مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 179931 -تاریخ انتشار : سه شنبه 27 تیر 1396 -ساعت : 11:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن
آمریکا ممنوعیت حمل لپ تاپ را از آخرین هواپیمایی خاورمیانه حذف کرد

آمریکا ممنوعیت حمل لپ تاپ را از آخرین هواپیمایی خاورمیانه حذف کرد

مازندمجلس: دولت آمریکا که با سروصدای فراوان ورود لپ تاپ را به برخی پروازهای خطوط هواپیمایی خاورمیانه به مقصد این کشور ممنوع کرده بود، سرانجام محدودیت یاد شده را به طور کامل برطرف کرد.
مازندمجلس:به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، دولت آمریکا در ماه های گذشته به مسافرانی که قصد داشتند با استفاده از خطوط هواپیمایی محلی و از خاورمیانه به مقصد این کشور پرواز کنند، هشدار داده بود که نباید لپ تاپ های خود را به داخل هواپیما بیاورند.

این محدودیت به خصوص در فرودگاه ابوظبی موجب نگرانی ها و مشکلات فراوانی برای مسافران شده بود و لذا امریکا ابتدا خطوط هواپیمایی امارات و ترکیه را از این ممنوعیت مستثنی کرد.

حال اداره امنیت حمل و نقل امریکا ممنوعیت یاد شده را برای مسافران خطوط هواپیمایی عربستان سعودی نیز برطرف کرده تا این کشور به عنوان آخرین کشور باقی مانده در فهرست مذکور از مشکل یاد شده رها شود.

بر اساس اطلاعیه قبلی وزارت امنیت داخلی آمریکا ورود دوربین های دیجیتال، لپ تاپ و دیگر بسته های بزرگ حاوی لوازم الکترونیکی و برقی از فرودگاه های کشورهای ابوظبی، دوبی، مصر، اردن، کویت و دو فرودگاه در عربستان سعودی به فرودگاه های آمریکا ممنوع شده بود. این وزارتخانه حتی قصد داشت ممنوعیت حضور لپ تاپ را در مورد پروازهایی از مبدا کشورهای اروپایی نیز اعمال کند، اما هنوز چنین تصمیمی عملیاتی نشده است.

مقامات آمریکایی می گویند علت کنار گذاشتن این ممنوعیت اجرای تمهیدات امنیتی اضافی توسط خطوط هواپیمایی است که ممنوعیت مذکور شامل حالشان شده بود. البته ممنوعیت مذکور تنها از فرودگاه جده و نه ریاض حذف شده است.

آ


منبع : فارس


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ممنوعیت - فرودگاه - هواپیمایی - آمریکا - مذکور - سعودی - کشورهای - عربستان - مسافران - خاورمیانه - ابوظبی - امریکا - امنیت -

نظر شما در مورد : آمریکا ممنوعیت حمل لپ تاپ را از آخرین هواپیمایی خاورمیانه حذف کرد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها