مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 166494 -تاریخ انتشار : دوشنبه 08 خرداد 1396 -ساعت : 22:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بازداشت عده‌ای درباره تخلفات «بانک سرمایه»

بازداشت عده‌ای درباره تخلفات «بانک سرمایه»

اختصاصی مازندمجلس: عضو کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان از بازداشت عده‌ای درباره تخلفات بانک سرمایه خبر داد

اختصاصی مازندمجلس: به گزارش خبرنگار پارلمانی مازندمجلس، اسدالله عباسی عضو کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان درباره تخلفات صورت گرفته در بانک سرمایه، گفت: عده‌ای که تسهیلات مشکوک الوصول با سپردن وثیقه‌هایی که ارزش کارشناسی آنها پایین‌تر از وام دریافت بوده، دریافت کرده‌اند، بازداشت شدند و برخی نیز با قید وثیقه آزاد هستند.

وی ادامه داد: محمدرضا خانی مدیرعامل سابق بانک سرمایه نیز به درخواست هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان ممنوع الخروج شده تا توضیحاتی درباره برخی تخلفات در زمان مدیریت وی در بانک سرمایه ارائه شود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با بیان اینکه بررسی عملکرد تعداد محدودی از شرکت‌های وابسته به بانک سرمایه در رابطه با صندوق ذخیره فرهنگیان باقی مانده، افزود: عملکرد شرکت‌های پتروشیمی، پتروفرهنگ، صندوق‌های وابسته به شرکت ساختمانی معلم از سوی کمیته تحقیق و تفحص مورد بررسی قرار می‌گیرد.

عضو کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان خاطرنشان کرد: مدارکی که در روند تحقیق و تفحص به دست می آید در اختیار دیوان محاسبات قرار داده می‌شود تا از طریق این دیوان به صورت کارشناسی بررسی شود.

عباسی تصریح کرد: در آخرین جلسه کمیته، گزارش کامل بانک سرمایه ارائه و میزان حجم تخلف صورت گرفته بیش از ۸ هزار میلیارد تومان مشخص شد.

 گزارش از ابراهیم حاتمی نژاد- خبرنگارپارلمانی مازندمجلس درمجلس شورای اسلامی


منبع : بانک مردم


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بازداشت عده‌ای دربار -

نظر شما در مورد : بازداشت عده‌ای درباره تخلفات «بانک سرمایه»

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها