مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 167807 -تاریخ انتشار : شنبه 13 خرداد 1396 -ساعت : 14:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تازه ترين اظهارات انتقادي اسحاق جهانگيري

تازه ترين اظهارات انتقادي اسحاق جهانگيري

مازندمجلس: معاون اول رئيس جمهور گفت: اينکه گاهي عده‌اي سعي مي‌کنند عملکرد مديران کشور را زيرسوال ببرند، جفا در حق نظام مديريتي کشور است. البته بايد در مواردي که از سوي مديران کم کاري صورت مي‌گيرد، اين کاستي‌ها اصلاح شود

مازندمجلس: اسحاق جهانگيري در جلسه بررسي بسته ارتقاي توان توليد ملي با اشاره به نامگذاري سال ۹۶ تحت عنوان اقتصاد مقاومتي؛ توليد و اشتغال از سوي مقام معظم رهبري، بر ضرورت تلاش در جهت اشتغال‌زايي و ايجاد فرصت‌هاي شغلي در کشور تاکيد کرد.

معاون اول رييس جمهور با تاکيد بر اهميت نقش موثر اصناف در اشتغال‌زايي، بر لزوم حمايت نظام بانکي از اصناف خدماتي و توليدي تاکيد کرد و اظهار داشت: اصناف مي‌توانند با دريافت تسهيلاتي اندک در جهت توسعه فعاليت‌هاي خود و اشتغال‌زايي گام بردارند و از اين‌رو حمايت از اصناف در سال اشتغال و توليد يک ضرورت است.

او همچنين با اشاره به گزارش وزير صنعت، معدن و تجارت در خصوص عملکرد بسته ارتقاي توان توليد ملي در سال ۹۵ خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سال ۹۵ تحرک خوبي در بخش اقتصاد کشور به وجود آمد و عليرغم آنکه تصور مي‌شد بخش زيادي از رشد اقتصادي مربوط به بخش نفت است اما گزارش‌هاي مرکز آمار ايران نشان داد که رشد اقتصادي کشور در ساير بخش‌ها و به خصوص در بخش صنعت و کشاورزي نيز رشدي قابل توجه بوده است.

جهانگيري با تاکيد بر اينکه بخشي از اين دستاوردها مرهون تصميمات ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي و همراهي نظام بانکي بوده است، از همه کساني که براي رشد اقتصادي در سال گذشته تلاش کرده‌اند، قدرداني کرد و گفت: مديران عامل بانک‌ها در سال جديد نيز با روحيه مضاعف و با شجاعت کارها و برنامه‌ها را دنبال کنند تا در سال جاري نيز شاهد دستاوردهاي هرچه بهتر در بخش توليد و اشتغال کشور باشيم.

معاون اول رييس جمهور افزود: دستاوردهاي سال گذشته نشان داد که اگر اولويتي در کشور از سوي مقام معظم رهبري تعيين شود، مديران کشور با جديت پاي کار مي‌آيند و همه تلاش خود را براي تحقق اهداف تعيين شده به کار مي‌گيرند. اينکه گاهي عده‌اي سعي مي‌کنند عملکرد مديران کشور را زيرسوال ببرند، جفا در حق نظام مديريتي کشور است. البته بايد در مواردي که از سوي مديران کم کاري صورت مي‌گيرد، اين کاستي‌ها اصلاح شود.

جهانگيري با اشاره به برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته براي ارائه تسهيلات در جهت رونق بخش توليد و اشتغال در سال ۹۶ تصريح کرد: بايد نظارت دقيق صورت گيرد که تسهيلات پرداخت شده به واحدهاي توليدي و صنعتي به درستي و در راستاي توسعه فعاليت‌ها و اشغال‌زايي هزينه شود و اين منابع مالي در جاي ديگر مصرف نشود.

در اين جلسه که وزير صنعت، معدن و تجارت، رييس کل بانک مرکزي، رييس هيات عامل صندوق توسعه ملي، جمعي از مديران عامل بانک‌ها و نمايندگان برخي دستگاه‌هاي اجرايي نيز حضور داشتند، نماينده وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارشي از عملکرد در خصوص بسته ارتقاي توان توليد ملي در سال ۹۵ ارائه کرد و ايجاد اميدواري در صاحبان صنايع کوچک، هم‌افزايي و همدلي و مشارکت ميان مديران اجرايي و افزايش توليد و اشتغال در بخش قابل توجهي از بنگاه‌هاي اقتصادي را از جمله آثار اجراي طرح رونق توليد در سال ۹۵ برشمرد.

در ادامه اين جلسه گزارشي نيز از برنامه‌هاي سال ۹۶ براساس مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتي به منظور ارتقاي توان توليد ملي و اشتغال‌زايي ارائه شد که براساس اين گزارش قرار است در سال ۹۶ نظام بانکي در چارچوب سياست‌هاي خود و در راستاي اشتغال‌زايي، از اصناف توليدي و خدماتي حمايت کرده و تسهيلات مورد نياز آنها را تامين نمايد.

ارائه تسهيلات براي طرح رونق توليد براي واحدهاي صنعتي و معدني کوچک و متوسط، تکميل طرح‌هاي نيمه‌تمام بالاي ۶۰ درصد پيشرفت و بازسازي و نوسازي واحدهاي صنعتي و معدني از ديگر برنامه‌هاي سال ۹۶ بود که در اين گزارش بدان پرداخته شد و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. 


منبع : آخرین خبر


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اسحاق جهانگیری -

نظر شما در مورد : تازه ترين اظهارات انتقادي اسحاق جهانگيري

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها