تأمین فاینانس خرید هواپیما‌های هما کماکان در‌ فراخوان/ بدهی ایرلاین‌‌‌ها بابت سوخت و خدمات فرودگاه‌ مدیریت شد

تاریخ انتشار : سه شنبه 03 مرداد 1396 - ساعت : 10:02

کد مطلب: 181745 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس سازمان هواپیمایی در پاسخ به فارس خبر داد

تأمین فاینانس خرید هواپیما‌های هما کماکان در‌ فراخوان/ بدهی ایرلاین‌‌‌ها بابت سوخت و خدمات فرودگاه‌ مدیریت شد

مازندمجلس: معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تأمین فاینانس خرید هواپیما‌های هما کماکان در مرحله فراخوان است، گفت: شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و شرکت فرودگاه‌ها با شرکت‌های هواپیمایی در تعامل هستند و پرداخت‌ها به صورت منظم انجام می‌شود.

مازندمجلس:، علی عابدزاده در جمع خبرنگاران درباره بدهی شرکت‌های هواپیمایی به شرکت پالایش و پخش فرآورده‌‌های نفتی و شرکت فرودگاه‌‌ها و ناوبری هوایی ایران، اظهار داشت: ‌همه بدهی‌هایی که شرکت‌های هواپیمایی در حوزه سوخت و خدمات فرودگاهی دارند مدیریت شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر هم شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و هم شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با شرکت‌های هواپیمایی در تعامل هستند و پرداخت‌ها به صورت منظم در حال انجام است.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد:‌ پرداخت‌های طی تفاهم‌نامه‌های ایرلاین‌ها و شرکت فرودگاه‌ها و شرکت پالایش و پخش، به صورت منظم انجام می‌شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: برای این پرداخت‌ها اشکال مختلفی تفاهم شده است.

* پیشرفت فراخوان جذب فاینانسر خرید هواپیماهای هما

عابدزاده درباره جذب فاینانسر خرید هواپیمای نو نیز اظهار داشت:‌ این یک فراخوان بوده است که کار آن انجام شده و در حال پیشرفت است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اینجانب اطلاع ندارم که چند فاینانسر در این مناقصه شرکت کرده‌اند اما کار فاینانس به صورت جدی در حال پیگیری است.

به گزارش فارس‌ اواخر سال گذشته بود که اصغر فخریه کاشان، قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل، اعلام کرد که فاینانسر‌های هما در خرید هواپیما تا فروردین 96 مشخص می‌شود.

بنابراین گزارش هما فعلاً هفت فروند هواپیمای نو خود را از محل مصوبه 330 میلیون دلاری صندوق توسعه ملی و به صورت نقد‌ خریداری کرده است تا پس از تأمین فاینانس، ایبن پرداخت نقدی، به عنوان پیش‌پرداخت‌های بعدی این ایرلاین در قرارداد خرید دیگر هواپیماها مدنظر قرار گیرد.

هما در قالب سه قرارداد 100 فروند ایرباس، 80 فروند بوئینگ و 20 فروند ATR از سه کمپانی هواپیماساز خریداری خواهد کرد.


منبع : فارس

برچسب ها : #هواپیمایی #فروند #فاینانسر #شرکت‌های #پالایش #فاینانس #گزارش #فراخوان #شهرسازی #معاون #پیشرفت #هواپیمای #قرارداد #خریداری #پرداخت‌ها #ناوبری #مدیریت #خدمات #تأمین #عابدزاده #درباره #اظهار #هوایی #فرودگاه‌ها

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تأمین فاینانس خرید هواپیما‌های هما کماکان در‌ فراخوان/ بدهی ایرلاین‌‌‌ها بابت سوخت و خدمات فرودگاه‌ مدیریت شد


X https://sport45.site/