مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 172200 -تاریخ انتشار : دوشنبه 29 خرداد 1396 -ساعت : 16:15

چاپ به اشتراگ گذاشتن

ادعای برنامه ایران برای تشکیل حشد الشعبی در سوریه

مازندمجلس: مخالفان سوری مدعی شدند که تشکیل حشد الشعبی سوریه به صورت رسمی از سوی دولت سوریه اعلام شد. اعضا و فرماندهان آن افرادی هستند که به پیروی از دولت سوریه و ایران شهره‌اند.
مازندمجلس: مخالفان دولت سوریه مدعی شدند ایران در حال تشکیل "حشد الشعبی" در سوریه است.

به گزارش نامه  نیوز به نقل از خبرگزاری‌ها، فعالان رسانه‌ای و سیاسی وابسته به مخالفان سوری مدعی شدند که ایران قصد دارد به سبک حشد الشعبی (نیروهای داوطلب جنگ علیه داعش در عراق) در سوریه نیز حشد الشعبی تاسیس کند.

قرار است حشد الشعبی از نیروهای قبایل و عشایر سوری که هنوز آموزش نظامی ندیده‌اند تشکیل شود و پس از عضویت آموزش های آنها ادامه یابد.

بر اساس این ادعا، دولت سوریه و ایران پشتیبان اصلی برای ایجاد این تشکل هستند.

 سایت "عربی 21 "نیز نوشت: دولت سوریه با پشتیبانی و حمایت ایران، حشد الشعبی در سوریه تشکیل داده است. حشد الشعبی سوریه به سبک حشد الشعبی عراق تشکیل خواهد شد.

حشد الشعبی عراق پس از تسلط داعش بر چندین شهر عراق با فتوای آیت الله سیستانی مبنی بر اعلام جهاد علیه داعش تشکیل شد. اعضای آن مردم عادی داوطلب جنگ با داعش و تعدادی از گروه‌های شبه نظامی از جمله سپاه بدر و حزب الله عراق هستند.

حشد الشعبی عراق توانست در بسیاری از شهرهای این کشور داعش را شکست دهد و اکنون کنترل مرز عراق - سوریه را در دست گرفته است.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : الشعبی - سوریه - تشکیل - نظامی - آموزش - مخالفان - نیروهای - داوطلب -

مطالب مرتبط با : ادعای برنامه ایران برای تشکیل حشد الشعبی در سوریه
نظر شما در مورد : ادعای برنامه ایران برای تشکیل حشد الشعبی در سوریه

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها