روحانی، روحانیِ چهار سال قبل نیست/ تغییرات مدیریتی در مازندران ضروری تر از سایر استان ها است/ 60 درصد مدیران مازندران بجا مانده از دولت احمدی نژاد هستند/ برخی مدیران روحانی در ستاد رقیب فعالیت می کردند

تاریخ انتشار : چهار شنبه 10 خرداد 1396 - ساعت : 15:43

کد مطلب: 167132 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نماینده ادوار مازندران در مجلس در گفت و گو با مازندمجلس؛

روحانی، روحانیِ چهار سال قبل نیست/ تغییرات مدیریتی در مازندران ضروری تر از سایر استان ها است/ 60 درصد مدیران مازندران بجا مانده از دولت احمدی نژاد هستند/ برخی مدیران روحانی در ستاد رقیب فعالیت می کردند

اختصاصی مازندمجلس: نماینده ادوار مازندران در مجلس، با اظهار اینکه نیاز به تغییرات مدیریتی در استان مازندران ضروری تر و جدی تر است، تصریح کرد: برای انتخاب مدیران نیاز است شیوه ای اعمال شود که از افراد همراه، همفکر، هم سلیقه و هم رویه ی رئیس جمهور استفاده شود، به رئیس جمهور اعتقاد داشته باشند و کارها را دوستانه، برادرانه و همراه با اعتقاد انجام دهند

مازندمجلس: عباسعلی بهاری اردشیری، نماینده ادوار مجلس و فعال سیاسی اصلاح طلب، در گفت و گو با مازندمجلس، درباره تغییر یا عدم تغییر مدیران و مسئولان کلان و استانی در دولت دوازدهم، اظهار کرد: طبیعی است دکتر روحانی که مجددا به عنوان رئیس جمهور انتخاب شدند تغییرات جدی در مدیریت کشور -در سطح و بُعد کلان و خُرد- اعمال کنند و به نظر می رسد چنین خواهد کرد.

وی، با بیان اینکه این روحانی، روحانی چهار سال قبل نیست، افزود: آقای روحانی چهار سال در سِمَت ریاست جمهوری تجربه اندوخته اند و بالطبع با نیروهای جدید، اندیشه ها، طرح ها و تئوری و برنامه های جدید آشنا شدند و به طور طبیعی، خواستار ترمیم جدی در مدیریت کشور خواهد بود. همانطور که مقام معظم رهبری هم در یک مقطعی فرموده بودند «روال و رویه انتخابات ریاست جمهوری در کشور ایران این است که روسای جمهور دو دوره خود را تکمیل می کنند تا از تجربیات کسب شده ی آن ها استفاده شود» که الحمدلله این اتفاق افتاده است.

نماینده ادوار مازندران در مجلس، با اظهار اینکه نیاز به تغییرات مدیریتی در استان مازندران ضروری تر و جدی تر است، تصریح کرد: برای انتخاب مدیران به خصوص در سطح کلان نیاز است شیوه ای اعمال شود که از افراد همراه، همفکر، هم سلیقه و هم رویه ی رئیس جمهور استفاده شود، به رئیس جمهور اعتقاد داشته باشند و کارها را دوستانه، برادرانه و همراه با اعتقاد انجام دهند.

بهاری اردشیری، ادامه داد: اگر این همراهی و همکاری با رئیس جمهور نباشد، مدیریت آن افراد بخشنامه ای خواهد بود و مدیریت بخشنامه ای همینی خواهد شد که هست، نیروها در حد رفع مسئولیت کار می کنند. اما اگر مدیریت بر اساس اعتقاد و صمیمت باشد نیروها در حد توان و ظرفیت خود کار می کنند.

وی، با بیان اینکه بسیاری از مدیران استان همخوانی با دولت ندارند و از همفکران دولت های گذشته هستند، گفت: بنده قصد سیاسی کردن و بحث اینکه نیروها از کدام دولت باشند را ندارم، بحث بر صداقت و کاردانی است، اصلاح طلبی یا اصولگرایی آنها مهم نیست مهم این است که امین باشند و وظایف خود را به درستی انجام دهند.

نماینده ادوار مازندران در مجلس، افزود: در مازندران مدیران و مسئولانی هستند که ممکن است همراه و همفکر دولت نباشند اما صادقانه خدمت هستند و بالای سر ما جا دارند اما هستند افرادی که ماموریتی کار می کنند و نیاز است اینگونه افراد در دوره جدید حتما جابجا شوند و این اتقاق خواهد افتاد.

بهاری، تصریح کرد: امیدواریم دست اندرکاران استان در معرفی افراد برای کسب مدیریت ها، عاقلانه تر و صادقانه تر برخورد کنند تا بتوانند این فضا را پوشش دهند.

وی، ادامه داد: در مازندران، مدیرانی از دولت قبل داشتیم که فقط از شهری به شهری یا از سمتی به سمتی دیگر جابجا شدند در حالی که نیاز به تغییر آن ها بود. امیدواریم در این دوره این اتفاق روی دهد.

نماینده ادوار مازندران در مجلس، با بیان اینکه ادعای برخی کارشناسان و صاحبنظران مبنی بر اینکه انتظارات در استان مازندران برآورده نشده صحیح است، گفت: انتظار از دولت روحانی این است در انتخاب افرادی از مازندران که مورد مشاوره قرار می گیرند دقیق تر عمل کنند تا مشاوره ی درست و سالم به دولت ارائه شود.

بهاری، افزود: مدیریتی که در دولت دهم در مازندران وجود داشته مدیریت دولت آقای روحانی نبوده بلکه اکثر مدیران، بجا مانده از دولت آقای احمدی نژاد بوده اند به همین دلیل بیش از 60 درصد نیروها با دولت فعلی همراه، هماهنگ و برخوردار از تدبیر لازم نیستند و در واقع همان نیروهای دولت احمدی نژاد بودند که حتی گزارش هایی مبنی بر فعالیت برخی از آن ها در ستادهای رقیب نیز داشتیم. طبیعی است نیرویی که به آقای روحانی اعتقاد نداشته باشد برای او و رونق اوضاع استان و کشور کار نمی کند.

وی، تصریح کرد: مازندران از استان هایی است که در ظاهر به عنوان استان برخوردار مطرح است ولی در واقع مصداق بیت معروف «دشمن طاووس آمد پر او» بوده است و با وجود برخورداری منابع، نارسایی ها و کمبودهای فراوان دارد. مخصوصا امسال که مساله سرما و یخ زدگی محصولات کشاورزی و باغات، مشکلات بسیار فراوانی برای کشاورزان و روستاییان ایجاد کرده است. همچنین بیش از حدود 70 درصد کارخانجات مازندران یا تعطیل هستند یا در شرف تعطیلی قرار دارند که می طلبد مدیریتی با دقت بیشتر اعمال شود. البته نمی توان توقع حل همه معضلات را داشت اما انتظار می رود شرایط موجود تغییر کند.

نماینده ادوار مازندران در مجلس، ادامه داد: انتظارات از دولت روحانی در سال های گذشته نیز بالا بوده اما باید دید که آقای روحانی در چه شرایطی دولت را تحویل گرفته بود. روحانی دولتی را تحویل گرفت که از نظر شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در سخت ترین شرایط بوده است به ویژه از نظر سیاسی و اقتصادی در سراشیبی سقوط قرار داشتیم و وزارتخانه ها هر کدام چند هزار میلیارد بدهی داشتند که خوشبختانه در دولت یازدهم همه این ها بهبود یافت. شیب های تند و منفی، ملایم شدند و من اعتقاد دارم آقای روحانی در 4 سال گذشته زیربنا را برای جهش بهتر و بیشتر فراهم کرده و امید است در این دوره توفیقات و توسعه لازم امکان پذیر شود.

 

* اشاره به بیتی از مولانا: «دشمن طاووس آمد پر او/ ای بسی شه را بکشته فر او»

 

نویسنده :

برچسب ها : #عباسعلی بهاری اردشیری #نماینده ادوار مازندران در مجلس #تغییرات مدیریتی در مازندران ضروری تر از سایر استان ها است #برخی مدیران روحانی در ستاد رقیب فعالیت می کردند


روحانی، روحانیِ چهار سال قبل نیست/ تغییرات مدیریتی در مازندران ضروری تر از سایر استان ها است/ 60 درصد مدیران مازندران بجا مانده از دولت احمدی نژاد هستند/ برخی مدیران روحانی در ستاد رقیب فعالیت می کردند

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : روحانی، روحانیِ چهار سال قبل نیست/ تغییرات مدیریتی در مازندران ضروری تر از سایر استان ها است/ 60 درصد مدیران مازندران بجا مانده از دولت احمدی نژاد هستند/ برخی مدیران روحانی در ستاد رقیب فعالیت می کردند


X https://sport45.site/