مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 179923 -تاریخ انتشار : سه شنبه 27 تیر 1396 -ساعت : 11:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ایران یک زن را  مدیر بزرگترین ایرلاین کرد اما زنان در عربستان حق رانندگی ندارند

فوربس:

ایران یک زن را مدیر بزرگترین ایرلاین کرد اما زنان در عربستان حق رانندگی ندارند

مازندمجلس: پایگاه آمریکایی فوربس با اشاره به انتصاب فرزانه شرفبافی به مدیرعاملی شرکت هواپیمایی ملی ایران نوشت: در حالی که ایران یک زن را به عنوان مدیر بزرگترین ایرلاین این کشور انتخاب کرده، زنان در عربستان حتی حق رانندگی ندارند

مازندمجلس: پایگاه آمریکایی فوربس با اشاره به انتصاب فرزانه شرفبافی به مدیرعاملی شرکت هواپیمایی ملی ایران نوشت: در حالی که ایران یک زن را به عنوان مدیر بزرگترین ایرلاین این کشور انتخاب کرده، زنان در عربستان حتی حق رانندگی ندارند.

به گزارش تسنیم به نقل از فوربس، اولین زن ایرانی این هفته رسما مدیریت شرکت هواپیمایی ملی ایران، ایران ایر را بر عهده گرفت. فرزانه شرفبافی، با حکم وزیر راه و شهرسازی ایران، جایگزین فرهاد پرورش شده است. پرورش به سمت نماینده ایران در سازمان هوانوردی بین المللی (ایکائو) منصوب شده است.

خانم شرفبافی 44 ساله که بر اساس گزارش ها اولین زن ایران است که دکترای هوافضا دارد، در مقطعی حساس سرپرستی شرکت ایران ایر با عهده دار می شود. شرکت ایران ایر بعد از سال ها تحریم و استفاده از هواپیماهای با عمر بالا در حال بازسازی ناوگان حمل و نقل هوایی خود است.

از زمان اجرایی شدن برجام در ژانویه 2016، این ایرلاین ایرانی 220 هواپیمای جدید از شرکت های ایرباس، بوئینگ و ای تی آر به ارزش میلیاردها دلار سفارش داده است. برخی از این هواپیماهای جدید وارد ناوگان حمل و نقل هوایی ایران ایر شده اند، اما تحویل عمده این هواپیماها مدتی زمان خواهد برد.

از جمله اولویت های وی، بازسازی ساختار شرکت ایران ایر برای افزایش قدرت رقابت آن با رقبای داخلی و منطقه ای است. وی همچنین بهبود سابقه ایمنی ایران ایر و ایجاد فرصت های شغلی بیشتر برای زنان را از اولویت های دیگر خود خوانده است.

شرف بافی اولین مدیرعامل یک ایرلاین خاورمیانه ای نیست. قبلا خانم قاعده عبدالعاطف، مدیریت شرکت هواپیمایی ملی سوریه را بر عهده داشته و خانم راشا الرومی، تا آوریل سال جاری یعنی قبل از تقدیم استعفای خود، مدیر شرکت کویت ایرویز بوده است.

در حالی که ایران یک زن را به عنوان مدیر بزرگترین ایرلاین این کشور انتخاب کرده، زنان در عربستان، دیگر کشور بزرگ منطقه حتی حق رانندگی نیز ندارند. جایگاه و نقش زنان در صنعت هوانوردی در کل چندان برجسته و پررنگ نیست. بر اساس تحقیقی که در سال 2014 توسط موسسه اسکیفت انجام شده، از 248 ایرلاین جهان تنها 12 ایرلاین مدیر زن دارند که این به معنای حضور کمتر از 5 درصدی زنان در مدیریت عاملی ایرلاین های جهان است.


منبع : الف


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ایرلاین - فوربس - اولین - هواپیمایی - مدیریت - شرفبافی - بزرگترین - عربستان - رانندگی - ندارند - ناوگان - بازسازی - هواپیماهای - هوایی - منطقه - اولویت - گزارش - فرزانه - عنوان - ایرانی - پرورش - هوانوردی -

مطالب مرتبط با : ایران یک زن را مدیر بزرگترین ایرلاین کرد اما زنان در عربستان حق رانندگی ندارند
نظر شما در مورد : ایران یک زن را مدیر بزرگترین ایرلاین کرد اما زنان در عربستان حق رانندگی ندارند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها