مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 1457 -تاریخ انتشار : دوشنبه 18 خرداد 1394 -ساعت : 10:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن
گلایه آجدانی از رسانه‌ها و طیف‌‌های سیاسی مازندران/ مازندمجلس در شناساندن صحیح نامزدها تاثیرگذار است

طیف‌های سیاسی مازندران، فاقد برنامه‌اند!

گلایه آجدانی از رسانه‌ها و طیف‌‌های سیاسی مازندران/ مازندمجلس در شناساندن صحیح نامزدها تاثیرگذار است

اختصاصی مازندمجلس: لطف ا... آجدانی با حضور در دفتر پایگاه خبری مجلس مازندران (مازندمجلس) آغاز بکار رسمی این سایت را در نوع خود اتفاقی بزرگ، بی سابقه وخلاقانه دانست و گفت: انتظار می‌رود یک رسانه منصف، سالم و دارای اخلاق حرفه‌ای این فرصت را عادلانه برای عرضه دیدگاه‌ها ونقطه‌نظرات جریان‌های سیاسی مختلف واحیانا متضاد و نامزدهای احتمالی فعال در نظر بگیرد

اختصاصی مازند مجلس: لطف ا... آجدانی، مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری مازندران، با حضور در دفتر پایگاه خبری مجلس مازندران (مازندمجلس) آغاز بکار رسمی این سایت را در نوع خود اتفاقی بزرگ، بی سابقه وخلاقانه دانست و گفت: درست است هرجریان یا پایگاهی رویکرد خاص خود را دنبال می‌کند و برای انتخابات دیدگاهی دارد، اما انتظار می‌رود یک رسانه منصف، سالم و دارای اخلاق حرفه‌ای این فرصت را عادلانه برای عرضه دیدگاه‌ها ونقطه‌نظرات جریان‌های سیاسی مختلف واحیانا متضاد و نامزدهای احتمالی فعال در نظر بگیرد.

 

رسانه‌ها از نامزدها برنامه نمی‌خواهند!

وی با گلایه از عملکرد برخی رسانه‌های مازندران اظهار کرد: یکی از ایراداتی که من به برخی رسانه‌های مازندران درباره نامزدهای احتمالی انتخابات این دوره و جریان‌های سیاسی  می‌بینم این است که به رغم همه تلاشی که در دفاع یا تبلیغ از یک کاندیدا یا طیف سیاسی  یا حمله علیه یک کاندیدا یا طیف سیاسی دیگر انجام می‌دهند چیزی که همواره مغفول مانده و به آن پرداخته نشده است، پرسشگری درباره برنامه نامزدها است.

آجدانی تصریح کرد: در همین چند ماه گذشته که سایت‌ها به مسائل انتخاباتی پرداخته‌اند کمتر موردی یافت می‌شود که از یک کاندیدا درباره برنامه‌هایش برای توسعه استان سوال پرسیده شود.

سخنگوی کانون تدبیر و امید مازندران، با بیان اینکه ده ها مطلب در رسانه‌ها درباره انتخابات و نامزدهای احتمالی اطلاع‌رسانی می‌شود، افزود: رسانه‌ها در دفاع، تبلیغ یا معرفی جانبدارانه از یک نامزد، یا نقاط ضعف و قوت آنها تحلیل و یادداشت می‌نویسند ولی به جرات می‌گویم حتی یک مورد پیدا نمی‌شود که مبنا و معیار ارزش‌گذاری، پرسشگری در باب دیدگاه‌ها وبرنامه‌های او برای مجلس باشد.

 

طیف‌های سیاسی مازندران، فاقد برنامه‌اند!

وی با اظهار اینکه حتی این گلایه را از طیف های سیاسی مازندران نیز دارم، بیان کرد: جالب اینجاست طیف‌های سیاسی مازندران نیز برنامه خاصی ندارند که مطابق آن نامزدهای خود را معرفی کنند.

آجدانی اضافه کرد: مثلا شورای اصلاح‌طلبان از چند کاندیدای احتمالی در آمل (شهر خودم) یاد می‌کند بعد ادعا می‌کند که به یک نقطه‌نظرات ابتدایی هم رسیده است، اگرچه هنوز تا اجماع نهایی فاصله دارد، ولی در آیتم‌هایی که برای رویکرد خود اعلام می‌کند جایی پیش‌بینی نمی‌کند که توانمندی آن کاندیدا درباره داشتن برنامه برای اداره جامعه در جایگاه یک نماینده احتمالی مجلس چیست؟ و این به نظر من چهره خوشایندی ندارد،.

 

اینکه ملاک را فقط پست و مقام قرار دهیم، معیار صحیحی نیست

سخنگوی کانون تدبیر و امید مازندران، با بیان اینکه سایتهایی داریم که می‌گویند فلان شخص مدیرکل بوده، وزیر بوده، شخصیت ملی دارد پس توانمند است، خاطرنشان کرد: به نظر من این خیلی نگاه سخیف است که من آجدانی یا شخص دیگری که دارای چند مسئولیت بوده‌ایم و مسئولیت‌ها نیزعمدتا یا انتصابی بوده یا ممکن است براساس شایسته سالاری و در مواردی هم از رانت استفاده کرده باشد، اینکه ملاک را فقط پست و مقام قرار دهیم، معیار صحیحی نیست.

وی افزود: ضمن احترام به همه کاندیداهای احتمالی که برای رقابت به مجلس می‌آیند و مسئولیتی هم داشتند، باید عرض کنم صرف داشتن این آیتم، دلیل کافی برای توانمندی نیست و این نگاه برخی رسانه های مازندران پسندیده نیست!

آجدانی تصریح کرد: این معیار که فلان نامزد چون مسئولیت کلان داشته پس توانمندتر از سایر نامزدهاست، معیار علمی نیست. بلکه باید از کاندیدا به گونه‌ای حمایت شود به نوعی توصیف شود که توانمندی‌های آنها برای احراز کرسی مجلس مدنظر قرار گرفته شود.

این فعال و تحلیلگر سیاسی مازندران، یکی از مهمترین شاخص‌ها برای سنجش توانمندی نامزدها را درخواست برنامه از آنها دانست و گفت: اگر شخصی چندین مسئولیت داشته باشد (به طور مثال سفیر هم بوده باشد) ولی برنامه برای توسعه کشور، استان و حوزه انتخابی‌اش نداشته باشه برای نمایندگی مجلس شایستگی‌های لازم را ندارد.

 

مازندمجلس در شناساندن صحیح نامزدها تاثیرگذار است

وی با اشاره به نقش پایگاه خبری مازندمجلس به عنوان رسانه تخصصی مجلس که می‌تواند در شناساندن صحیح نامزدها تاثیرگذار باشد، افزود: ما انتظار داریم حالا که اتفاق خوبی در استان با سایت اختصاصی مازندمجلس رخ داده است حتما در رویکردشان لحاظ کنند که از کاندیداها برنامه بخواهند که وقتی مخاطب این رسانه توصیفی از یک نامزد را می‌بیند به راحتی قادر باشد از طریق رسانه تشخیص دهد که این کاندیدا چه برنامه ای دارد و بر اساس برنامه محوری اصلح را انتخاب کند.

تنظیم : مجید ساجدی فر

پایان قسمت سوم

قسمت اول: بستر استانی شدن انتخابات فراهم نیست/70 درصد نمایندگان مازندران تغییر می‌کنند

قسمت دوم: شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان مازندران کسی را ترجیح می‌دهد که زیر بلیط آنها قرار بگیرد

 

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : لطف الله آجدانی - رسانه های مازندران - طیف های سیاسی مازندر - اصلاح طلبان آمل -

مطالب مرتبط با : گلایه آجدانی از رسانه‌ها و طیف‌‌های سیاسی مازندران/ مازندمجلس در شناساندن صحیح نامزدها تاثیرگذار است
نظر شما در مورد : گلایه آجدانی از رسانه‌ها و طیف‌‌های سیاسی مازندران/ مازندمجلس در شناساندن صحیح نامزدها تاثیرگذار است

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها