مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 170595 -تاریخ انتشار : سه شنبه 23 خرداد 1396 -ساعت : 11:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پیش به سوی دولت  الکترونیک و انفورمایک/ 120 میلیون سند در ثبت احوال کشور آرشیو شد /مکانیزه کردن 175 هزار شناسنامه در سال 95

مدیرکل ثبت احوال مازندران مطرح کرد؛

پیش به سوی دولت الکترونیک و انفورمایک/ 120 میلیون سند در ثبت احوال کشور آرشیو شد /مکانیزه کردن 175 هزار شناسنامه در سال 95

مازندمجلس: علی رجبی در دومین جلسه شورای اداری فریدونکنار در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان از آخرین آمار و اقدامات این اداره گفت

مازندمجلس: علی رجبی در دومین جلسه شورای اداری فریدونکنار در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: به سمت دولت الکترونیک و انفورمایک با شیب ملایم حرکت کردیم و برخلاف دستگاه‌های دارای 29 اداره‌ هستیم.

وی با بیان اینکه در مناطق محروم نیز ثبت احوال دارای اداره است، تصریح کرد: تنها دستگاهی هستیم که مراجعه‌کننده از ولادت تا فوت را شامل می‌شود.

مدیرکل ثبت احوال مازندران با اشاره به اینکه 120 اداره از ثبت احوال استعلام می‌گیرند، افزود: حدود 5 میلیون سند از جمعیت 3 میلیون و 200 هزار نفری مازندران وجود دارد و تمامی اسناد حتی پس از فوت آرشیو شد.

رجبی افزود: 120 میلیون سند در ثبت احوال کشور آرشیو شد و هر فردی از هر جای ایران برای استعلام و خدمات ثبت احوالی می‌تواند اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه در انتخابات با سری کارت ملی آمار لحظه‌ای از حضور و شرکت افراد در اختیار مسئولان قرار می‌گرفت، گفت: در سال گذشته 175 هزار شناسنامه را مکانیزه کردیم.

مدیرکل ثبت احوال مازندران با تاکید بر اینکه تمامی شهروندان باید کارت ملی هوشمند دریافت کنند، اظهار کرد: باید 36 درصد از مردم واجد شرایط مازندران کارت ملی هوشمند دریافت کنند.

رجبی با بیان اینکه تعداد افراد واجد شرایط مازندران برای دریافت کارت ملی دو میلیون و 440 هزار نفر است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک میلیون و 250 هزار نفر کارت ملی هوشمند را در مازندران دریافت کردند.

وی افزود: در هوشمندسازی کارت ملی به سازمان ثبت احوال کشور 36 درصد تعهد داده شده که حدود 52 درصد آن انجام گرفته است و در شهرستان فریدونکنار نسبت به استان مازندران 54 درصد از واجدان شرایط کارت هوشمند دریافت کردند و اگر همانند سال گذشته اقدام شود در سال 96 این میزان به 100 درصد در این شهرستان می‌رسد.

مدیرکل ثبت احوال مازندران در ادامه با بیان اینکه میانگین ولادت در هر سال 45 هزار نفر در مازندران است، تصریح کرد: تا پایان سال 93، 15دستگاه پیشخوان دولت با سازمان ثبت احوال همکاری می‌کردند و این میزان در فریدونکنار صفر بود اما در حال حاضر 110 پیشخوان در مازندران با 360 نفر نیروی کار و در فریدونکنار دو پیشخوان با سازمان همکاری می‌کنند.

رجبی با اشاره به سیاست افزایش جمعیت اعلام شده از سوی رهبری، با بیان اینکه با سیاست‌هایی که در گذشته بود جمعیت کشور به سن پیری رسیده بود، گفت: در حال حاضر در کشور 50 درصد زیر 30 و مابقی بالای 30 سال هستند و این خود یک بحران است.

وی با بیان اینکه تا پایان سال 94 نرخ باروری در مازندران یک و دو بود، افزود: در سال 95 و در حال حاضر به یک و سه رسیده است و اگر این روند ادامه یابد جمعیت مازندران در سال هزار و 405 به چهار میلیون نفر می‌رسد.

مدیرکل ثبت احوال مازندران با اشاره به اینکه میانگین نرخ ولادت در کشور 19 در هر هزار نفر است، گفت: این میزان در مازندران و فریدونکنار 14 در هزار نفر است.

رجبی با بیان اینکه 50.4 جمعیت مازندران را مردان و 49.6 درصد را بانوان تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: در فریدونکنار 50.6 درصد را مردان و 49.4 درصد را بانوان تشکیل می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه جمعیت شهری در مازندران 57.8 درصد و در فریدونکنار 62.9 درصد است، تصریح کرد: در جمعیت شهری مازندران 50 درصد آقایان و 50 درصد بانوان هستند اما در فریدونکنار 50.7 درصد مردان و 49.3 درصد را زن‌ها تشکیل می‌دهند.

مدیرکل ثبت احوال مازندران گفت: جمعیت روستایی مازندران 42 و در فریدونکنار 37 درصد است که از این میزان در مازندران 49 درصد زن‌ها و 51 درصد را آقایان تشکیل می‌دهند اما در روستاها 50 به 50 است.

وی با اشاره به اینکه در سال 95 نسبت به سال 94 در مازندران، 2.5 درصد کاهش ولادت ثبت شده اما این آمار در فریدونکنار 6.8 رشد ولادت در سال گذشته صورت گرفته است، افزود: در وفات در سال 95 نسبت به سال 94 در مازندران 1.2 رشد گزار شده که در فریدونکنار این میزان به 8 درصد رسید.

رجبی با اشاره به واقعه ازدواج در سال 95 نسبت به سال 94، یادآور شد: در فریدونکنار 2.4 کاهش در ازدواج ثبت شده هر چند در دو ماه سال 96 با رشد مناسبی همراه بوده است.

وی با اشاره به واقعه طلاق در فریدونکنار در سال 95 نسبت به سال 94، اظهار کرد: حدود 50 درصد طلاق‌هایی که در فریدونکنار ثبت می‌شود ساکن این شهرستان نیستند و 1.2 درصد این امر نیز کاهش داشت.

مدیرکل ثبت احوال مازندران با اشاره به اینکه 21 درصد از زوج‌های جوان فریدونکناری در سال نخست ازدواج‌شان از یکدیگر جدا می‌شوند، گفت: این آمار در مازندران 10 درصد است.

وی در پایان با بیان اینکه میانگین سن ازدواج در فریدونکنار برای بانوان 24 و برای مردان 28 سال است، گفت: این سن در مازندران نیز در همین حدود است.


پیش به سوی دولت  الکترونیک و انفورمایک/ 120 میلیون سند در ثبت احوال کشور آرشیو شد /مکانیزه کردن 175 هزار شناسنامه در سال 95


منبع : ایسنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : علی رجبی - مدیرکل ثبت احوال ماز - جلسه شورای اداری فری - آخرین آمار ثبت احوال -

مطالب مرتبط با : پیش به سوی دولت الکترونیک و انفورمایک/ 120 میلیون سند در ثبت احوال کشور آرشیو شد /مکانیزه کردن 175 هزار شناسنامه در سال 95
نظر شما در مورد : پیش به سوی دولت الکترونیک و انفورمایک/ 120 میلیون سند در ثبت احوال کشور آرشیو شد /مکانیزه کردن 175 هزار شناسنامه در سال 95

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها