مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 167298 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 11 خرداد 1396 -ساعت : 10:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برخورد قانونی دستگاه قضایی استان با کسانی که بقایای گیاهی را آتش می زنند

برخورد قانونی دستگاه قضایی استان با کسانی که بقایای گیاهی را آتش می زنند

اختصاصی مازندمجلس: رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال استان در جلسه شورای قضایی استان ؛ یکسال حبس در انتظار کسانی است که کاه و کلش محصولات کشاورزی را آتش می زنند

اختصاصی مازندمجلس: رئیس کل دادگستری گلستان که ریاست شورای حفظ بیت المال استان را نیز بر عهده دارد امروز در جلسه شورای قضایی استان گفت : آتش زدن بقایای گیاهی سبب آلودگی محیط زیست می شود و بر اساس ماده 688 قانون تعزیرات  ، آلودگی محیط زیست جرم است و تا یکسال حبس برای آن دیده شده است .
هادی هاشمیان افزود : سال های گذشته درباره برخورد قانونی با افرادی که بقایای گیاهی را آتش می زنند اطلاع رسانی کرده ایم و به همین علت از امسال برای کسانی که اقدام به این کار می کنند پرونده قضایی تشکیل می شود.
رئیس کل دادگستری گلستان افزود : در نامه ای به استاندار ، فرمانداران ، دهیاران و دادستان های سراسر استان از آنان خواهیم خواست ضمن آگاهی دادن به کشاورزان درباره ی زیان های آتش زدن بقایای گیاهی ، کسانی را که اقدام به این کار می کنند به مراجع قضایی معرفی کنند.
هاشمیان با بیان این که منابع طبیعی فقط جنگل ها و مراتع را شامل نمی شود افزود : به گفته کارشناسان آتش زدن کاه و کلش در مزارع  علاوه بر آسیب به بافت خاک و موجودات زنده ی مفید آن  ، سبب از بین رفتن بسیاری از نهال ها و درخت های حاشیه ی جاده ها و مزارع کشاورزی استان  می شود .
مدیر کل پزشکی قانونی استان هم در این جلسه از نیمه کاره مانده ساختمان معاینات این سازمان در گنبد کاووس گلایه کرد و گفت : قرار بود این ساختمان از محل اعتبارات استانی تکمیل شود اما با گذشت دو سال از آغاز ساخت ان ، نیمه کاره راها شده است .
زارعی افزود : تمام معاینات و کار تشریح ، پرونده های شرق استان در گنبدکاووس انجام می شود که با تکمیل این ساختمان بخش مهمی از کمبود فضا و امکانات پزشکی قانونی استان رفع می شود .
در ادامه جلسه امروز شورای قضایی استان ، مصوبات جلسه قبلی این شورا و نتیجه ی آن مرور و به اعضا برای اجرا ابلاغ شد .
شورای قضایی استان متشکل از رئیس کل دادگستری گلستان و معاونان وی، دادستان مرکز استان، رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان، روسای سازمان قضایی نیروهای مسلح و سازمان بازرسی، مدیران کل زندان‎ها، ثبت اسناد و املاک، پزشکی قانونی و تعزیرات حکومتی استان عضو هستند.
ریاست این شورا را رئیس کل دادگستری بر عهده دارد و جلسه های آن به صورت دوره ای به میزبانی دستگاه های عضو برگزار می شود .
این شورا وظیفه هماهنگی بین دستگاه های تابعه قوه قضاییه برای بهبود روند کار و پیگیری مطالبات این دستگاه ها از استانداری را برعهده دارد .

گزارش از ابراهیم حاتمی خبرنگار قضایی مازندمجلسلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : برخورد قانونی دستگاه - هادی هاشمیان -

نظر شما در مورد : برخورد قانونی دستگاه قضایی استان با کسانی که بقایای گیاهی را آتش می زنند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها