آتش‌بس اصولگرایان؛ برای منافع ملی یا حضور در کابینه؟

تاریخ انتشار : جمعه 30 تیر 1396 - ساعت : 12:47

کد مطلب: 180688 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تحلیل مازندمجلس در آستانه تشکیل کابینه؛

آتش‌بس اصولگرایان؛ برای منافع ملی یا حضور در کابینه؟

اختصاصی مازندمجلس: اعلام آتش‌بس سیاسی پس از همه هجمه‌ها به دولت منتخب اینک در آستانه تشکیل کابینه تعابیر دیگری می‌شود برخی معتقدند طرح آن برای منافع ملی می‌باشد و برخی دیگر معتقدند آتش‌بس برای حضور در کابینه می‌باشد.

اختصاصی مازندمجلس: اعلام آتش‌بس سیاسی پس از همه هجمه‌ها به دولت منتخب اینک در آستانه تشکیل کابینه تعابیر دیگری می‌شود برخی معتقدند طرح آن برای منافع ملی می‌باشد و برخی دیگر معتقدند آتش‌بس برای حضور در کابینه می‌باشد.

محمدرضا تابش: آتش‌بس، تاکتیکی برای حضور در کابینه

از نمایندگان اصلاح طلب مجلس به خبرآنلاین می‌گوید می‌گوید شاید این امر تاکتیکی است برای حضور در کابینه دوازدهم.

امیدوارم آتش‌بس اصولگرایان یک تاکتیک نباشد. اگر به منزله استراتژی و راهبرد است که چرا پیش از این مطرح نشد تا انتخابات دو قطبی نشود و یا برجام با چالش مواجه نشود؟ اگر آنچه از سوی اصولگرایان تحت عنوان آتش‌بس مطرح می‌شود به عنوان یک راهبرد باشد قابل بحث است و باید از آن استقبال شود. اما نه اینکه به عنوان یک تاکتیک برای گرفتن سهمی در کابینه مطرح شود. اگر منظورشان این باشد، قابل درک نیست و کارایی ندارد. مضاف بر اینکه سردمدار بحث آشتی ملی و گفت‌و‌گوی ملی هم آقای خاتمی و دوستان اصلاح‌طلب بودند که در آن مقطعی که مطرح شد باید اصولگرایان از آن استقبال می‌کردند و گارد نمی‌گرفتند.

صادق زیباکلام؛ آتش‌بس سیاسی برای صیانت از امنیت و منافع ملی کشور

حال به نظر می‌رسد که شماری از اصولگرایان متوجه شده‌اند که زیر سؤال بردن رأی مردم، آن هم در شرایطی که همه افتخار نظام جمهوری اسلامی ایران این است که می‌گوید من نماد تبلور یافته مردم سالاری دینی‌ام، کار درستی نیست و با حذف نقش رأی مردم از مردم سالاری دینی دیگر چیزی نمی‌ماند که قابل افتخار باشد.

بنابر این برای صیانت از امنیت و منافع ملی کشور در این شرایط باید حداقل تحمل مان نسبت به یکدیگر را افزایش دهیم و این همان چیزی است که در مواضع اخیر چهره‌های میانه روتر جریان اصولگرا مطرح و با استقبال چهره‌های مطرح جریان حامی دولت مواجه شده است.

احمد توکلی: آتش‌بس را باید با آب طلا نوشت

احمد توکلی در توییتر خود نوشت: با این اختلافات خانه‌سوز، پیشنهاد دکتر زاکانی را باید با آب طلا نوشت که گفت حتی یکطرفه هم شده آتش‌بس دهیم تا اصلاحات اساسی بدست دولت انجام شود.

حجت الاسلام محسن غرویان: اصولگرایان آتش‌بس سیاسی را نمی‌پذیرند

حجت الاسلام محسن غرویان در گفت‌و‌گو با ایلنا بیان داشت: درباره آتش‌بس سیاسی که از سوی برخی از چهره‌های اصولگرا مطرح می‌شود، گفت: معتقدم خود اصولگرایان هم این آتش‌بس سیاسی را نمی‌پذیرند اماهمین که خودشان اقرار کردند که باید تنش‌ها کم شود، می‌توان امیدوار بود.

 


برچسب ها : #آتش‌بس اصولگرایان؛ برای منافع ملی یا حضور در کابینه؟

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : آتش‌بس اصولگرایان؛ برای منافع ملی یا حضور در کابینه؟


X https://sport45.site/