مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 168072 -تاریخ انتشار : دوشنبه 15 خرداد 1396 -ساعت : 01:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اشک‎های سیدحسن خمینی روی آنتن تلویزیون

کنایه‎های سنگین نوه امام به صداوسیما؛

اشک‎های سیدحسن خمینی روی آنتن تلویزیون

مازندمجلس: حجت الاسلام سیدحسن خمینی که برای مراعات حال روزه‎داران حاضر در مراسم سالگرد ارتحال امام، برخلاف سال‎‎های گذشته در این مراسم سخنرانی نکرد، در واپسن ساعت روز 14 خرداد مهمان صداوسیما شد

مازندمجلس:به گزارش خبرآنلاین، او سخنانش در برنامه "نگاه یک" را با این جمله آغاز کرد: «خوشحالم که امسال برای دومین بار در این برنامه حضور دارم». کنایه او به عدم حضورش در برنامه‎های زنده تلویزیونی در سال‎های پیشتر بود که تریبون رسانه ملی در اختیار خاندان امام(ره) قرارنمی‎گرفت.

او در اواخر این گفت وگوی تلویزیونی کنایه دیگری هم به رویکرد صداوسیما زد. خمینی جوان، در مواجهه با تذکرمجری مبنی بر اینکه وقت برنامه رو به پایان است، به او گفت که تا صبح وقت هست می توانیم بحث کنیم. مجری هم به او گفت: وقت صداوسیما محدود است. سید حسن خمینی هم با هوشمندی گفت: «شما می توانید ادامه دهید، مردم هم اگر نپسندیدند، می توانند کانال را عوض کنند!»البته این کنایه کارگر نشد و وقت برنامه در موعد مقرر به اتمام رسید.

نوه بنیانگذار انقلاب دوبار در طول این برنامه تلویزیونی بغض کرد. نخست در میانه سخنانش و جایی که از پدرمرحومش و امام یاد کرد و چهره‎اش اشک آلود شد. مجری برنامه به این موضوع اشاره کرد و او با خنده گفت: اشک ما دم مشکمان است!

او در پایان سخنانش ابرازامیدواری کرد که امام از همه راضی باشند و دلهای جامعه مهربانتر شوند. او برای رحمت و آمرزش شهدا، امام، همسر ایشان، هاشمی رفسنجانی و اردبیلی دعا کرد و گفت: امیدوارم فردای روشنی پیش روی مردم عزیزمان باشد و از همه‎شان می‌خواهم برای من هم دعا کنند.

سیدحسن خمینی در این بخش ازسخنانش بار دیگر بغض کرد و اشک هایش جاری شد و گفت: نمی دانم چرا یک دفعه بغضم گرفت.می بخشید، نمیخواستم آخر کار را تلخ کنم.

البته سخنان وی گاهی توام با شوخی می‎شد. مثلا آنجا که گفت: ما آخوند و مرجع و خوشگل زیاد داشتیم! اما هیچ کدامشان امام نشدند! اینکه امام به این جایگاه رسید به دلیل آن بود که مرجع بیان مشکلات مردم بودند.

همچنین سید حسن خمینی در ادامه سخنانش در واکنش به درخواست مجری برای انجام مصاحبه ای پینگ پونگی با پاسخ‎های کوتاه، به شوخی به برد تیم والیبال ایران در مقابل لهستان اشاره کرد و به شوخی از مجری پرسید: شما هم ورزش را دنبال می کنید؟ مجری هم پاسخ داد:بله ورزش ملی را می بینم. سید حسن خمینی باز هم پرسید: استقلالی هستید یا پرسپولیسی؟مجری هم گفت: استقلالی! و هر دو خندیدند.


منبع : خبرآنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : خمینی - حسن خمینی - برنامه - کنایه - صداوسیما - پرسید - استقلالی - سخنانش - اینکه - تلویزیونی - سیدحسن - پایان - البته -

نظر شما در مورد : اشک‎های سیدحسن خمینی روی آنتن تلویزیون

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها