مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 1400 -تاریخ انتشار : دوشنبه 11 خرداد 1394 -ساعت : 13:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان مازندران کسی را ترجیح می‌دهد که زیر بلیط آنها قرار بگیرد/ گزینه نهایی تدبیر و امید آمل در هاله‌ای از ابهام

آجدانی در گفتگو با مازندمجلس:

شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان مازندران کسی را ترجیح می‌دهد که زیر بلیط آنها قرار بگیرد/ گزینه نهایی تدبیر و امید آمل در هاله‌ای از ابهام

اختصاصی مازندمجلس - آجدانی گفت: ملاک تفکر اصلاح‌طلبی است و افراد خارج از این شورا نیز می‌توانند اصلاح‌طلب باشند / آجدانی درباره فعالیت شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان آمل اظهار کرد: این شورا از چند کاندیدای احتمالی یاد می‌کند، اما شاخص‌هایی که برای رویکرد خود اعلام می‌کند به جای آنکه محبوبیت، برنامه مدون، مقبولیت اجتماعی و... را ملاک قرار دهد، اصل را بر مسئولیت‌های انتصابی قرار می‌دهد.

اختصاصی مازند مجلس: لطف ا... آجدانی مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری مازندران در ابتدا با اشاره به جامعه مدنی در کشورهای توسعه یافته اظهار کرد: جامعه مدنی در دنیای غرب و توسعه یافته، مبتنی برشکل‌ گیری احزاب است. در چنین جوامعی شخصیت فردی نامزدها ملاک نیست‌، بلکه مهم برنامه‌های احزاب است و مردم به احزاب رای می‌دهند.

وی با بیان اینکه در جامعه ما ساختار احزاب به شکل بنیادین و رفتارهای حزبی، حرفه‌ای نیست، افزود: به عنوان مثال فردی که عقبه سیاسی غیراصلاحاتی دارد یک شبه اعلام می‌کند که حاضر است کاندیدای اصلاحات شود و با شگفتی از سوی حزب نیز پذیرفته می‌شود. ولی فردی که اصلاح‌طلب است و هزینه اصلاح‌طلبی نیز داده است کنار گذاشته می‌شود.

سخنگوی کانون تدبیر و امید مازندران، با اظهار اینکه اشکال در قانون‌مند نبودن احزاب است، گفت: به همین دلیل افرادی که با رفتارهای احزاب آشنایی ندارند، با توجه به شرایط موجود، تغییر مسیر می‌دهند. درحالی که یک حزب، یک شکل سیاسی قانون‌مند بر اساس برنامه‌های حزبی خود رفتارمی‌کند.

 

* خودمان را شاخص اصلاح‌طلبی قرار ندهیم، مبنا تفکر اصلاح‌طلبی باشد

آجدانی با بیان اینکه هنوز در برنامه‌های حزبی، ملاک شاخص‌های احزاب نیست، بلکه این اشخاص هستند که ملاک محسوب می‌شوند، ادامه داد: با همین نگاه است که در همایش اصلاح‌طلبان آمل، بیش از 30 نفر از اصلاح‌طلبان دعوت نمی‌شوند و تحلیل‌گران و فعالان سیاسی اگر با ملاک‌های اشخاص همسو باشند اصلاح‌طلب محسوب می‌شوند و اگر همسو نباشند در نظر آنها اصلاح‌طلب نیستند.

وی با اعلام اینکه با این رویکرد و نگاه این‌چنینی به احزاب مخالف است، ادامه داد: جانبداری من بر قانون‌مندی احزاب، برای گروه‌هایی قابل تحمل نیست تا جایی که برخی مرا متهم می‌کنند آجدانی اصلاح طلب نیست!

این فعال و تحلیلگر سیاسی مازندران، با بیان اینکه اصلاحات یک تفکر، یک فرهنگ و یک کنش و واکنش در جامعه است، گفت: ملاک قرار دادن تفکرات و نظرات اشخاص، مغایر با تفکر اصلاح‌طلبی است.

آجدانی درباره فعالیت شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان آمل اظهار کرد: این شورا از چند کاندیدای احتمالی یاد می‌کند، اما شاخص‌هایی که برای رویکرد خود اعلام می‌کند به جای اینکه محبوبیت، برنامه مدون، مقبولیت اجتماعی و ... را ملاک قرار دهد، اصل را بر مسئولیت‌های انتصابی قرار می‌دهد.

وی افزود: این نگاه که هرکسی مقام بالاتری دارد باید به عنوان نماینده اصلاح‌طلبان انتخاب شود که به نظر من چنین نگاهی سخیف و غیرعقلانی است.

سخنگوی کانون تدبیر و امید مازندران، با تاکید بر اینکه داشتن مسئولیت کلان برخی نامزدها ملاک نیست، اظهار کرد: اگر شخصی بالاترین مقام را داشته باشد اما برنامه نداشته باشد شایستگی لازم را برای جلوس بر کرسی مجلس را ندارد.

آجدانی تصریح کرد: باید تلاش شود نمایندگانی روانه مجلس شوند که از دانش، کوشش و سلامت لازم برخوردار باشند ومنافع ملی و مصالح نظام را در نظر بگیرند.

* گزینه نهایی تدبیر و امید آمل در هاله‌ای از ابهام

وی درباره نامزد احتمالی اصلاح‌طلبان آمل بیان کرد: در شهرستان آمل، ستاد سابق دکتر روحانی یا جبهه حامیان تدبیر و امید، هنوز روی کاندیدای خاصی به اجماع نرسیده‌اند.

رئیس ستاد انتخاباتی سابق دکتر روحانی در آمل، تصریح کرد: در چندین مرحله صحبت‌های مقدماتی درباره حمایت احتمالی از نامزدهای احتمالی انجام شده اما هنوز به جمع‌بندی قطعی نرسیده اند.

آجدانی درباره گفتمان پیروز انتخابات مجلس گفت: اگر اصلاح‌طلبان و اعتدالیون به اجماع برسند، می‌توانند دو سوم کرسی‌های مجلس را در اختیار بگیرند.

وی اضافه کرد: به تمام فعالان سیاسی اصلاح‌طلب پیشنهاد می‌کنم که هرچه سریع‌تر به این اجماع برسند و این مسیر نخواهد شد مگر اینکه معیارهای مشترکی داشته باشند و لازمه اش اجتناب از خودخواهی، جزمیت و داشتن وحدت نظر ست.

گفت و گو : مجید ساجدی فر

پایان قسمت دوم

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : لطف الله آجدانی - اصلاح طلبان - شورای هماهنگی - اعتدال گرایان - نامزد نهایی اصلاح طل - مدیرکل آموزش و پژوهش -

مطالب مرتبط با : شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان مازندران کسی را ترجیح می‌دهد که زیر بلیط آنها قرار بگیرد/ گزینه نهایی تدبیر و امید آمل در هاله‌ای از ابهام
نظر شما در مورد : شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان مازندران کسی را ترجیح می‌دهد که زیر بلیط آنها قرار بگیرد/ گزینه نهایی تدبیر و امید آمل در هاله‌ای از ابهام

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها