بزرگترین چالش شهرستان نکا معضلات فرهنگی است/ عملکرد اجرایی فرماندار خوب بود

تاریخ انتشار : چهار شنبه 04 مرداد 1396 - ساعت : 17:05

کد مطلب: 182192 چاپ به اشتراگ گذاشتن

عضو شورای اصلاح طلبان نکا در گفت‌وگو با مازندمجلس؛

بزرگترین چالش شهرستان نکا معضلات فرهنگی است/ عملکرد اجرایی فرماندار خوب بود

اختصاصی مازندمجلس: علی درخشانی فر که سابقه ریاست شورای شهرستان نکا را دارد به عنوان عضو شورای اصلاح طلبان این شهرستان نیز می‌باشد، این فعال سیاسی و فرهنگی پیرامون عملکرد نماینده دولت در شهرستان نکا در گفت‌و‌گو با ما بیان داشت: عملکرد ایشان را می‌توان در چند حیطه بررسی کرد

اختصاصی مازندمجلس: علی درخشانی فر که سابقه ریاست شورای شهرستان نکا را دارد به عنوان عضو شورای اصلاح طلبان این شهرستان نیز می‌باشد، این فعال سیاسی و فرهنگی پیرامون عملکرد نماینده دولت در شهرستان نکا در گفت‌و‌گو با ما بیان داشت: عملکرد ایشان را می‌توان در چند حیطه بررسی کرد در برخی حیطه‌ها ایشان قوی کار کردند و در برخی متوسط و متعادل و متاسفانه در برخی زمینه‌ها ایشان ضعیف فعالیت کردند. به طور مثال پیگیری‌های ایشان برای پروژه‌های عمرانی و اجرایی چه در سطح استانی و چه در سطح کشوری خوب بود. اما ایشان به عنوان مسئول سیاسی و امنیتی آن گونه که ما می‌خواستیم، موفق نبوده است البته باید پذیرفت که نهادهایی در شهرستان حضور دارند که قدرتمند هستند و در کنش‌های سیاسی شهرستان اثرگذارند و می‌توان برخی از عدم توفیق فرماندار در مباحث سیاسی را به علت وجود این کانون‌های قدرت تحلیل کرد ما انتظارمان از آقای فرماندار به گونه‌ای بود که ایشان قدرتمندتر فعالیت کنند. ما انتظارمان این گونه بود که هم با نیروهای اصلاح طلب و حتی با نیروهای اصولگرا تعامل بیشتری می‌داشتند و می‌توانستند از ظرفیت‌های دوستان بهتر بهره‌مند شوند. نظر شخصی من این است که شخص فرماندار باید در کنار بحث‌های عمرانی در بحث‌های سیاسی نیز اعمال نظر کند لذا عملکرد اجرایی فرماندار خوب بوده است اما عملکرد سیاسی آن می‌توانست بهتر باشد.

درخشانی فر پیرامون معضلات شهرستان نکا بیان داشت: بزرگترین چالش شهرستان معضلات فرهنگی بوده است. متاسفانه شاهد فقر فرهنگی اجتماعی در سطح شهرستان هستیم. پیشنهاد من به آقای فرماندار و دستگاه‌های اجرایی این است که ابتدا به عوارض ناشی از معضلات اجتماعی و فرهنگی توجه نمایند. متاسفانه در مصرف مواد مخدر و ایدز وضعیت مناسبی نداریم که علتش را می توان در فقر فرهنگی شهرستان جستجو کرد.

دولت در این زمینه یگ مجموعه فعالیت‌هایی انجام داده است اما بیشتر مسکّن بوده است تا درمان. به طور مثال برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی منطقه‌ی عباس آباد مردم این منطقه از نکا را متفرق کرده‌اند. البته در سطح این محله مدرسه ساخته شد، مسیر دسترسی و درون عباس آباد تعریض و آسفالت شد. باشگاه‌های ورزشی ساخته شد. اما تاکید من به عنوان یک فرهنگی این است ابتدا به مسائل و آموزش فرهنگی پرداخته شود تا نمود زیربنایی‌تری داشته باشد. و در نهایت حل مسائل این چنینی با تعامل مناسب دستگاه‌های اجرایی محقق می‌شود. در سطح شهرستان فرماندار و نماینده‌ی مجلس ارتباطی در سطح عالی ندارند. یا در دولت یازدهم نیروهای هم سو آن گونه که باید در دستگاه‌های اجرایی مسئولیت نگرفتند. و برخی از روسای ادارات شهرستان تعامل مناسبی با آقای احمدی ندارند. امیدوارم با دقت و نظر بیش‌تر در این دولت عزل و نصب‌ها صورت بگیرد.

نویسنده :

برچسب ها : #بزرگترین-چالش-شهرستان-نکا-معضلات-فرهنگی-است/-عملکرد-اجرایی-فرماندار-خوب-بود

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بزرگترین چالش شهرستان نکا معضلات فرهنگی است/ عملکرد اجرایی فرماندار خوب بود


X https://sport45.site/