مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 179886 -تاریخ انتشار : سه شنبه 27 تیر 1396 -ساعت : 10:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نیروگاه و آب شیرین کن شماره 2 در جنوب جزیره کیش به بهره‌برداری رسید

در نخستین روز سفر معاون اول رییس جمهور؛

نیروگاه و آب شیرین کن شماره 2 در جنوب جزیره کیش به بهره‌برداری رسید

مازندمجلس: بهره برداری از نیروگاه و آب شیرین کن شماره 2 جنوب جزیره کیش با حضور دکتر جهانگیری آغاز شد.
مازندمجلس: بهره برداری از نیروگاه و آب شیرین کن شماره 2 جنوب جزیره کیش با حضور دکتر جهانگیری آغاز شد.

به گزارش ایلنا به نقل از  روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در نخستین روز سفر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور به جزیره کیش، نیروگاه و آب شیرین کن شماره 2 در جنوب جزیره کیش با حجم سرمایه گذاری 950 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

برای  این نیروگاه که  در زمینی به مساحت  2500 متر مربع  واقع شده روزانه تولید 100 مگاوات برق و 20 هزار متر مکعب آب شیرین پیش بینی شده است. توربین های گازی این واحد نیروگاهی 20 و 30 مگاواتی هستند که خروج گاز از اگزوز آنها دو دستگاه بویلر بخار را جهت تولید بخشی از ظرفیت آب شیرین تغذیه می کند.

متراژ کلی زمین این نیروگاه 50 هزار متر مربع است و 20 هزار متر مربع  هم برای توسعه در مراحل بعدی در نظر گرفته شده است.

فعالیت این نیروگاه که با هدف تامین انرژی و آب شرب ساکنان و فراهم کردن زمینه اجرا و تکمیل طرح های عمرانی و گردشگری جنوب جزیره کیش احداث شده است برای 80 نفر به طور مستقیم اشتغالزایی داشته است.

پس از این طرح مارینا و مرکز تفریحات دریایی کیش که یک مرکز تفریحی مجهز به پارکینگ قایق ها، رختکن، بخش های اداری و رستوران و کافی شاپ است با حضور معاون رییس جمهور به بهره برداری رسید.

لازم به ذکر است عباس احمد آخوندی وزیر راه و شهرسازی، اکبر ترکان مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور و علی عابد زاده رییس سازمان هواپیمایی کشوری نیز در این سفر اسحاق جهانگیری را همراهی می کنند.

بهره برداری از 7 طرح عمرانی، گردشگری و اقتصادی در جزیره کیش و همچنین بهره برداری از فرودگاه و بندرگاه هندورابی  و بازدید از روند اجرای چندین طرح در دست اجرا در منطقه از برنامه های سفر دو روزه معاون اول رئیس جمهور به جزیره کیش است.


منبع : ایلنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : جزیره - نیروگاه - برداری - شیرین - معاون - جمهور - جهانگیری - شماره - عمرانی - گردشگری - اسحاق جهانگیری - تولید - مربع  - منطقه - اسحاق - نخستین -

نظر شما در مورد : نیروگاه و آب شیرین کن شماره 2 در جنوب جزیره کیش به بهره‌برداری رسید

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها