مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 179903 -تاریخ انتشار : سه شنبه 27 تیر 1396 -ساعت : 10:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کنایه‌های ادامه دارِ رئیسی به روحانی:در کسوت روحانیت هستند، اما نگاه سکولار دارند

کنایه‌های ادامه دارِ رئیسی به روحانی:در کسوت روحانیت هستند، اما نگاه سکولار دارند

مازندمجلس: حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در دیدار با جمعی از علما و طلاب اصفهان در حرم مطهر رضوی افزود: این اشخاص در زبان از دین سخن می‌ گویند اما در قلب و عمل، اعتقادی به کارآمدی دین در عرصه‌ های مختلف زندگی انسان ندارند

مازندمجلس:  تولیت آستان قدس رضوی گفت: عده‌ ای در لباس دین، نگاه سکولار دارند و با وجود قرار داشتن در کسوت روحانیت، معتقدند دین در زندگی اجتماعی نباید تأثیر داشته باشد.
 
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در دیدار با جمعی از علما و طلاب اصفهان در حرم مطهر رضوی افزود: این اشخاص در زبان از دین سخن می‌ گویند اما در قلب و عمل، اعتقادی به کارآمدی دین در عرصه‌ های مختلف زندگی انسان ندارند.
 
وی اظهار کرد: نگاه اسلامی می ‌گوید دین پاسخگوی تمام نیازهای اجتماعی انسان است و فقه می ‌تواند در تمام شئون زندگی جاری باشد.
 
وی گفت: حوزه ‌های علمیه باید نگاه انقلابی داشته باشند تا در فراز و فرودها دچار ایستایی نشوند.
 
حجت الاسلام رئیسی افزود: انقلاب اسلامی الگوی پیشرفت مؤمنانه و مستقل است و می‌ خواهد نشان دهد که اسلامِ مقتدر برای سیاست، اقتصاد، اجتماع و رفاه دنیوی و سعادت اخروی مردم، طرح و برنامه دارد.
 
وی اظهار کرد: حوزه علمیه باید برای نیازهای فراوان امروز، برنامه و راه ‌حل داشته باشد و با نگاه مسئله ‌شناسانه و موضوعی، در صدد پاسخ به مسائل کلان کشور و زندگی مردم برآید.
 
وی گفت: استخراج مؤلفه ‌های پیشرفت مؤمنانه و رفاه مردم در سایه اسلام و استقلال، کار حوزه‌ های علمیه است و اگر حوزه به این وظیفه خود به درستی عمل نکند، الگوی انحرافی و پر هزینه همچون نسخه سازش را به‌ عنوان نسخه ‌های معتبر به جامعه غالب خواهند کرد.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زندگی - علمیه - رئیسی - الگوی - نیازهای - اسلامی - مؤمنانه - پیشرفت - برنامه - انسان - سکولار - روحانیت - دارند - اجتماعی - افزود - الاسلام - اظهار -

مطالب مرتبط با : کنایه‌های ادامه دارِ رئیسی به روحانی:در کسوت روحانیت هستند، اما نگاه سکولار دارند
نظر شما در مورد : کنایه‌های ادامه دارِ رئیسی به روحانی:در کسوت روحانیت هستند، اما نگاه سکولار دارند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها