مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 13831 -تاریخ انتشار : جمعه 28 اسفند 1394 -ساعت : 15:52

چاپ به اشتراگ گذاشتن
29 اسفند سالروز ملی شدن صنعت نفت ایران

تثلیث مذهب، ملی‌گرایی و اسلحه/

29 اسفند سالروز ملی شدن صنعت نفت ایران

اختصاصی مازندمجلس: رهبری مذهبی سیاسی آیت اله کاشانی و پیروی توده‌های مردم از وی، اقدامات هوشمندانه و بموقع جبهه ملی به رهبری دکتر مصدق در مجلس شورای ملی با ارائه طرح ملی شدن نفت و شلیک بهنگام گلوله از طرف خلیل طهماسبی یکی از اعضای فدائیان اسلام و کشته شدن رزم آرا؛ تثلیثی انکار ناپذیر در پیروزی ملی شدن صنعت نفت بودند

اختصاصی مازندمجلس: تاریخ ایران زمین حوادث و رخدادهای بسیاری را بخود دیده است. این حوادث گاهی مایه‌ی سرافکندگی و گاهی عامل فخر و مباهات برای ملت بزرگ ایران می‌باشد. از جمله رخدادهای افتخارآفرین و غرور آمیز «نهضت ملی شدن نفت» در تاریخ یکصد ساله اخیر و خلع ید سلطه استعمار انگلیس بر این سرزمین می‌باشد.

تثلیث مذهب، ملی‌گرایی و اسلحه؛ ترکیب همگونه و استفاده هوشمندانه از این سه عنصر موجب شد که استبداد داخلی و استعمار خارجی بطور همزمان و خیلی سریع در مقابل درخواست ملتی بزرگ بمنظور دفاع ازمنافع ملی، علیرغم میل باطنیشان تسلیم شوند به همین جهت این حادثه یکی از بزرگترین حوادث تاریخ این دیار و ملت بشمار می‌رود.

رهبری مذهبی سیاسی آیت اله کاشانی و پیروی توده‌های مردم از وی، اقدامات هوشمندانه و بموقع جبهه ملی به رهبری دکتر مصدق در مجلس شورای ملی با ارائه طرح ملی شدن نفت و شلیک بهنگام گلوله از طرف خلیل طهماسبی یکی از اعضای فدائیان اسلام و کشته شدن رزم آرا؛ تثلیثی انکار ناپذیر در پیروزی ملی شدن صنعت نفت بودند.

نمایندگان مجلس اگردغدغه‌شان منافع ملت و هدفشان صرفا دفاع از منافع ملی باشد می‌توانند اقدامات بزرگی را از مجرای قانونی انجام داده و مایه‌ی سرافرازی ملتی شوند و یا با ترجیح منافع فردی و باندی در منصب نمایندگی قوانینی را تصویب کرده و یا اقداماتی را انجام دهند که نتیجه‌ی آن؛ سرافکندگی و شرمندگی ملتی بشود. فراکسیون 8 نفره جبهه ملی در مجلس دوره شانزدهم (تعداد نمایندگان 108 نفر) توانست بخوبی ثابت کند که دفاع از حقوق و منافع ملت در هر شرایطی ولو با تعداد اندک اما زیرک و با صلابت امکان پذیر است.

هر بهانه‌ایی درعدم امکان دفاع از حقوق و منافع ملت در خانه ملت( پارلمان ) مردود و غیر قابل پذیرش می‌باشد. اگر امروز از برخی نمایندگان بپرسیم چرا ... ؟ چرا ... ؟ چرا ... ؟ یک پاسخ مبهم و تکراری می دهند: در مجلس هیچ اراده‌ای برای طرح و دفاع از این مسئله وجود ندارد! انگار اراده در دفاع از حقوق و منافع ملت از آسمان و یا از جایی دیگر باید به نمایندگان و مجلس تزریق بشود. اگرچه باید اذعان کرد که مجالس پس از پیروزی انقلاب اسلامی؛ جهت گیریشان دفاع از حقوق و منافع این کشور و ملت بوده است. به امید روزی که همه نمایندگان مجلس در جمهوری اسلامی؛ دغدغه و هدفی جز منافع ملی نداشته باشند و خود را در عمل و کارکرد مدیون خون شهداء و ملت بزرگ ایران بدانند.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : -

نظرات کاربران در مورد : 29 اسفند سالروز ملی شدن صنعت نفت ایران
  • شهروند جویباریپاسخ0یکشنبه 01 فروردین 1395

    دکتر صالحی جویباری؛ دوستت داریم افتخار ما جویباریها و تحصیلکردها هستی. خدا یارت

نظر شما در مورد : 29 اسفند سالروز ملی شدن صنعت نفت ایران

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها