مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 172219 -تاریخ انتشار : دوشنبه 29 خرداد 1396 -ساعت : 16:51

چاپ به اشتراگ گذاشتن

کاغذ باطله بدهید لوازم التحریر بگیرید

مازندمجلس: شهردار منطقه 7 از اجرای طرح جمع آوری کاغذهای باطله و ارائه لوازم التحریر در ازای آن در این منطقه در راستای تحقق طرح آسمان آبی زمین پاک خبر داد.
مازندمجلس: سعید طلوعی با اعلام این مطلب افزود: با اجرای این طرح؛ کودکان به صورت عملی با مبحث تفکیک پسماند و مسایل بازیافت آشنا شده و مشارکت در مسایل شهری را تمرین می کنند.
 
به گزارش نامه نیوز به نقل از  روابط عمومی شهرداری منطقه 7،وی تصریح کرد: طرح جمع آوری کاغذ و کتاب های غیرقابل استفاده به همت اداره بازیافت منطقه اجرا می شود و مقرر است این طرح از 10تا 14 تیرماه در تمامی 14 جایگاه بازیافت منطقه اجرا شود.

به گفته شهردار منطقه 7،  اداره بازیافت منطقه در طی سال تحصیلی با اجرای برنامه های مختلف آموزشی و هنری بازیافت در مدارس؛ ضمن ارائه آموزشهای لازم و فرهنگسازی در این زمینه، کودکان و نوجوانان را برای مشارکت و همکاری با مدیریت شهری تشویق می کند.
 
وی در ادامه با اشاره به جمع آوری ماهانه بیش از هزار و 500 تن پسماند خشک در سطح این منطقه، خاطرنشان کرد:  جلب مشارکت شهروندان برای اجرای طرح تفکیک پسماند در مبداء و لزوم تعیین اولویت گروه های هدف به منظور اجرای بهینه و پیشبرد امور و ارائه خدمات متقابل از جمله موارد ضروری است که باید در راس اقدامات قرار گیرد.
 
طلوعی یادآور شد: با مراجعه کارشناسان اداره مدیریت پسماند به درب منازل شهروندان سطح منطقه ، ضمن آموزش چهره به چهره توانستیم میزان جمع آوری پسماند خشک را  در این منطقه به رقم قابل توجهی افزایش دهیم.
 
وی در پایان با تاکید بر جمع آوری 50 تن پسماند خشک به طور روزانه از سطح محلات منطقه، گفت: طرحهای آموزشی و خدماتی جهت ترویج فرهنگ بازیافت و جلب مشارکت شهروندان در تفکیک پسماند و حفظ محیط زیست در سطح محلات در حال اجراست.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : منطقه - پسماند - بازیافت - اجرای - مشارکت - شهروندان - تفکیک - اداره - محلات - مدیریت - آموزشی - کودکان - مسایل - ارائه -

مطالب مرتبط با : کاغذ باطله بدهید لوازم التحریر بگیرید
نظر شما در مورد : کاغذ باطله بدهید لوازم التحریر بگیرید

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها