مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 163028 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 28 اردیبهشت 1396 -ساعت : 15:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن
سرنوشت انتخابات دست آرای خاموش است

زیبا کلام:

سرنوشت انتخابات دست آرای خاموش است

مازندمجلس: استاد دانشگاه تهران گفت: سرنوشت این انتخابات نه دست شماست و نه دست طرفداران رئیسی، بلکه آرای خاموش تعیین کننده سرنوشت این انتخابات است

مازندمجلس: صادق زیبا کلام چهارشنبه شب در جمع هواداران حسن روحانی در ورزشگاه آزادی بابل افزود: براساس اعلام رسمی ، در انتخابات پیش رو 56 میلیون ایرانی واجد شرایط رای دادن هستند و در کشور ما اصولگرایان پنج تا 10 میلیون و اصلاح طلبان 10 تا 15 میلیون رای دارند ، اما 25 میلیون نفر هنوز تصمیمی برای شرکت یا شرکت نکردن در انتخابات نگرفته اند.
وی اضافه کرد: اگر همه ما بتوانیم با تلاش خود 20 درصد از آنان را متقاعد کنیم که به حسن روحانی رای دهند ، 6 میلیون به آرای روحانی اضافه می شود و وی در انتخابات پیش رو با 20 میلیون رای در همان مرحله نخست پیروز انتخابات خواهد بود.
زیباکلام گفت: هر ایرانی باید در خانه خود یک ستاد داشته باشد و چهره به چهره با افراد صحبت ، و آنان را متقاعد کند که رای ندادن هیچ مشکلی را حل نمی کند و اگر به سرنوشت خود و فرزندان خود علاقه مندیم باید با حضوری گسترده و با رای بالا حسن روحانی را انتخاب کنیم.
وی در ادامه اظهارکرد: ملت ایران انقلاب نکرد تا شورای نگهبان بر اساس گرایش های سیاسی همه را رد صلاحیت کند ، بلکه انقلاب کرد تا این چیزها نباشد.
زیبا کلام با ادعای اینکه هدف انقلاب اسلامی آمریکا ستیزی نبود افزود: نسل دهه 60 و 70 قطعنامه هایی را که پس از راهپیمایی دوران شاه قرائت می شد و در آرشیو مطبوعات وجود دارد ، مطالعه کنند تا متوجه شوند که به هیچ عنوان ما شعارهای ضد آمریکایی و ضد استکباری سر نمی دادیم.
او ادعا کرد: هدف ما از انقلاب، آزادی کلیه زندانیان سیاسی ، بازگشت تمامی تبعید شده های سیاسی و برگزاری یک انتخابات آزاد، آزادی بیان و آزادی مطبوعات بود.
زیباکلام گفت: جوانان ما بدانند به هیچ عنوان انقلاب نکردیم که شورای نگهبان همه را رد صلاحیت کند و آن وقت سخنگوی این شورای بگوید ما رد صلاحیت نکردیم بلکه صلاحیت این افراد احراز نشده است.
وی افزود: این یک حرف به طور کامل بی منطق است و مثل این است که بگویند صادق زیبا کلام دزد نیست، اما بر ما ثابت نشده که او دزدی نکرده پس بنابر این صلاحیت ندارد.
استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: جوانان ما بدانند که ما برای آزادی و دموکراسی انقلاب کرده بودیم و امام خمینی(ره) که چهار ماه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در پاریس به سر می برد حدود 120 مصاحبه با خبرنگاران داشت و حتی یک جا نگفته بود که برای مبارزه با آمریکا و استکبار ستیزی قیام کرده ایم.
وی افزود: انتخابات پیش رو هم برای ملت ایران داستان انقلاب ماست که در نتیجه آن یکی مانند حسن روحانی و طرفدارانش می خواهند این انقلاب را به سمت آرمان های اصلی آن سوق دهند و یک جریان رادیکال دیگر می خواهد استکبار ستیزی، اسرائیل ستیزی و عربستان ستیزی را سرلوحه کار خود قرار دهند که این موارد برای ما هیچ فایده ای ندارد.
زیباکلام مدعی شد: امروز سید ابراهیم رئیسی حتی یک مورد در مناظره ها و صحبت های تبلیغاتی خود کلمه ای از استبکار ستیزی به کار نبرده است ، اما تردیدی ندارم که اگر زبانم لال پیروز این انتخابات شود صبح شنبه اعلام می کند که ملت ایران بار دیگر بر دهان آمریکا مشت زده است.
وی گفت: مردم ایران بدانند که به هیچ عنوان نباید اعلام کنند انتخاب رییس جمهوری هیچ نقشی در تعیین سرنوشت ما ندارد؛ آیا زمان دولت اصلاحات با دولت نهم و دهم هیچ تفاوتی نداشته است؟ لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : صادق زیباکلام -

نظر شما در مورد : سرنوشت انتخابات دست آرای خاموش است

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها