آقای فلاح! اینکاره نیستی، برو

تاریخ انتشار : سه شنبه 30 خرداد 1396 - ساعت : 19:21

کد مطلب: 172602 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نقدی بر اظهارات استاندار مازندران در نشست با مسئولان استانی؛

آقای فلاح! اینکاره نیستی، برو

اختصاصی مازندمجلس: از آن جا که هر کسی را بهر کاری ساخته اند و جایگاه استانداری ویژگی ها و توانایی های خاص خود را می طلبد قرار گرفتن ربیع فلاح در این جایگاه از ابتدا نامناسب بوده است و استمرار حضور وی در شرایط فعلی که گزینه های قوی تری در استان وجود دارد، به صلاح مازندران نخواهد بود

اختصاصی مازندمجلس: ربیع فلاح جلودار در نشست اخیر مسئولان استان (دوشنبه 29 خرداد) اظهاراتی را بر زبان آورد که حتی مرغ بریان را نیز به تحرک وا می دارد! مثلا وی در بخشی از این اظهارات، با انتقاد شدید از شخصیت های مازندرانی مقیم تهران، آن ها را به انتقال غیرمسئولانه ی مسائل استان به دولت متهم کرد و گفت: «تعدادی در استان همیشه کار می‌کنند و تعدادی از شخصیت‌های مازندرانی مقیم تهران فقط انتقاد می‌کنند و می گویند در استان خبری نیست و غیر مسئولانه مسائل استان را درست منتقل نمی‌کنند».

 

آقای استاندار در ادامه پا را فراتر می گذارد و با اظهاراتی عجیب تر، آرای بالای مردم مازندران در انتخابات ریاست جمهوری را ناشی از رضایت مردم از عملکرد مدیریت استان دانست! و گفت: «رأی بالای مردم مازندران به ریاست جمهوری نتیجه اقدامات و خدمات دستگاه‌ها و تعامل خوب و هماهنگی ایجاد شده در استان بود و ما همه تلاش را بکار بردیم تا هم صادقانه کار کنیم و هم عدالت را در تمام زمینه‌ها برقرار کنیم».

نماینده دولت در مازندران در نهایت آب پاکی را روی دست منتقدان (سیاسی و مردمی) خود ریخت و تلویحا اعلام کرد که همچنان ماندگار است و قرار نیست در دولت جدید نیز در مدیریت استان تغییراتی رخ دهد.

 وی، در قسمت پایانی اظهارات خود خطاب به مدیران استان گفت: «امروز فرصت خدمت فرصت گرانقدری است که در اختیار ماست و باید تا آخرین لحظات را قدر دانست. مطمئناً تغییراتی در هیات دولت صورت خواهد گرفت ولی ما می‌مانیم و باید با جدیت فعالیت‌ها و کارها را دنبال کنیم».

نحوه و نوع سخنان استاندار مازندران به گونه ای است که گویا از خواسته ها و انتظارات مردم مازندران از رئیس جمهور آینده در طول جریان انتخابات مطلع نیست یا خود را به آن راه زده است و نمی خواهد بپذیرد مردم خواهان تغییر هستند.

نداشتن شناخت کافی شخص استاندار از استان و ذی‌نفوذ نبودن وی در مازندران، انزوای بسیاری از نیروها و مدیران حامی دولت با بکارگیری بسیاری از مسئولان و مدیران با تفکرات دولت قبل، ضعف در برقراری ارتباط های مناسب با کشورهای آسیای میانه و استفاده ی نامناسب از ظرفیت بازار مشترک در حوزه های صنعت، گردشگری و کشاورزی، نداشتن اقتدار لازم و عدم بهره مندی از دیدگاه خاص و موثر در حوزه های اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی، عملکرد ضعیف در حوزه زنان و جوانان، و مهمتر از همه پیاده نکردن شعارها و برنامه های دولت در استان از بارز ترین دلایلی بود که مردم در کارزار انتخابات به شخصیت های ملی  استان و مسئولان ستادی دکتر روحانی اعلام کرده اند که مدیریت فعلی پاسخگوی انتظارات استان نیست و با حمایت مجدد خود از دولت خواسته اند که نسبت به تغییر مدیریت در مازندران اقدام کند.

اینکه آقای استاندار اینگونه بی محابا شخصیت های ملی استان را به انتقال اخبار نادرست متهم می کند، صحیح و خوشایند مردم و اوضاع استان نیست.

آرای بالای مردم مازندران به دولت تدبیر و اعتماد مجدد به آن، ناشی از حمایت صریح آقای روحانی از مردم و خواسته های آن ها، نفوذ ریشه های اصلاح طلبی در مازندران و حمایت از تفکر اصلاحات به ویژه در قشر جوان، تلاش شبانه روزی مسئولان ستادی و نیروها و بزرگان حامی دولت در شهرستان های مختلف، و در نهایت خلاصی یافتن از مدیریت منفعل فعلی بوده است نه آنگونه که آقای استاندار به نفع تیم مدیریتی خویش تحلیل و برداشت می کند!

نمونه ی بارز نارضایتی مردم از عملکرد مدیریت فعلی استان، استقبال ضعیف از سفر دکتر روحانی به مازندران در بیستم تیر سال 94 بوده است که حتی بازتاب کشوری داشته است.

آنچه واضح و مسلم است مردم مازندران همراه با شخصیت های ملی استانی و فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مازندران، خواهان تغییر وضعیت موجود هستند که امیدواریم این بار دولت محترم، در تحقق خواسته های مردم کوتاهی و مماشات نکند.

ضمن اینکه سزاوار است آقای فلاح، صدای دلسوزان استان را بشنود و خود در اقدامی مردم پسندانه فرصت خدمت را در اختیار دیگر شخصیت های مازندران قرار دهد. در اینکه وی فردی دلسوز، پرتلاش و دوست داشتنی هست، شکی نیست اما از آن جا که هر کسی را بهر کاری ساخته اند و جایگاه استانداری ویژگی ها و توانایی های خاص خود را می طلبد قرار گرفتن ربیع فلاح در این جایگاه از ابتدا نامناسب بوده است و استمرار حضور وی در شرایط فعلی که گزینه های قوی تری در استان وجود دارد به صلاح مازندران نخواهد بود.

گفتم ای مسند جم جام جهان بینت کو/ گفت افسوس که آن دولت بیدار بخفت/ حافظ

نویسنده :

برچسب ها : #«می مانی و با جدیت کار می کنی؟» #آقای فلاح اینکاره نیستی برو #نقدی بر اظهارات استاندار مازندران در نشست با مسئولان استانی #نقد ربیع فلاح #استاندار مازندران #مجید ساجدی فر

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : آقای فلاح! اینکاره نیستی، برو


X https://sport45.site/