مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 1439 -تاریخ انتشار : یکشنبه 17 خرداد 1394 -ساعت : 09:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شانس اصلاح طلبان معتدل در پیروزی انتخابات بیشتر است

فرامرز نقیبی در گفت و گو با مازند مجلس:

شانس اصلاح طلبان معتدل در پیروزی انتخابات بیشتر است

اختصاصی مازند مجلس: من به مجلس هماهنگ با دولت اعتقاد دارم نه مجلسی که مطیع دولت باشد و نه مجلسی که چوب لای چرخ دولت بگذارد/بهترین اقدام آقای روحانی این بود که فضای کشور را آرام کرد و استرس و تنش‌های بین مردم مسئولان و بزرگان نظام را به آرامش تبدیل کرد

اختصاصی مازند مجلس:  فرامرز نقیبی عضو سابق مجلس شورای اسلامی شهرستان ساری با حضور در دفتر پایگاه خبری مازند مجلس گفت و گویی را با این پایگاه خبری انجام دادند که در چند قسمت منتشر می‌شود.

پیش از این قسمت اول این مصاحبه با عنوان (نظر نقیبی در مورد شعار انتخاباتی/تبلیغات شعاری و تخریبی را نمی‌پسندم) از این رسانه منتشر شده بود.

 

علت مراجعه فراوان مردم به نمایندگان مجلس، ضعف مدیران است

 

نقیبی درباره وظایف نمایندگان منتخب بیان کرد: وظیفه اصلی و کلان نماینده آن‌چیزی است که در قانون به آن محول شده است و آن قانونگذاری‌است.

رئیس شورای اسلامی شهر ساری در دوره سوم خاطرنشان کرد: خرده وظایفی که نمایندگان شهرستان‌ها معمولا انجام می‌دهند این است که وقتی برخی مدیران وظایف خود را درست انجام نمی‌دهند، مردم به نمایندگان رجوع می‌کنند و انتظار دارند وی برای رفع مشکلات آن‌ها اقداماتی انجام دهد که در اکثر مواقع موجب اتلاف وقت مفید نماینده است.

 وی تصریح کرد: نماینده‌ای که وظیفه اصلی‌اش قانون گذاری در مجلس است اگرنخواهد پاسخگوی نیازهای این چنینی مردم باشد متهم به کم کاری می‌شود و اگر پاسخگوی مسائل فرعی باشد از وظیفه اصلی اش می‌ماند.

 نقیبی با اظهار اینکه انتخاب مدیران ارشد لایق و کارآزموده مانع بروز چنین مسائلی می‌شود، گفت: تجربه‌ای که در حضور 8 ساله ام در شورای ساری بدست آوردم این است که مثلا انتخاب شهردارخوب و کاردان به وسیله شورا نتیجه‌اش این می‌شود که 4سال سازندگی و خدمات شهری ارائه می‌شود.

 رییس اسبق شورای اسلامی استان، افزود: اگر مجمع نمایندگان در انتخاب شخص نخست استان که استاندار است خوب عمل کنند و مدیری توانمند و شایسته را انتخاب کنند طبیعتا استاندار از مشاوران و مدیران شایسته استفاده می‌کند که منجر به کاهش مشکلات مردم می‌شود.

 وی با بیان اینکه نیاز است ملاک و معیار انتخاب مدیران شایسته سالاری باشد، گفت: گاهی مشاهده می‌کنیم نمایندگانی توانمند بخاطر پرداختن به مسائل جزئی که برخی حتی خارج از وظایفش هست نمی توانند کارایی لازم را داشته باشند.

 

 

شانس اصلاح طلبان معتدل بیشتر است

 نقیبی، درباره ترکیب مجلس و دولت بیان کرد: من به مجلس هماهنگ با دولت اعتقاد دارم نه مجلسی که مطیع دولت باشد و نه مجلسی که چوب لای چرخ دولت بگذارد. بلکه مجلس باید در جهت بهبود اوضاع جامعه با دولت هماهنگ باشد، به موقع رای اعتماد بدهد به موقع استیضاح کند به موقع حمایت کند و بجا انتقاد کند.

عضو سابق شورای شهر ساری با اظهار اینکه منافع دولت و مجلس باید منافع ملی نظام باشد، گفت: امروزه حتی در دورترین روستاها نیز مردم معتقدند مجلس هماهنگ با دولت به نفع جامعه وطبقات مختلف است

 وی با بیان اینکه مشکلات جامعه ما همواره ناشی از افراطی گری (چه از جانب اصلاح‌طلبان چه اصولگرایان) بوده است، افزود: دولت و مجموعه‌اش اصلاح‌طلبان معتدل هستند و برای تعامل بیشتر نیاز است مجلس نیز نمایندگانی همسو با دولت داشته باشد و فکر می‌کنم که در این دوره از انتخابات مجلس، شانس اصلاح طلبان معتدل بیشتر باشد.

 

بهترین اقدام روحانی، آرام کردن فضای کشور بود

 

نقیبی درباره عملکرد دولت روحانی اظهار کرد: همواره گفته‌ام آقای روحانی بهترین اقدامش این بود که فضای کشور را آرام کرد و استرس و تنش‌های بین مردم مسئولان و بزرگان نظام را به آرامش تبدیل کرد.

 رییس اسبق شورای اسلامی استان، تصریح کرد: بعد از ایجاد آرامش، برقراری روابط خوب خارجی با کشورهای مختلف جهان بوده است.

 وی با اشاره به حمایت و راهنمایی‌های رهبری از دولت روحانی و تیم مذاکره‌کننده بیان کرد: رهبر معظم انقلاب همواره منافع مردم را درنظر می‌گیرند به همین خاطر اعتقاد دارند همه تحریم‌ها باید یکباره برداشته شوند.

 نقیبی یادآور شد: اگر دولت روحانی در تحقق این مهم موفق شود برای پیروزی در دوره بعد انتخابات ریاست جمهوری مشکلی نخواهد داشت و من اعتقاد دارم دولت روحانی با حمایتی که رهبرانقلاب اسلامی از تیم هسته‌ای می‌کنند، پیروز مذاکرات هسته‌ای خواهد بود.

فرامرز نقیبی به فعالیت‌های دولت در بخش عمرانی اشاره کرد و گفت: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام دولت احمدی‌نژاد از اقدامات مهم و ستودنی دولت روحانی‌ است و مطمئنا از این پس مردم به سمت آرامش و آسایش و اعتدال می‌روند.

 وی با بیان اینکه امروز ایران قدرت منطقه است، افزود: دشمنان اسلام و نظام، قدرت ایران را برنمی‌تابند.

 

پایان بخش دوم

تنظیم: مجید ساجدی فر

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فرامرز نقیبی - فرامرز نقیبی ساری کا - شورای شهر ساری - نماینده انصرافی - اصلاح طلبان -

مطالب مرتبط با : شانس اصلاح طلبان معتدل در پیروزی انتخابات بیشتر است
نظرات کاربران در مورد : شانس اصلاح طلبان معتدل در پیروزی انتخابات بیشتر است
  • حامیان مهندس فرامرز نقیبیپاسخ0شنبه 06 تیر 1394

    با سلام خدمت همه عزیزان
    برای آگاهی از فعالیتهای انتخاباتی مهندس فرامرز نقیبی و همچنین اخبار و اطلاعایه های مربوط به ستاد ایشان به آدرس زیر مراجعه نمایید:
    http://faramarz-naghibi.ir

نظر شما در مورد : شانس اصلاح طلبان معتدل در پیروزی انتخابات بیشتر است

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها