مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 170901 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 24 خرداد 1396 -ساعت : 14:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن
درخواست دیدار فراکسیون امید با رئیس جمهور درباره کابینه دوازدهم

درخواست دیدار فراکسیون امید با رئیس جمهور درباره کابینه دوازدهم

مازندمجلس: سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی از درخواست فراکسیون امید برای دیدار با رییس جمهور در مورد کابینه دوازدهم خبر داد

مازندمجلس: بهرام پارسایی، اظهار کرد: فراکسیون امید تقاضای ملاقات با آقای روحانی را ارائه کرده، البته هنوز به صورت رسمی با مجلس مشورت نشده ولی ما انتظار داریم دولت از جنبه همفکری، تعامل و همکاری با مجلس ورود کند تا شاهد انتخاب نیروهای توانمند در کابینه دوازدهم باشیم.
 
این نماینده مجلس با بیان اینکه طبق شنیده‌ها تغییرات کابینه بیش از 50 درصد خواهد بود،‌ اضافه کرد: در مورد برخی وزارتخانه‌ها مثل نفت، وزارت امور خارجه،‌ کشاورزی و بهداشت اجماع وجود دارد که در آنها قوی عمل شده است و از گزینه‌های قابل دفاع دولت هستند و در مقابل انتظار می‌رود تغییراتی در برخی وزارتخانه‌های دیگر از جمله ارتباطات و کشور ایجاد شود.
 
وی افزود: انتظار مردم این است که همانطور که آقای روحانی هم گفتند کابینه را کارآمد، همدل و منسجم بچینند. دولت در بستن کابینه باید پاسخگوی مطالبات مردم باشد و این مطالبات نه تنها در چیدن کابینه بلکه در سیاست‌های پیش روی کابینه و شخص آقای رییس جمهور مورد توجه قرار گرد.
 
نماینده مردم شیراز در مجلس ادامه داد: انتظار این است وزرایی که با دولت همراه نبودند چه از نظر گفتمان یا عملکرد در آنها تغییر ایجاد شود. همچنین وزارتخانه‌های جدید نیاز به مدیران چابک، قوی، کارآمد و با روحیه و انرژی دارد. در مورد وزارت کار و تأمین اجتماعی نیز این انتظار وجود دارد که این دو بخش از یکدیگر جدا شود. چرا که مرتبط با یکدیگر نیستند و در صورت جداسازی کارآیی آنها بالاتر می‌رود و این به نفع دولت است.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کابینه - انتظار - ایجاد - کارآمد - مطالبات - یکدیگر - وزارتخانه‌های - وزارت - جمهور - دوازدهم - روحانی - فراکسیون - می‌رود -

مطالب مرتبط با : درخواست دیدار فراکسیون امید با رئیس جمهور درباره کابینه دوازدهم
نظر شما در مورد : درخواست دیدار فراکسیون امید با رئیس جمهور درباره کابینه دوازدهم

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها