مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 170915 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 24 خرداد 1396 -ساعت : 15:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن
وزارت کشور نیازمند تغییرات اساسی است

مبلغ:

وزارت کشور نیازمند تغییرات اساسی است

مازندمجلس: معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اصلاحات می‌گوید: در 4 سال گذشته در مدیریت تیم‌های استانی مدیریت قابل قبولی نداشتیم و بعضی از مدیران سیاسی کشور نه تنها در راستای سیاست‌های دولت و روحانی موفق نبودند حتی موجب نارضایتی‌هایی هم در استان‌ها شدند

مازندمجلس:مرتضی مبلغ معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اصلاحات در گفت وگوبا خبرآنلاین با بیان اینکه وزارتخانه هایی که باید در راستای برنامه های رییسجمهور تغییر کند، وزارت کشور، علوم و وزارتخانه های اقتصادی است، گفت: دروزارتخانه های اقتصادی باید ترکیب منسجم تری ایجاد شود تا کارها بهتر پیش برود. دردیگر وزارتخانه ها هم متناسب با شرایط جدید جامعه می توان تغییراتی داد تا کابینهای در تراز روحانی و مطالبات جامعه تشکیل شود که نیروهای کارامد و توانا و به ویژهشجاع روی کار بیایند.

مبلغ ادامه داد: وزارت کشور وزارتخانه بسیارمهمی است؛ زیرا این وزارتخانه مسئول امنیت داخلی و خارجی کشور است و همهاستانداران و فرمانداران و بخشداران از سوی وزارت کشور انتخاب می شوند. در واقعمدیریت داخلی سراسر کشور به عهده این وزارتخانه است. بنابراین آن تیم سیاسی که دروزارت کشور تشکیل می شود فوق العاده در پیشبرد برنامه های دولت می توانند موثرباشند و اگر تیم مناسبی وجود نداشته باشد، می توانند به عکس عمل کنند. کمااینکه در4 سال گذشته هم در مدیریت تیم های استانی مدیریت قابل قبولی نداشتیم و بعضی ازمدیران سیاسی کشور نه تنها در راستای سیاست های دولت و روحانی موفق نبودند حتیموجب نارضایتی هایی هم در استان ها شدند. اگر در کل سیاست های وزارت کشور نقصانیوجود داشته باشد می تواند به کل دولت آسیب برساند.

او با بیان اینکه وزارت علوم هم وزارت خانهبسیار مهمی است، گفت: قشر تحصیلکرده و دانشگاهیان کشور با وزارت علوم در ارتباطهستند و باید مدیریت خوبی بر این وزارتخانه حاکم باشد تا بسترهای رشد و نمو وبالندگی این نهاد مهم فراهم شود. با توجه به اینکه در چند سال گذشته چنین مدیریتیدر وزارت علوم دیده نشده است، بهتر است تغییرات خوبی در این وزارتخانه اتفاق بیفتدتا تغییر سطوح مدیریت در این وزارتخانه رخ دهد.

این فعال سیای اصلاح طلب ادامه داد: بخش جذبسرمایه، توسعه کارآفرینی و افزایش تولید و سرمایه گذاری، باید بیشتر مورد توجهقرار بگیرد تا بتوانیم از رکود خارج شویم و توسعه اقتصادی داشته باشیم. اما اینبایدها در گروی این است که در مجموعه وزارتخانه های اقتصادی کشور تیم کارامد وجودداشته باشد. یکی از مشکلاتی که در اغلب تیم های دولت های مختلف بوده است این بودهکه مدیران اقتصادی از انسجام کافی برخوردار نبودند. این مهم است که ترکیبوزارتخانه های اقتصادی با یکدیگر انسجام داشته باشند تا بتوانند در حل مشکلات کشورموثرتر وارد عمل شوند.


منبع : خبرآنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : وزارتخانه - وزارت - اقتصادی - مدیریت - سیاسی - اینکه - توانند - گذشته - توسعه - انسجام - داخلی - نبودند - سیاست - روحانی - برنامه - راستای - تغییرات - تغییر - جامعه - کارامد - تشکیل - ادامه -

مطالب مرتبط با : وزارت کشور نیازمند تغییرات اساسی است
نظر شما در مورد : وزارت کشور نیازمند تغییرات اساسی است

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها