مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 165715 -تاریخ انتشار : شنبه 06 خرداد 1396 -ساعت : 12:15

چاپ به اشتراگ گذاشتن
جلسه فوق‌العاده هیات رییسه فراکسیون امید با علی مطهری

صبح امروز صورت گرفت؛

جلسه فوق‌العاده هیات رییسه فراکسیون امید با علی مطهری

مازندمجلس: جلسه هیات رییسه فراکسیون امید و اعضای کمیته انتخاب فهرست هیات رییسه مجلس با حضور علی مطهری برگزار شد

مازندمجلس: در این جلسه که به ریاست محمدرضا عارف تشکیل شد، اعضا درباره مسائل مربوط به نحوه معرفی لیست موردنظر فراکسیون برای هیات رییسه مجلس گفت و گو و تبادل نظر کردند.

همزمان با نزدیک شدن به انتخابات هیات رییسه اجلاسیه دوم مجلس دهم، جریانی داخل مجلس برای حذف مطهری لابی گسترده‌ای را آغاز کرده است. این گروه از نمایندگان اصولگرای نزدیک به جبهه پایداری در آخرین اقدام خود که روز گذشته انجام شد، با بخشی از نمایندگان اصولگرای معتدل نیز به توافق رسیدند که در ازای حمایت از گزینه‌های مدنظر آنها، از ورود مجدد علی مطهری به هیات رییسه جلوگیری کنند.

همزمان برخی شنیده‌ها حکایت از این دارد که تلاش‌هایی برای حذف دیگر اعضای فراکسیون امید از هیات رییسه مجلس آغاز شده و این گروه از نمایندگان قصد دارند از ورود محمدعلی وکیلی نیز به هیات رییسه جلوگیری کنند.

چندی پیش همزمان با فرارسیدن سالگرد پیروزی لیست امید در انتخابات مجلس دهم گروهی از نمایندگان عضو این فهرست انتخاباتی در تاریخ ۹ اسفندماه سال گذشته با حجت الاسلام سیدمحمد خاتمی دیدار کردند و همان زمان تحرکاتی برای سلب صلاحیت مطهری و وکیلی از حضور در هیات رییسه آغاز شد و حتی تعدادی از نمایندگان عضو جبهه پایداری اقدام به جمع آوری امضا به این منظور کردند که این تلاش ناتمام ماند و به نتیجه نرسید.

به نظر می‌رسد اصولگرایان نزدیک به جبهه پایداری سعی دارند درپی پیروزی مجدد اصلاح‌طلبان و لیست امید در دو انتخابات سرنوشت‌ساز ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر و روستا با حذف مطهری و وکیلی انتقام شکست اخیر را بگیرند.

جلسه فراکسیون امید با علی مطهری دقایقی قبل به پایان رسید و هم اکنون اعضای هیات رییسه و کمیته انتخاب فهرست موردنظر فراکسیون برای هیات رییسه مجلس، کماکان درحال مذاکره و تبادل نظر هستند.


جلسه فوق‌العاده هیات رییسه فراکسیون امید با علی مطهری


منبع : ایلنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : جلسه فوق‌العاده هیات -

نظر شما در مورد : جلسه فوق‌العاده هیات رییسه فراکسیون امید با علی مطهری

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها