تاریخ انتشار : سه شنبه 30 خرداد 1396 - ساعت : 09:56

کد مطلب: 172388 چاپ به اشتراگ گذاشتن

«مدرک تحصیلی» روحانی؛ رمز تخریب جدید دلواپسان

مازندمجلس: مصباح یزدی در جلسه درس اخلاق خود با کنایه در مورد مدرک حسن روحانی سخن گفت:« در کشور ما بسیاری از کسانی که مقامات برجسته دارند تحصیل کرده های انگلیس و آمریکا هستند، حالا این که دکترا را گرفتند یا خیر نمی دانم اما می گویند در آن تشکیک وجود دارد اما تحصیلات آن ها غالبا در انگلیس و آمریکا بوده و به این موضوع هم افتخار می کنند.»

مازندمجلس: انتخابات ریاست جمهوری با پیروزی حسن روحانی به پایان رسید. روحانی بر خلاف تمام تلاش‌هایی که دلواپسان انجام دادند توانست بازهم از مردم رای اعتماد بگیرد. او با 6 میلیون بیشتر نسبت به سال 92 یعنی 24 میلیون رای به ریاست دولت دوازهم رسید.

مخالفان حسن روحانی طی 4 سال گذشته تمام تلاش خود را انجام دادند تا رییس جمهور و دولت او را ناکارآمد نشان دهند. رای مردم نشان داد آنها موفق نبودند. بعد از اردیبهشت 96 این جریان وارد فاز تازه‌ای شده است که به واسطه آن می‌خواهد وارد فاز تخریب روحانی شود.

به نظر می‌رسد رمز این تخریب « مدرک تحصیلی» حسن روحانی است. دلواپسان به شدت به دنبال این هستند که مدرک تحصیلی روحانی را تقلبی جلوه دهند.

اولین گام این ماجرا در ایام انتخابات برداشته شد. علی‌اکبر کلانتری نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان آیت‌الله کلانتری اعلام کرد که حسن روحانی رئیس جمهور در تدوین فصل 4  رساله دکتری خود از برخی کتاب‌های وی سرقت کرده است.

بعد از این ماجرا، محمد مهدی زاهدی وزیر علوم دولت احمدی نژاد و رییس کمیسیون آموزش مجلس دهم اعلام کرد که  مدارک متعددی درباره جعلی‌بودن رساله دکترای حسن روحانی به کمیسیون آموزش واصل شده است.

ورود آیت‌الله مصباح یزدی به این ماجرا به عنوان رهبر مخالفان روحانی طی 4 سال گذشته به خوبی حکایت از این معنا دارد که این پروژه به شدت در دستور کار دلواپسان قرار گرفته است.

مصباح یزدی در جلسه درس اخلاق خود با کنایه در مورد مدرک حسن روحانی سخن گفت:« در کشور ما بسیاری از کسانی که مقامات برجسته دارند تحصیل کرده های انگلیس و آمریکا هستند، حالا این که دکترا را گرفتند یا خیر نمی دانم اما می گویند در آن تشکیک وجود دارد اما تحصیلات آن ها غالبا در انگلیس و آمریکا بوده و به این موضوع هم افتخار می کنند.»

دلواپسان در سال‌های گذشته سعی کردند که حسن روحانی را عصبانی کنند. استراتژی که در بعضی مواقع جواب هم داده و البته در بسیاری از موارد  به بن بست خورده بود. حالا دوباره در دولت دوازدهم آنها به سراغ عصبانی کردن روحانی رفته‌اند. آنها می‌خواهند از طریق بیان این معنا که مدرک تحصیلی روحانی تقلبی است. رییس جمهور  را عصبانی کنند. 

این در حالی است که روحانی و دانشگاه گلاسکو بارها اعلام کرده‌اند که مدرک او معتبر و علمی است. رییس جمهور در واکنش به این ابهامات گفته بود:« "تز دکترای من مربوط به یک دانشگاه معتبر است. زمین ندادیم تز بگیریم"!»

نکته جالب در این میان این مسئله است که دانشگاه کلدونین گلاسکو (Glasgow Caledonian) در سال 92 مدرک تحصیلی حسن روحانی را تایید کرد. این دانشگاه اعلام کرده بود:« «با توجه به اینکه بدون اجازه ایشان اجازه ارسال کپی مدرک دکتر حسن روحانی را نداریم اما تایید می‌کنم که دکتر حسن روحانی در تاریخ 13 نوامبر سال 96 در دوره MPhil (بین فوق لیسانس و دکتری) و در ششم جولای 99 در دوره دکترا از دانشگاه کلدونین گلاسکو فارغ‌التحصیل شده است.»

در سال 92 هم وبگاه رسمی «دانشگاه کلدونین گلاسکو» اعلام کرد که رئیس‌جمهور آینده ایران در گذشته با نام «حسن فریدون» در آن دانشگاه تحصیل کرده و مدرک کارشناسی ارشد و دکترای خود را به ترتیب در سال‌های ۱۹۹۵ و ۱۹۹۹ اخذ کرده است.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #روحانی #دانشگاه #تحصیلی #اعلام #دلواپسان #گذشته #گلاسکو #عصبانی #دکترای #ماجرا #جمهور #تخریب #کلدونین #آمریکا #انگلیس #تحصیل #اجازه #دکترا #معتبر #سال‌های #تایید #بسیاری #دکتری #میلیون #مخالفان #دادند #ریاست #انتخابات #تقلبی #کلانتری #آموزش #کمیسیون #رساله #آیت‌الله #مصباح

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : «مدرک تحصیلی» روحانی؛ رمز تخریب جدید دلواپسان