مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 162745 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 27 اردیبهشت 1396 -ساعت : 16:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تکرار ترس یا تکرار امید

تکرار ترس یا تکرار امید

اختصاصی مازندمجلس: محرک آدمی در جوامع بشری ترس ها و امیدهای اوست، انسان ها یا از ترس ها میگریزند و یا با امیدها زنده اند و سرخوش

اختصاصی مازندمجلس: *احسان قاسمی: محرک آدمی در جوامع بشری ترسها و امیدهای اوست . انسان ها یا از ترسها میگریزند و یا با امیدها زنده اند و سرخوش . ترس از آینده مهمترین ترس ما انسانهاست . ترس ازبیماری ، از نا امنی ، از شکست و ترس از مرگ از جمله ترسهایی است که ریشه درآینده دارد . هرچه جامعه توسعه یافته تر باشد ترس شهروندان کمتر خواهد بود ، در جوامع پیشرفته دولتها با توسعه پوششهای بیمه ای ، افزایش ایمنی درحمل ونقل ، ارتقا سلامت جسم و روان ، افزایش امنیت در سرمایه گذاری ، تضمین اجرای عدالت در دستگاه دادگستری و هر آنچه که لازمه یک زندگی آرام و مطمئن است سعی در کاهش ترس در میان شهروندان خود دارند . بزرگترین جنایات بشری ریشه در ترس انسانها داشته و حکام مستبد به سبب خوف از دست دادن قدرت مرتکب فجیع ترین جنایات گردیدند و البته این واهمه را با هزاران سالوس از دید سایرین پنهان کردند .ایران عزیز ما نیز در طول تاریخ به سبب موقعیت ویژه جغرافیایی و سیاسی خود در معرض ترسها وجنگهای بسیار بوده است و درگیری های داخلی آسیبهای جدی به فرهنگ و تمدن ایران زمین زده است . در دهه اخیر نیز نا کارآمدی و بی تدبیری دولتهای نهم و دهم به ریاست آقای احمدی نژاد موجب بازگشت آن ترسهای قدیمی به جان شهروندان شد . رئیس دولت پاکدستان با دو قطبی کردن کشور ایران را به سمت بروز یک فاجعه و انتحار داخلی پیش برد و خوشبختانه در آخرین لحظات سقوط ، مردم ایران با حضوری موثر در پای صندوق های رای در سال 92 کشور را از دست نا اهلان باز ستاند و مردی از اهل فن را به جای وی برگزید . با آمدن روحانی ترس جای خود را به امید داد و او چه زیبا نام دولت خود را دولت تدبیر و امید نامید .

دولت 4 ساله روحانی مدبرانه مشغول آواربرداری از اقتصاد ، فرهنگ و منزلت در حال سقوط ایران شد . در سیاست خارجی نیز فرزندان انقلاب با مهارت اعجاب انگیزی حریفان قدر خود را تسلیم منطق و تبحر خود نمودند و برجام را به سرانجام رساندند . برجامی که میوه های آن در حال به ثمر نشستن است و مردم روز به روز تغییرات ایجاد شده در معیشت و تمشیت امور خود را مشاهده میکنند . اما انتخابات 96 باز هم زنگها را به صدا درآورده و دوباره کشور را میان یک دوراهی حساس و خطرناک قرار داده است . دو راهی که یک سر آن بازگشت ترسهای قبلی و سر دیگر آن تکرار امیدهای فعلیست .

سردمداران تفکرات دولت قبل درشکل و ظاهری جدید به صحنه آمده اند و میخواهند همان بلاهای گذشته را با ادبیاتی جدید به سر کشور بیاورند . یارانه را به کارانه تغییر نام دادند ، استراتژی تقابل اشرافیت و استضعاف را به تقابل 96 درصد و 4 درصد تبدیل کرده اند و شعار مبارزه با مفسدین را ریاکارانه سر داده اند . اما غافل از آنکه این بار مردم فریب شعارهای توخالی آنان را نخورده و به امید رای خواهند داد . مردم از ترس گذشته اند و مشتاق آینده ای درخشان در سایه دولت تدبیر و امید هستند . ایران دیگر ترس را به خود نخواهد دید و امید را دوباره تکرار خواهد کرد .

* رئیس ستاد جوانان و دانشجویان دکتر روحانی در مازندران

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تکرار ترس یا تکرار ا -

نظر شما در مورد : تکرار ترس یا تکرار امید

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها