مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 166082 -تاریخ انتشار : یکشنبه 07 خرداد 1396 -ساعت : 13:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن
صدای مردم در تشکیل کابینه جدید دولت شنیده شود

نجفی خوشرودی در نطق میان دستور:

صدای مردم در تشکیل کابینه جدید دولت شنیده شود

مازندمجلس: عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در تشکیل کابینه جدید صدای مردم شنیده شود از دولت درخواست کرد لایحه جامع مقابله با بیکاری را به مجلس ارائه کند

مازندمجلسعلی نجفی خوشرودی در نشست علنی امروز یک شنبه (7 خردادماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور  ضمن تبریک به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان، با بیان اینکه مردم ایران در روز 29 اردبیهشت حماسه دیگری خلق کردند، گفت: این حماسه با هدایت و حمایت داهیانه مقام معظم رهبری و هوشمندی مردم رقم خورد؛ ضمن تشکر از عوامل انتخابات، تبریک به رئیس جمهور و تجلیل از مشارکت بالای مردم در انتخابات شایسته است برخی با طرح مسائلی همچون رای حلال و غیرحلال موجب تفرقه و تشویق اذهان عمومی نشوند و در شرایط حساس منطقه ای و بین المللی به همبستگی و وحدت ملی بیفزایند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از رئیس جمهور انتظار می رود در تشکیل کابینه جدید صدای مردم شنیده شود و جوانگرایی، کارآمدی و انتخاب تیم قوی در استان ها مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مبانی اقتدار ایران، مردم و ارزش های والای نظام است، تصریح کرد: همزمان با تلاش آمریکا و همپیمانان منطقه ای این کشور برای ائتلاف سازی مردم ایران با حضور در انتخابات و رای مجدد به رئیس جمهور محترم، پیام صلح و امنیت به دنیا دادند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: مردم ایران نشان دادند که اقتدار ایران در مردم سالاری دینی، اتکا به ارزش ها و آرمان ها و در همبستگی آنها است نه اتکا به قدرت های خارجی.

نجفی خوشرودی با یادآوری اینکه همچنان که بارها تاکید شد بیکاری جوانان از مهمترین آسیب ها و تهدیدات به شمار می رود؛ افزود: انتظار می رود در اسرع وقت دولت لایحه جامع مقابله با بیکاری را به مجلس ارائه کند؛ در این راستا تسریع در تصویب لایحه حمایت از رونق اشتغال در مناطق روستایی و عشایری از طریق اختصاص مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی می تواند به توسعه، آبادانی و رونق تولید در مناطق روستایی کمک کند.

نماینده مردم بابل در مجلس دهم، با یادآوری معضل پسماند در استان مازندران، گفت: این موضوع مخاطرات جدی برای سلامت مردم و محیط زیست در فرآیند توسعه به وجود آورده است؛ با توجه به فقدان تمرکز در مسئولیت مقابله با این معضل اساسی پیشنهاد می‌کنم تشکیل سازمان ملی مدیریت پسماند در دستور کار قرار گیرد تا به صورت مستمر نسبت به حل، مدیریت و کنترل این مشکل اقدام شود.

عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، از وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت خواستار کنترل بازار خرید و فروش برنج و جلوگیری از واردات برنج در موعد عرضه برنج داخلی شد و گفت: این دستگاه ها باید به این موضوع توجه داشته باشند تا کشاورزان و برنج کاران مظلوم و محروم متضرر نشوند و آنچه که به رنج حاصل می شود به ثمن  بخش فروخته نشود.

 وی بر لزوم استقرار تصفیه خانه در شهرک های صنعتی حوزه انتخابیه خود تاکید کرد و افزود: از وزارت صنعت، معدن و تجارت و شهرک های صنعتی تقاضا داریم به این موضوع توجه کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، خطاب به وزیر راه و شهرسازی و سازمان نوسازی و بهسازی، یادآور شد: طبق صورت جلسه امضا شده درخواست می کنم نسبت به اجرای مفاد توافق مذکور در خصوص ساماندهی بابل رود تسریع نمایند.

 نماینده مردم بابل در مجلس ادامه داد: به وزارت اقتصاد و دارایی پیشنهاد می کنم بورس بین المللی محصولات دریایی در بابل راه اندازی شود.

نماینده مردم بابل در مجلس دهم، ادامه داد: به وزیر جهاد کشاورزی یادآور می کنم حمایت از دامپروری یکی از ارکان مهم تحقق اقتصاد مقاومتی است اما متاسفانه توجه مناسبی به این موضوع نمی شود و بالا بودن نرخ اقلام نهاده های دامی، پایین بودن قیمت فرآورده‌های دامی و فقدان صنایع تبدیلی از جمله مشکلات در این بخش به ویژه در شهرستان بابل است؛ انتظار می رود اقدامات لازم در این مورد اندیشیده شود.

عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، ضمن درخواست تجدید نظر در تصمیم‌گیری‌های نسبت به تیم فوتبال "خونه به خونه" بابل از وزیر ورزش درخواست کرد نسبت به حمایت جدی‌تر از ورزش شهرستان بابل و تأسیس ورزشگاه و استادیوم ورزشی مدرن در این منطقه اقدام کند.


منبع : خانه ملت


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : صدای مردم در تشکیل ک - نجفی خشرودی -

نظر شما در مورد : صدای مردم در تشکیل کابینه جدید دولت شنیده شود

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها