تاریخ انتشار : سه شنبه 13 تیر 1396 - ساعت : 13:42

کد مطلب: 176203 چاپ به اشتراگ گذاشتن

امارات: منتظر دریافت پاسخ قطر هستیم/تصمیماتمان را به راحتی نگرفتیم

مازندمجلس: وزیر امور خارجه امارات اعلام کرد که کشورش منتظر دریافت پاسخ رسمی قطر به خواسته‌های عربستان و متحدانش از طریق کویت است.

مازندمجلس:  
 
به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات در کنفرانس مطبوعاتی با زیگمار گابریل، همتای آلمانی خود با تاکید بر این که قطر باید به حمایت از تروریسم پایان دهد اعلام کرد: کشورش منتظر دریافت پاسخ قطر به لیست خواسته‌های 13 بندی کشورهای عربی است.
 
وی گفت: برای صحبت از گام‌های بعدی که پس از دریافت پاسخ قطر اتخاذ خواهد شد زود است. اقداماتی که درباره قطر اتخاذ می‌شود در چارچوب قوانینی بین‌المللی خواهد بود و ما با پیش از دریافت رسمی قطر اقدامات بعدی را اتخاذ نمی‌کنیم. هر واکنشی علیه قطر در چارچوب قوانین صورت می‌گیرد.
 
بن زاید عنوان داشت: ما و کشورهای عربی این تصمیم را به راحتی نگرفتیم بلکه بعد از سال‌ها حمایت قطر از تروریست‌ها و تندروی اتخاذ شد. باید به همه چالش های مربوط به حمایت از تروریسم به ویژه اظهارات افراط گرایانه و پناه دادن به تندروها دقت کنیم.
 
گابریل نیز عنوان داشت: در حال حاضر فرصت کافی برای کشورهای منطقه برای مبارزه با تروریسم وجود دارد.
 
وزیر امور خارجه آلمان در ادامه اعلام کرد کشورش با امارات درباره لزوم توقف حمایت از تروریسم هم رای است.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #اتخاذ #حمایت #تروریسم #دریافت #امارات #کشورهای #منتظر #درباره #چارچوب #عنوان #اعلام #نگرفتیم #خارجه #راحتی #کشورش

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : امارات: منتظر دریافت پاسخ قطر هستیم/تصمیماتمان را به راحتی نگرفتیم