مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 1314 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 07 خرداد 1394 -ساعت : 10:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مجلس، مرکز قدرت و تصمیم‌گیری نظام است

عزت ا... یوسفیان ملا

مجلس، مرکز قدرت و تصمیم‌گیری نظام است

اختصاصی مازند مجلس: یوسفیان‌ملا، با اشاره به نقش مجلس در ایجاد دموکراسی بیان کرد: امروزه برای آنکه متوجه شوند در کشوری دموکراسی وجود دارد، نگاه همه متوجه مجلس آن کشور و قوانین آن می‌شود.

اختصاصی مازند مجلس: به مناسبت هفتم اسفند، سالروز افتتاح اولین دوره مجلس در ایران به سراغ تنی چند از نمایندگان مازندرانی مجلس نهم رفتیم تا نظر آنها را درباره نقش و اهمیت مجلس در جوامع، جویا شویم

عزت ا... یوسفیان ملا نماینده مردم آمل درمجلس شورای اسلامی درباره هفتم خرداد سالروز افتتاح اولین دوره مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هر جریان، اعتقاد و نظامی برای تداوم و بقا نیازمند قانون است.

وی با بیان اینکه قانون اسلام، احکام و قرآن و فقه است، اظهار کرد: طبیعی بود که ایران نیز از این قضیه مستثنی نباشد و در دوران مشروطه مجلس شورای ملی شکل گرفت.

نماینده مردم آمل در بهارستان، با اظهار اینکه قانون‌گذاری باید در محور حرکات نظام باشد، گفت: همانطور که امام راحل (ره) تاکید کردند مجلس مرکز قدرت و تصمیم‌گیری نظام است.

یوسفیان‌ملا، با اشاره به نقش مجلس در ایجاد دموکراسی بیان کرد: امروزه برای آنکه متوجه شوند در کشوری دموکراسی وجود دارد، نگاه همه متوجه مجلس آن کشور و قوانین آن می‌شود.

وی افزود: هرچه قدرت مجلس بیشتر باشد، قوانین بهتری وضع و در پایان رفاه مردم بیشتر می‌شود.

نماینده مردم آمل در بهارستان، با اشاره به جایگاه آزادی‌عمل مجلس‌نشینان در پیشرفت کشورها، اظهار کرد: هر کشوری که آزادی مجلس را محدود کند، آن جامعه به سمت دیکتاتوری می‌رود.

یوسفیان‌ملا تصریح کرد: جوامعی که تفکرات دیکتاتوری دارند، سعی می‌کنند در ابتدا مجلس را از رونق بیندازند و آن را منحل کنند، تا آثار مردم و حضورشان در جامعه کمرنگ شود.

مجلس تراز بین حکومت و مردم است

وی با اشاره به نادیده گرفتن مجلس در دوران پهلوی، خاطرنشان کرد: در دوران پهلوی، مرکز قدرت شاهنشاه بود، در حالی که امام راحل بارها تاکید کردند که گردانندگان حکومت، مردم هستند.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مجلس تراز بین حکومت و مردم است، گفت: امیدواریم مجلس شورای اسلامی با قوانینی که وضع می‌کند موجب کاهش مشکلات و معضلات جامعه گام بردارد.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : هفتم اسفند - یوسفیان‌ملا - امل -

مطالب مرتبط با : مجلس، مرکز قدرت و تصمیم‌گیری نظام است
نظر شما در مورد : مجلس، مرکز قدرت و تصمیم‌گیری نظام است

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها