واکنش مجیدقربانی به اظهارات لطف ا... آجدانی در نشست بررسی و نقش احزاب در جامعه ایران

تاریخ انتشار : یکشنبه 11 تیر 1396 - ساعت : 02:47

کد مطلب: 176751 چاپ به اشتراگ گذاشتن

واکنش مجیدقربانی به اظهارات لطف ا... آجدانی در نشست بررسی و نقش احزاب در جامعه ایران

مازندمجلس: در پی اظهارات اخیر لطف ا... آجدانی (فعال سیاسی و مدنی اصلاح طلب و پژوهشگر تاریخ معاصر ایران) در نشست «بررسی و نقش احزاب در جامعه ایران» در بابلسر، مجیدقربانی (مدرس دانشگاه) به آن واکنش نشان داد

مازندمجلس: در پی اظهارات اخیر لطف ا... آجدانی (فعال سیاسی و مدنی اصلاح طلب و پژوهشگر تاریخ معاصر ایران) در نشست «بررسی و نقش احزاب در جامعه ایران» در بابلسر، مجیدقربانی (مدرس دانشگاه) در واکنش به آن یادداشتی نگاشته و در برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی منتشر شده است که مشروح آن در ادامه می آید:


بسم الله الرحمن الرحیم

سرورگرامی جناب آقای دکتر لطف الله آجدانی

▫️به بهانه سخنرانی شما درنشست ۱۴تیرشهرستان بابلسرکه به میزبانی حزب ندای ایرانیان برگزارگردید، به عنوان یک معلم ساده دانشگاه،چندنکته راعرض می کنم:

۱-شما بهتر می دانیدکه عنوان این نشست"بررسی نقش احزاب درجامعه ایران"چقدرکلی ودرنتیجه بدون خروجی خواهدبود.

▫️انتخاب این موضوع نشانه ای از ضعف کادرحزب ندای ایرانیان دراستان مازندران است.چراکه برای خروجی مناسب،حتما باید عنوانی ریزتروتخصصی ترجهت یک نشست انتخاب کرد.

۲-حضرتعالی تعدادکم شعب حزب دراستان مازندران رااز نشانه های ضعف این حزب دانسته اید.

▫️اینجانب ضمن تاییدصحبت شما،سوالم ازاحزاب استان این است که چراهیچ آماری ازتعداد اعضای خود ارایه نمی دهند؟برای مثال حزب ندای ایرانیان به راستی چندعضو دراستان دارد؟

شمابه عنوان یک پژوهشگر برجسته کشوربهترمی دانیدکه تقریبادرهمه جای دنیابه صورت حتی روزانه تعداداعضای خود را درسایت مربوط به حزب خود قرارمی دهند.

آیاعدم ارایه آماری ازتعداداعضا به دلیل تعدادکم اعضای احزاب بویژه دراستان مازندران است؟

۳-درجایی از سخنرانی خود اشاره به "اصل گردش نخبگان واجتناب ازپدرسالاری وپدرخواندگی "داشته اید.به راستی که باکمی تحقیق می توان به این مساله مهم پی برد که متاسفانه دراستان مازندران بویژه درجناح های اصلاح طلب،تعدادی انگشت شماراز باتجربه های استان،سال هاست که تریبون هارابه دست گرفته اند و هرگزاجازه ظهور چهره های جدیدرانمی دهند.البته تقریبا چنین شرایطی رادرجناح اصولگرا هم درسطح استان شاهدهستیم.

▫️به نظراینجانب،احزاب مازندران نیازبه یک پوست اندازی تمام عیار دارند وپیران دوجناح بایدجای خودرا به جوان تر ها بدهند.شایدبه همین دلیل باشدکه تعداداعضای احزاب مازندران کم است والبته به خوبی واقفیدکه مجموعه عملکرد پیران دوجناح فقط به ایام انتخابات خلاصه می شود.

۴-به خوبی اشاره داشته ایدبه "ضعف کادرسازی".به نظراینجانب موضوع"کادرسازی" که درمرامنامه حزب ندای ایرانیان واکثراحزاب به صراحت آمده است،به علت ضعف مدیران خسته وباتجربه این احزاب است.مدیرانی که دیگرتوان رویارویی به مسایل روز جامعه را ندارندوتنهادرانتخابات به سخنرانی های غیرجذاب و سنتی می پردازند.

۵-درمورد "روابط خصمانه وحذفی احزاب وبی توجهی به حل معضلات ومطالبات اصلی"تنها به این جمله بسنده می کنم که"یکی از نشانه های عدم توسعه یافتگی"است وتنها باحضورکادرجدید ونسلی نو ازمدیران جوان حزبی والبته با گسترش فرهنگ حزبی قابل اصلاح است.

مجیدقربانی-مدرس دانشگاه


برچسب ها : #واکنش مجیدقربانی به اظهارات لطف ا... آجدانی در نشست «بررسی و نقش احزاب در جامعه ایران» #مجید قربانی #لطف ا... اجدانی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : واکنش مجیدقربانی به اظهارات لطف ا... آجدانی در نشست بررسی و نقش احزاب در جامعه ایران


X https://sport45.site/