رای مردم تهران به اصلاح طلب ها ، حکایت از نا رضایتی از وضع موجود در مدیریت شورای شهر تهران دارد

تاریخ انتشار : سه شنبه 09 خرداد 1396 - ساعت : 18:53

کد مطلب: 166811 چاپ به اشتراگ گذاشتن

محمد سالاری عضو شورای شهر تهران؛

رای مردم تهران به اصلاح طلب ها ، حکایت از نا رضایتی از وضع موجود در مدیریت شورای شهر تهران دارد

اختصاصی مازندمجلس: محمد سالاری در جلسه امروز شورای شهر تهران گفت: بنده به عنوان منتخب شورای پنجم نتایج انتخابات شورا را بیانگر این می‌دانم که مردم در این انتخابات از میان دو فکر و اندیشه موجود به گفتمان اصلاحات و اعتدال اعتماد کردند و نشان دادند که خواهان تداوم تصمیم‌گیری مبتنی بر عقلانیت و تدبیر توام با تعامل و گفت‌وگو هستند. رای مردم تهران حکایت از نارضایتی از وضع موجود و مطالبه تغییر در شیوه اداره این کلانشهر داشت

مازندمجلس: به گزارش پایگاه خبری مازندمجلس، محمد سالاری در جلسه امروز شورای شهر تهران گفت: بنده به عنوان منتخب شورای پنجم نتایج انتخابات شورا را بیانگر این می‌دانم که مردم در این انتخابات از میان دو فکر و اندیشه موجود به گفتمان اصلاحات و اعتدال اعتماد کردند و نشان دادند که خواهان تداوم تصمیم‌گیری مبتنی بر عقلانیت و تدبیر توام با تعامل و گفت‌وگو هستند. رای مردم تهران حکایت از نارضایتی از وضع موجود و مطالبه تغییر در شیوه اداره این کلانشهر داشت.

همه ما می‌دانیم که مدیریت شهری آینده روزهای بسیار سختی را پیش‌رو دارد، چرا که شهر تهران با چالش های اساسی روبرو است و از بین رفتن باغات، افزایش میزان آسیب‌های اجتماعی، گستردگی وحشتناک بافت فرسوده و ناپایدار جزئی از آن محسوب می‌شود.
این عضو شورای شهر تهران همچنین با اشاره به استخدام‌های غیرعرف در شهرداری تهران ادامه داد: گزارش‌هایی مبنی بر انعقاد قراردادهایی در برخی مناطق به ویژه تصمیم به آغاز چندین پروژه بزرگ مقیاس علی‌رغم محدودیت‌های مالی جدی رسیده است.
در ادامه رضا تقی‌پور؛ عضو شورای شهر تهران در واکنش به اظهارات سالاری گفت: سالاری باید از اعضای شورای شهر عذرخواهی کند. ما حق خود را می‌خواهیم و خواهیم گرفت، این آرزو به دلتان می‌ماند که ما فتنه کنیم. شما کسانی بودید که در سال 88 مسجد آتش می‌زدید. شما تاوان صحبت‌هایی که گفتید را خواهید پرداخت.

مجتبی شاکری عضو دیگر شورا هم با عصبانیت در واکنش به سخنان سالاری اظهار کرد: اگر شهردار مشکلی داشت، چرا در این چهار سال سکوت کردید و الان به حرف آمده‌اید. اگر می‌توانستید او را استیضاح می‌کردید و تذکر می دادید اما عرضه‌اش را نداشتید.
چمران، گفت: همه ما برای خدا و ملت کار می‌کنیم و نمی‌توان زحمات هیچ عضوی را ضایع کرد. البته ما هم زمانی که در دور دوم وارد شورا شدیم می‌توانستیم به مشکلات عمده موجود در اعضای شورای اول اشاره کنیم و آنها را تخطئه کنیم، اما به این مسئله به چشم عبرت نگریسته و از آنها گذشتیم.

بر اساس این گزارش در حاشیه سیصد و چهل و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران و در بررسی طرح صیانت از باغات و اراضی مزروعی شهر تهران دو عضو اصلاح‌طلب شورای شهر تهران اسماعیل دوستی و محمد حقانی به جدال لفظی پرداختند.
در بررسی این مصوبه دوستی خطاب به حقانی گفت: این مصوبات نصف باغات است و تو می‌خواهی قائم‌مقام شوید که این بحث‌ها را انجام می‌دهی در زمان تو بود که باغات تهران از بین رفت.
وی ادامه داد: صدها صورتجلسات دارند که تو دستور تخریب باغات را دادید.
در ادامه حقانی به دوستی گفت اگر یک مورد را بیاورید بنده از دنیا استعفا می‌دهم.

در ادامه مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران خطاب به عضو شورا گفت: حالا همدیگر را لو ندهیم حفظ باغات بحث ما است و باید بررسی شود.
حقانی در ادامه گفت: بنده به احترام آقای مسجدجامعی که کنارم نشسته است چیزی نمی‌گویم. چمران نیز از مسجدجامعی خواست همان جا بنشیند و بلند نشود (با خنده).
در ادامه دوستی خطاب به مسجدجامعی گفت:‌شما پاشو ببینم چه کار می‌تواند بکند. سپس احمد دنیامالی دیگر عضو شورای شهر تهران با ذکر صلوات درگیری این دو عضو شورای شهر را خاتمه داد.

سپس رحمت‌الله حافظی خطاب به چمران گفت: شما ۴ هزار هکتار باغ را از بین برده‌اید.
در ادامه چمران گفت: دروغ نگو بین این دو را هم شما به هم زدید.
در ادامه چمران اشاره کرد باغ باید حفظ شود مردم هم باید زندگی کنند اگر زندگی نکنند که باغی نخواهد ماند.


گزارش از : ابراهیم حاتمی – خبرنگار پارلمانی در مجلس شورای اسلامی


برچسب ها : #محمد سالاری #عضو شورای شهر تهران #نارضایتی مردم از شورای فعلی #اعتماد به اصلاح طلبان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : رای مردم تهران به اصلاح طلب ها ، حکایت از نا رضایتی از وضع موجود در مدیریت شورای شهر تهران دارد


X https://sport45.site/