مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 179929 -تاریخ انتشار : سه شنبه 27 تیر 1396 -ساعت : 11:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن

پایان ممنوعیت حمل لپ‌تاپ در پروازهای خاورمیانه به آمریکا

مازندمجلس: اداره امنیت حمل و نقل آمریکا اعلام کرد، ممنوعیت حمل وسایل الکترونیکی بزرگ همچون لپ‌تاپ را برای مسافران خطوط هوایی عربستان سعودی که به مقصد آمریکا پرواز می‌کنند، لغو کرد؛ این آخرین خطوط هوایی در خاورمیانه بود که از این محدودیت خارج شد.
مازندمجلس: به گزارش نامه نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، در مارس سال جاری میلادی مقامات آمریکایی محدودیت‌هایی را درباره حمل لپ‌تاپ و دیگر وسایل الکترونیکی بزرگ در پروازهای ۹ خط هوایی که اکثرا جزء خطوط هواپیمایی خاورمیانه بودند اعمال کردند تا بتواند به تهدید بالقوه مواد منفجره جاسازی شده رسیدگی کنند.

مقامات آمریکایی ماه گذشته به جای بسط دادن این ممنوعیت تدابیر امنیتی جدیدی را اعمال کرده و این محدودیت‌ها را درخصوص خطوط هواپیمایی که تدابیر امنیتی خود را تقویت کردند، لغو کرد.

جیمز گرگوری، یکی از سخنگویان اداره امنیت حمل و نقل آمریکا گفت: دولت واشنگتن این محدودیت‌های اعمال شده در مقر خطوط هواپیمایی عربستان در جده را لغو کرد.

وی افزود: مقامات دولت آمریکا در چند روز آتی به فرودگاه بین‌المللی ملک خالد ریاض سفر خواهند کرد تا این رفع محدودیت در آنجا را نیز تایید کنند.

پیشتر نیز این ممنوعیت برای دیگر خطوط هوایی خاورمیانه از جمله کویت، اردن، استانبول و امارات نیز لغو شد.

وزارت امنیت کشور آمریکا روز پنجشنبه در واکنش به درخواست‌ها برای شفاف سازی تدابیر امنیتی هوایی که قرار بود به زودی به اجرا درآیند، حکم جدیدی را درخصوص خطوط هواپیمایی سراسر جهان صادر کرد.

این حکم انعطاف پذیری و زمان بیشتری را به خطوط هواپیمایی سراسر جهان برای تعبیه تجهیزات بازرسی و کشف مواد منفجره می‌دهد.

اقدامات امنیتی جدید شامل بازرسی بیشتر مسافران در فرودگاه‌های خارجی، پروتکل‌های امنیتی بیشتر در اطراف فرودگاه و در محوطه مخصوص مسافران و افزایش بازرسی‌ها توسط سگ‌ها می‌باشد.

تدابیر جدید ۳۲۵ هزار مسافر از دو هزار پرواز مسافربری که روزانه از ۱۸۰ خط هوایی از ۲۸۰ فرودگاه در ۱۰۵ کشور سراسر جهان وارد آمریکا می‌شوند را تحت تاثیر قرار می‌دهد.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : هواپیمایی - امنیتی - آمریکا - تدابیر - هوایی - ممنوعیت - سراسر - مقامات - اعمال - خاورمیانه - فرودگاه - می‌دهد - بازرسی - بیشتر - مسافران - منفجره - پروازهای - لپ‌تاپ - آمریکایی - جدیدی - درخصوص - امنیت -

مطالب مرتبط با : پایان ممنوعیت حمل لپ‌تاپ در پروازهای خاورمیانه به آمریکا
نظر شما در مورد : پایان ممنوعیت حمل لپ‌تاپ در پروازهای خاورمیانه به آمریکا

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها