزد خود را حسن روحانی عنوان کردند.

پس از آن لازم بود بازار آشفته اصولگرایان سامان یابد.

مواضع حمایت گونه قالیباف از احمدی نژاد نتوانست رئیس دولت نهم و دهم را برای حمایت از قالیباف متقاعد سازد چراکه وی پیشتر با انتشار کلیپی از عدم حمایت از هریک از کاندیدا خبر داده بود.

هرچه به زمان برگزاری انتخابات نزدیکتر می شدیم مطالبه اصولگرایان از انتخابات که همانا به دور دوم کشیده شدن آن بود شفاف تر می شد.

اما طمع و تمامیت خواهی جریان محافظه کار سبب شد به امید آنکه شاید با انصراف قالیباف از صحنه انتخابات بتوانند رقابت تنگاتنگی با روحانی داشته باشند مرتکب خطای استراتژیک بزرگی شوند و آن اینکه به خیال انصراف قالیباف شانس موفقیت رئیسی را بیشتر نمایند اما درواقع باید گفت با انصراف قالیباف اگرچه بر تعداد آرای رئیسی اضافه خواهد شد اما قدر مسلم از مجموع آرای اصولگرایان کاسته میشود چراکه بسیاری از هواداران قالیباف که بیشتر به دلیل نگاه غیر سیاسی و تکنوکراتی از وی حمایت می نمودند به سوی نامزد پیروز (حسن روحانی) گسیل شدند تا آنکه در کنار رئیسی، شکست در انتخابات را تجربه نمایند.

اگرچه می توان دلیل دیگر اصولگریان برای متقاعد کردن قالیباف به منظور انصراف از صحنه انتخابات را حفظ آینده سیاسی رئیسی و جمع آوری آرای بیشتر به منظور رقم خوردن شکستی آبرومندانه برای وی خواند.

با این همه باید از انصراف قالیباف از صحنه انتخابات استقبال نمود، وی که هر باره در پیروزی حسن روحانی در انتخابات نقش موثری داشته است.

*قائم مقام معاونت تبلیغات و رسانه ستاد دکتر حسن روحانی در مازندران

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : رحمت عزیزی - انصراف قالیباف -

نظر شما در مورد : انصراف قالیباف؛ خطای استراتژیک اصولگرایان/ افزایش آرای رئیسی کاهش مجموع آرای اصولگرایان

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها