مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 172410 -تاریخ انتشار : سه شنبه 30 خرداد 1396 -ساعت : 10:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دغدغه محافظه‌کاران قبل از انتخابات: معیشت مردم/ بعد از انتخابات: جلوگیری از حضور زنان در ورزشگاه

دغدغه محافظه‌کاران قبل از انتخابات: معیشت مردم/ بعد از انتخابات: جلوگیری از حضور زنان در ورزشگاه

مازندمجلس: دغدغه‌های اقتصادی گویی اما تنها برای انتخابات بود. حالا که انتخابات تمام شده است دغدغه‌های اصول گرایان و حامیانش تغییر پیدا کرده است

مازندمجلس: دغدغه‌ها تغییر پیدا کرده است. گویی دیگر معیشتمردم، بیکاری، گرانی و اشتغال دیگر برای اصول‌گرایان و حامی آنها جای نگرانیندارد. آنها نگران حضور زنان در ورزشگاه و البته ماجرای ادامه دار کنسرت‌ها هستند.

اگر به ایام انتخابات برگردیم مشاهده می‌کنید کهراست‌گرایان تمام هدف و شعارهای خود را حول محور اقتصاد برنامه ریزی کرده بودند.آنها بر این باور بودند که می‌توانند از مسیر اقتصاد، راه شکست روحانی را هموارکنند. آنها در مناظره‌ها و سخنرانی‌ها از مشکلات اقتصادی کشور و بیکاری جوانانگفتند.

اصول‌گرایان از ایجاد اشتغال سخن به میان آوردند.تیتر بسیاری از رسانه‌های منتسب به این جریان به مسائل اقتصادی ارتباط داشت. ازکارهایی که دولت یازدهم در زمینه اقتصاد انجام نداده است. حتی این افراد اعلامکردند آیا مشکل جوانان کشور کنسرت است؟

آنها می‌گفتند که مسائلی مانند کنسرت یا رفتنزنان به ورزشگاه جایی در میان مشکلات جوانان ندارد. جوانان ایران مشکل بیکاریدارند. جوانان ایران مشکل ازدواج دارند. جوانان ایران با گرانی دست و پنجه نرم می‌کنند.

این شعارها و دغدغه‌ها گویی اما تنها برایانتخابات بود. حالا که انتخابات تمام شده است دغدغه‌های این جریان و حامیانش تغییرپیدا کرده است.

ماجرای رفتن زنان به ورزشگاه برای دیدن بازیوالیبال ایران با رقبایش، باعث شد رفتن زنان به ورزشگاه دغدغه اصلی برخی در کشورشد. عده‌ای که حاضر هستند بعد از نماز جمعه در گرمای تهران زیر آفتاب بایستند وطوماری را امضا کنند که زنان به ورزشگاه نروند.

قبل از انتخابات دیگر در خطبه‌های نماز جمعه شاهدشورش علیه کنسرت‌ها نبودیم. حدود یک ماه کسی با کنسرت کار نداشت. بسیاری تصورکردند مسئله کنسرت در کشور حل شده است. همین که انتخابات تمام شد بازهم در نمازجمعه شاهد حمله کنسرت بودیم. بازهم کنسرت تبدیل به دغدغه اصلی شد.

به نظر می‌رسد با تمام شدن انتخابات دغدغه اصول‌گرایاندوباره تغییر کرده است. شاید همین معنا باعث شده است که مردم در انتخابات‌هایمختلف به راست‌گرایان اعتماد نکنند. مردم این تغییر روش‌ها آنها را درک می‌کنند.مردم به کسانی رای می‌دهند که در نظرات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خود ثابتقدم باشند.

این که در ایام انتخابات دم از اقتصاد بزنیم وبعد از آن دوباره به سراغ مسائل فرهنگی و اجتماعی برویم. نشان می‌دهد که جریاناصول‌گرا بیش از آنکه دغدغه مسائل اقتصادی داشته باشد به دنبال مسائل فرهنگی است.

در نهایت باید از این جریان و کسانی که آن طوماررا امضا کردند باید پرسید آیا دغدغه اصلی کشور رفتن زنان به ورزشگاه است؟


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات - ورزشگاه - دغدغه - کنسرت - جوانان - اقتصادی - مسائل - اقتصاد - فرهنگی - تغییر - جریان - بازهم - دغدغه‌ها - کسانی - اجتماعی - ماجرای - کنسرت‌ها - بیکاری - مشکلات - گرانی - بسیاری - اصول‌گرایان - اشتغال -

مطالب مرتبط با : دغدغه محافظه‌کاران قبل از انتخابات: معیشت مردم/ بعد از انتخابات: جلوگیری از حضور زنان در ورزشگاه
نظر شما در مورد : دغدغه محافظه‌کاران قبل از انتخابات: معیشت مردم/ بعد از انتخابات: جلوگیری از حضور زنان در ورزشگاه

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها