مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 172203 -تاریخ انتشار : دوشنبه 29 خرداد 1396 -ساعت : 16:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن
معاون رییس جمهوری و وزیر نیرو وارد زاهدان شدند

به منظور رفع چالش های موجود در آب و برق شهرهای سیستان و بلوچستان؛

معاون رییس جمهوری و وزیر نیرو وارد زاهدان شدند

مازندمجلس: مدیر عامل آبفای سیستان و بلوچستان گفت: در نقاط دیگری از شهرهای این استان، طرح های آبرسانی تعریف شده که امیدواریم با اجرایی شدن آن ها مشکل آب و برق این منطقه مرتفع شود.
مازندمجلس: مدیر عامل آبفای سیستان و بلوچستان گفت: در نقاط دیگری از شهرهای این استان، طرح های آبرسانی تعریف شده که امیدواریم با اجرایی شدن آن ها مشکل آب و برق این منطقه مرتفع شود.

به گزارش ایلنا، به منظور رفع چالش های موجود در بخش آب و برق زاهدان، عصر امروز ( دوشنبه) " محمد باقر نوبخت" معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با همراهی مهندس حمید چیت چیان وزیر نیرو وارد استان سیستان و بلوچستان شدند.

بر اساس این گزارش، به دنبال بحث کمبود منابع آبی این استان که پیش تر در شورای عالی آب مطرح شده بود و همچنین چالش های موجود در بخش برق استان که در هیات دولت مطرح شد، برای جمع بندی این مباحث و برطرف کردن چالش های موجود در این دو بخش و اجرایی شدن پروژه هایی که می تواند در کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت مشکلات آب سیستان و بلوچستان را مرتفع کند، مقرر شد تا  توسط وزارت نیرو، سازمان برنامه و بودجه کشور و استانداری سیستان و بلوچستان جمع بندی هایی انجام شود و نتیجه آن در جلسه آتی هیئت دولت مطرح شود.

در همین راستا،  " محسن میرادی" مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با پاون با اشاره به این مطلب که در این سفر جلساتی برای احصای این پروژه ها برگزار خواهد شد تا منجر به مرتفع شدن معضلات آب و برق در استان شود افزود: وزیر نیرو و معاون رئیس جمهور بجز شرکت در جلسات اداری،‌ در بدو ورود به این استان از تاسیسات آب شیرینکن و سامانه تله متری شهر زاهدان بازدید خواهند کرد تا از نزدیک شاهد کمبودها و نحوه تامین آب این شهرستان باشند.

وی با اشاه به اینکه مسئله آب زاهدان هم اینک دارای شرایط پایداری است افزود: در شهر زاهدان کمبودهای ذاتی داریم و بین منابع تولید و مصرف این شهرستان فاصله زیادی وجود دارد.

میرادی با اشاره به اینکه در شهر زاهدان حدود 67 درصد جمعیت شهری از آب شرب برخوردار هستند و 13 درصد دارای آب بهداشتی و بقیه فاقد هر گونه سامانه آبرسانی هستند اظهار داشت: در مصوبه شورای عالی آب مطرح و مقرر شد تا  تامین لوله این پروژه ها از طریق وزارت نیرو و اعتبارات آن از محل سازمان برنامه و بودجه تامین شود.

وی یاد آور شد: اصلاح شبکه شهر زاهدان قریب به 800 کیلومتر است که امیدواریم ردیف اعتباری برای شبکه آب زاهدان در دستور کار سازمان برنامه و بودجه کشور قرار گیرد.

مدیر عامل آبفای سیستان و بلوچستان گفت: در نقاط دیگری از شهرهای این استان، طرح های آبرسانی تعریف شده که امیدواریم با اجرایی شدن آن ها مشکل آب و برق این منطقه مرتفع شود.

وی در خصوص تامین برق اضطراری زاهدان نیز اظهار داشت: با توجه به ناپایداری وضعیت برق زاهدان تصمیمی اتخاذ خواهد شد تا با ایجاد تامین برق اضطراری بتوانیم در هنگام قطع برق از قطع آب شرب شهر زاهدان جلوگیری کنیم.

 


منبع : ایلنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زاهدان - استان - سیستان - بلوچستان - تامین - برنامه - موجود - بودجه - مرتفع - اجرایی - امیدواریم - پروژه - شهرهای - آبرسانی - معاون - افزود - سامانه - اظهار - اضطراری - معاون رئیس جمهور - اشاره - دارای - اینکه - شهرستان - جمهور - منطقه - تعریف - دیگری - آبفای - گزارش - منظور - وزارت - شورای - منابع - میرادی -

نظر شما در مورد : معاون رییس جمهوری و وزیر نیرو وارد زاهدان شدند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها