مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 13992 -تاریخ انتشار : جمعه 28 اسفند 1394 -ساعت : 17:15

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ماجرای 4 هزار و 500 عکسی که رهبری به آقامیری سپرد/ گزینه دوم جریان عملگرایی چگونه انتخاب شد؟/ چرا صمدآقامیری نام‌نویسی کرد؟

گفت‌وگوی نوروزی مازندمجلس با سیدمحمد آقامیری:

ماجرای 4 هزار و 500 عکسی که رهبری به آقامیری سپرد/ گزینه دوم جریان عملگرایی چگونه انتخاب شد؟/ چرا صمدآقامیری نام‌نویسی کرد؟

اختصاصی مازندمجلس: نامه‌ای که به آیت‌ا... جنتی نوشتم و از طریق رئیس دفتر وی پیگیر بودم در جریان مطالب و گزارش‌های تخریبی قرار گرفتم/ حتی اگر برادر شهیدم به صورت جسمانی زنده می‌بود و در انتخابات نام‌نویسی می‌کرد به خاطر آقامیری بودنش رد صلاحیت می‌شد!/ میخواهم برای کسانی که پرونده‌سازی کردند طلب غفران و بخشش کنم!

اختصاصی مازندمجلس: سید محمد آقامیری عضو باسابقه شورای شهر ساری که در نیمه راه شورای چهارم برای شرکت در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی استعفا و به عرصه رقابت گام نهاده بود، همچون بسیاری از نامزدهای مطرح حوزه ساری و میاندرود نتوانست از فیلتر شورای نگهبان بگذرد و در انتخابات حضور مستقیم داشته باشد.

آقامیری که عضوی از جریان عملگرایی شهر ساری محسوب می‌شود با حمایت قاطع از نامزدهای این جریان در انتخابات مجلس دهم نقش آفرینی کرد. پس از فروکش کردن تب و تاب انتخابات با حضور در دفتر مازندمجلس مصاحبه تفصیلی با این پایگاه خبری داشت.

پایگاه خبری مازندمجلس در نظر دارد طی سلسله گفت‌وگوهایی با چهره‌های سیاسی استان، نامزدها و مجریان انتخابات، نمایندگان فعلی و منتخبین مردم در قالب پیک نوروزی به ناگفته‌های انتخابات بپردازد.

دومین گفت و گوی نوروزی ما را در ادامه میخوانید:

مازندمجلس: بفرمایید چگونه شد که وارد عرصه انتخابات شدید؟

آقامیری: حضور در انتخابات دور دهم مجلس در ذهنم نبوده و تیم مدیریت شهری در جلسات متعدد به این نتیجه رسید که اگر مهدی عبوری نامزد انتخابات مجلس شود قطار توسعه ساری می‌خوابد بنابراین پس از جمع‌بندی به بنده رسیدند و قرار شد من با مشورت خانواده‌ام (مخصوصا همسرم و برادر بزرگم) موضع نهایی خود را اعلام کنم. همسرم که ظرفیت و توانایی مرا فراتر از شورا می‌دانست در مدت زمان کوتاهی موافقت کرد و اخوی بزرگ من که سرد و گرم چشیده روزگار و سال‌ها در جبهه و جنگ و سمت‌های مختلف حضور داشته است پس از چندین جلسه نشست با نزدیکان و دوستان اعلام موافقت کرد و با توجه به زمان اندک پیش رو، ما وارد کارزار انتخابات شدیم که با استقبال شهروندان، فرهنگیان، جانبازان و ... مواجه شدیم با حریت در گفتار، کردار و قلمم و گفتمانی که ایجاد کردم طوفانی به پا شد که بسیاری از رقیبان احساس خطر کردند و به پرونده‌سازی روی آوردند.

مازندمجلس: بفرمایید دلایل ردصلاحیت حضرتعالی چه بود؟

آقامیری: در احراز صلاحیت‌ها، مراجع 4 گانه صلاحیتم را تایید کردند و با اینکه همواره در چارچوب نظام و امام و رهبری معظم و تمکین از قانون اساسی و شورای نگهبان بودم اما (با بند یک ماده 28، عدم اعتقاد و التزام به اسلام و انقلاب) رد صلاحیت شدم. طی ده ها بار مراجعه حتی یک دقیقه هم وقت ملاقات حضوری ندادند بعدا با پیگیری‌هایی که انجام دادیم و نامه‌ای که به آیت‌ا... جنتی نوشتم و از طریق رئیس دفتر وی پیگیر بودم در جریان مطالب و گزارش‌های تخریبی قرار گرفتم. من در زندگی‌ام به شرافت معلم بودنم، به سیادتم، به خون خانواده شهیدم و تمام خدمتگزاری‌های صادقانه‌ای که داشتم، افتخار می‌کنم و با اطمینان اعلام می‌کنم که این پرونده‌ها کذب محض بوده است.

من از 19 سالگی مقلد امام بودم خانواده ما برای این انقلاب هزینه داده و خون دل‌ها خوردیم حتی خودم دست‌خطی از رهبری دارم که به شخص بنده می‌گوید ما وامدار شهدا هستیم، در بحبوحه انقلاب 4هزار و 500 عکس امام را رهبری به برادر بزرگم داد و او در آن شرایط سخت و حساس به ساری آورد و تقسیم کرد.

خودم سال‌های سال مشغول جلوگیری از نفوذ گروه‌های معاند التقاطی به دستگاه آموزش و پرورش بودم و... اما این جالب نیست که برخی ارزش‌های انقلاب را مصادره می‌کنند و دین و دیانت را فقط به خود نسبت می‌دهند.

مازندمجلس: این اولین بار بود که ردصلاحیت می شدید؟

آقامیری: در 4 دوره انتخابات شورای شهر تایید شدم و هر 4 بار از سوی مردم انتخاب شدم دو بار رد صلاحیت شدم که هر دو عدم اعتقاد و التزام به اسلام و انقلاب بود و این ریشه در کینه و حسادت برخی دارد.

مازندمجلس: کینه و حسادت در چی؟ اگر ممکن است بیشتر توضیح دهید؟

آقامیری: بخشی از علت رد شدنم در این دوره انتخابات را تلاش من برای تغییر مدیریت شهری و روی کار آمدن جوانی بنام مهدی عبوری می‌دانند ضمن اینکه احتمال رای‌آوری من نیز بالا بود در شورا با وجود نامزدهای متعدد بیش از 18 هزار رای آوردم و همواره به پاکدستی معروف بودم و بیشترین اختلاف من با همکاران، اصرار بر مبانی قانونی و جلوگیری از تخلف بوده است. زندگی من زندگی معلمی است هرگز از شورا نیندوختم چطور می‌شود که کسانی که مجموع آرای هرکدام از آنها به عدد 1200 نمی‌رسد تایید صلاحیت می شود و کسانی با سابقه خدمتی طولانی رد صلاحیت می‌شوند؟ الان خوشحالم که انتخابات را تحریم نکردیم و در راستای فرامین رهبری و اعتقاد به اسلام و انقلاب و شهدا، با مشارکت خود و همه هواداران و همشهریان و مردم به مشارکت حداکثری رسید.

مازندمجلس: چرا همزمان شما و برادرتان برای مجلس نامنویسی کردید؟

آقامیری: ببینید چون در ادبیات و مناظره کسی رقیب من نبود در 4 دوره شورا هم به کسی اهانت نکردم بنابراین پیش‌بینی بدخواهی‌ها و پرونده‌سازی‌ها رو می‌کردم و از برادرم که اتفاقا بیشترین دوستان وی از اصولگرایان هستند و و خود جانباز شیمیایی بیش از 60 درصد است خواستم نام‌نویسی کند تا اگر به دلایلی من رد شدم او باشد اما برادر من را هم به همان دلیل من، ردصلاحیت کردند و فکر می‌کنم از آقامیری‌ها هر فرد دیگری نام‌نویسی می کرد ردصلاحیت می‌شد! حتی اگر برادر شهیدم به صورت جسمانی زنده می‌بود و در انتخابات نام‌نویسی می‌کرد به خاطر آقامیری بودنش تا هفتم اسفند رد صلاحیت می‌شد!

مازندمجلس: دلیل حضور و فعالیت جریان عملگرایی در انتخابات چه بود؟

آقامیری: جریان عملگرایی به این نتیجه رسیده بود که در کشور و استان به فکر مرکز استان نیستند و فقط برای کار و احیای شهر بدور از مسائل و گرایشات سیاسی دور هم جمع شدند و از 2 نفر (یکی اصلاح طلب و یکی اصولگرا) حمایت کردند افرادی که همراه و همگام شورا و شهرداری برای سازندگی و عملگرایی باشند یکی از گزینه‌های ما آقای یوسف‌نژاد نیز دغدغه سازندگی حوزه را داشت و پیش از این در دو مرحله مجموع 40 میلیارد برای این امر مساعدت کرده بود.

مازندمجلس: و گزینه دوم؟

آقامیری: بحث روی گزینه دوم بود که ناچار شدیم جلسه‌ای تشکیل دهیم که ایا گزینه دومی داشته باشیم یا خیر؟ پس از بحث و بررسی‌ها 17 نفر از 18 نفر موافق گزینه دوم بودند. معیارهای انتخاب مشخص شد. اول اینکه مخالف شورا و شهردار ساری نباشند. 2: هر دو از یک جریان سیاسی خاص نباشند. 3: نزد مردم مقبولیت داشته باشند. 4: سیاسی افراطی نباشد. 5: با منتخب اول جریان عملگرایی همسو باشد و.... بعد نامزدهای احتمالی (آقایان جعفری، یوسفی، بابایی، پیشنمازی، ابراهیمی، روحی و خانم زمانی) معرفی شدند و با رای‌گیری آقای ابراهیمی با 10 رای بیشترین آرا را بدست آورد و گزینه دوم جریان عملگرایی شد.

مازندمجلس: بفرمایید برنامه پسا انتخاباتی شما چیست؟

آقامیری: فعلا می‌خواهم کتاب بخوانم پروژه‌های تحقیقاتی به ویژه در موضوعات حقوق شهروندان و کارآمدی مجلس به پایان برسانم کمی گردشگری کنم و برای کسانی که پرونده‌سازی کردند طلب غفران و بخشش کنم.

مازندمجلس: برای انتخابات شورا برنامه‌ای دارید؟

آقامیری: فعلا نه

مازندمجلس: آخرین کتابی که خواندید چه بود؟

آقامیری: آخرین کتاب را هنوز تمام نکردم و در حال خواندن آن هستم به نام «بی‌گناهی که به دار آویخته شد» نوشته ابوالفضل تفضلی چاپ حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی.

مازندمجلس: نظر خود را در یک جمله یا یک کلمه درباره شخصیت‌های زیر بگوید:

آیت‌ا... جنتی: از وی ممنون و شاکرم که دستور رسیدگی به تقاضای بازنگری در پرونده‌ام را داد.

علی‌اصغر یوسف‌نژاد: زیرک و باهوش

محمد دامادی: منتخب مردم

مهدی عبوری: مظلوم

مازندمجلس: رسانه‌ای دلخواه

مازندمجلس: بهترین و تلخ‌ترین خاطره انتخاباتی شما چه بود؟

آقامیری: حمایت مادر پیرم (با بیش از 80 سال سن) از من که علیرغم بیماری و ناتوانی (به عنوان مادر برادران شهیدم) به میان مردم آمد و از آن‌ها خواست از من حمایت کنند و تلخ‌ترین خاطره من بیماری سرطان یکی از یاران و لیدرهای تبلیغاتی من بود که دراوج بیماری بجای شفای بیماری خود، برای من و پیروزی‌ام در انتخابات دعا می‌کرد. یک روز هم زمینه حضور مرا به 15 روستا فراهم کرد و... البته بعدا به آلمان رفت و بهبود بیشتری حاصل کرد اما رنج و بیماری او در ایام انتخابات برایم تلخ و ناگوار بود.

مازندمجلس: حرف آخر:

آقامیری: عید را به همه مردم عزیز تبریک می‌گویم و ارزوی سالی خوش توام با پیروزی و سرافرازی برای همه دارم.

گفت‌وگوی نوروزی مازندمجلس با فرامرز نقیبی؛
در انتخابات شورا شرکت می‌کنم/ امیدوارم شاهد کنارگذاشتن مدیران خوب ساروی نباشیم/ برخی دوستان در هنگام رقابت، رفاقت را فراموش کرده‌اند

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آقامیری - محمدآقامیری - گفت و گوی نوروزی -

نظرات کاربران در مورد : ماجرای 4 هزار و 500 عکسی که رهبری به آقامیری سپرد/ گزینه دوم جریان عملگرایی چگونه انتخاب شد؟/ چرا صمدآقامیری نام‌نویسی کرد؟
  • عباسپاسخ0پنج شنبه 05 فروردین 1395

    آقای اقا میری عدد 99 شماره یاد چیزی می اندازد .

نظر شما در مورد : ماجرای 4 هزار و 500 عکسی که رهبری به آقامیری سپرد/ گزینه دوم جریان عملگرایی چگونه انتخاب شد؟/ چرا صمدآقامیری نام‌نویسی کرد؟

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها