مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 164270 -تاریخ انتشار : دوشنبه 01 خرداد 1396 -ساعت : 12:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اصولگرایان تا زمانی که معتقد‌ به منطق جبر هستند در انتخابات شکست خواهند خورد

علی مطهری:

اصولگرایان تا زمانی که معتقد‌ به منطق جبر هستند در انتخابات شکست خواهند خورد

مازندمجلس: علی مطهری گفت: یکی از آسیب‌های این انتخابات این بود که برخی کاندیداها برای رسیدن به هدف، از هر وسیله‌ای ولو نامقدس استفاده کردند

مازندمجلس:علی مطهری نماینده تهران درمجلس در یادداشتی نوشت:
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری نویدها و عبرتهاییبه شرح ذیل داشت که لازم است به آنها توجه شود:

1. مشارکت بالای مردم نشان داد که برخلافسالهای اول بعد از 88 که عده‌ای از هرگونه تغییر و اصلاح امور ناامید شده بودند،مردم درک کرده‌اند که رأی آنها مؤثر است و از طریق انتخابات می‌توانند تغییر ایجادکنند و بسیاری از امور را اصلاح نمایند. 

2. رسانه‌های افراطی ضد دولت مانند کیهان و وطن امروز و جوان در میانمطبوعات و خبرگزاریهایی مثل فارس و تسنیم و سایتهای خبری مانند رجا نیوز و جهان ‌نیوزـ که معلوم نیست چرا به جای کلمه «خبر» از کلمه «نیوز» استفاده می‌کنند ـ درچهارسال گذشته تمام همّ خود را بر آن قرار دادند که دولت فعلی به دوره دوم خودنرسد. اکنون که این دولت به دوره دوم خود رسیده و معلوم شده است که روش گذشته اینرسانه‌ها بر تغییر نظر مردم کارگر نیست خوب است روش خود را تغییر دهند و توجهنمایند که همه چیز تصاحب قدرت نیست، چیزی هم به نام مصالح کشور و اسلام وجود دارد. همین طوراست در مورد بخش هایی از صدا و سیما خصوصا بخش سیاسی و خبر آن که لازم است روش خودرا تغییر دهند.

3. رشد اجتماعی و سیاسی مردم ما که پس از چهار سال گلوله‌باران مواضع واقدامات دولت فعلی توسط نهادهای مختلف حکومتی و رسانه‌های وابسته به آنها و باوجود عوام‌فریبی‌ها در رقابتهای انتخاباتی، باز هم راه اعتدال را انتخاب کردندقابل تقدیر و بلکه حیرت‌انگیز است و انسان را به یاد سخن مرحوم آیت‌الله هاشمیرفسنجانی می‌اندازد که گفت: دیگر برای آینده انقلاب و کشور نگران نیستم چون مردمآگاهی لازم را پیدا کرده‌اند. 

4.یکی از آسیب‌های این انتخابات این بود که برخی کاندیداها برای رسیدنبه هدف، از هر وسیله‌ای ولو نامقدس استفاده کردند، حال آنکه سیره پیامبر اکرم وائمه اطهار غیر از این است.

5. آسیبدیگر، طولانی بودن روند رأی‌گیری بود. افرادی سه تا چهار ساعت برای رأی دادن وقتگذاشتند و افرادی هم که توان این مقدار معطلی را نداشتند از رأی دادن منصرف شدند.وزارت کشور برای آینده باید فکری به حال این معضل بنماید. تفسیر سطحی و دور ازذهن شورای نگهبان از قانون مبنی بر این که رأی گیری نمی‌تواند بعد از ساعت 24 جمعهادامه داشته باشد نیز مزید بر علت شد و بسیاری از افراد نتوانستند رأی خود را بهصندوق بیندازند و الاّ عدد شرکت‌کنندگان و تعداد آراء کاندیدای پیروز بسیار بیشتراز ارقام فعلی بود و بر افتخار ملت افزوده می‌شد. جالب است که رأی‌گیری بعد ازساعت 24 روز جمعه در گذشته مسبوق به سابقه است.
در پایان دو نکته را متذکر می‌شوم. یکی این که مناسب است رئیس‌جمهورمنتخب در دولت دوازدهم از نیروهای قابل و مبرز طرف مقابل خصوصاً از جناب آقایقالیباف که یک مدیر اجرایی قوی هستند استفاده نماید. این امر دو گروه اصلاح‌طلب واصول‌گرا و به طور کلی دلها را به هم نزدیک می‌کند و باعث می‌شود که امور کشوربهتر و زودتر به سامان برسد.
نکته دیگر توصیه‌ای است به اصول‌گرایان. به آنها عرض می‌کنم تا زمانیکه ناخواسته معتقد به منطق جبر هستید که آنچه در نظام جمهوری اسلامی توسط نهادهایحکومتی اتفاق می‌افتد همه درست است و به عبارت دیگر آنچه رخ می‌دهد همان است کهباید رخ دهد و آنچه که رخ نمی‌دهد همان است که نباید رخ دهد و همه کارهای نهادهایامنیتی و نظامی و قوه قضائیه درست است و اگر انتقاد کنیم نظام را تضعیف کرده‌ایم،آری تا زمانی که چنین تفکری دارید، در انتخابات‌های مختلف شکست خواهید خورد زیرامردم توجیه نابسامانی‌ها و ظلمها را نمی‌پسندند.
 لذا لازم است اصول‌گرایان یک آسیب‌شناسی جدی در کار و روش خود به عملآورند و واقعاً اصول‌گرا شوند.


منبع : خبرآنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تغییر - انتخابات - استفاده - گذشته - سیاسی - مختلف - رأی‌گیری - افرادی - اصول‌گرایان - آینده - مانند - جمهوری - زمانی - اصلاح - کرده‌اند - مطهری - بسیاری - معلوم -

مطالب مرتبط با : اصولگرایان تا زمانی که معتقد‌ به منطق جبر هستند در انتخابات شکست خواهند خورد
نظر شما در مورد : اصولگرایان تا زمانی که معتقد‌ به منطق جبر هستند در انتخابات شکست خواهند خورد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها