مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 179933 -تاریخ انتشار : سه شنبه 27 تیر 1396 -ساعت : 11:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دور جدید حملات تندورها به رییس جمهور ۲۴ میلیونی

: ساعت ۱۰ سر کار می رود ساعت ۲ تعطیل می کند/

دور جدید حملات تندورها به رییس جمهور ۲۴ میلیونی

مازندمجلس: نماینده قم می‌گوید: با توجه به شناختی که از آقای روحانی دارم بعید می‌دانم که تغییر خاصی در چهار سال آینده رخ دهد

مازندمجلس: مجتبی ذوالنور، نماینده قم در مجلس درباره سهم خواهی اصلاح طلبان از روحانی و نیز پیش بینی خود از کابینه دوازدهم گفت: با توجه به شناختی که از آقای روحانی دارم بعید می‌دانم که تغییر خاصی در چهار سال آینده رخ دهد.
 
ذوالنور در گفت و گو با صراط با اشاره به تاکید رهبری مبنی بر اینکه در ادوار مختلف ریاست جمهوری وامدار کسی نشويد، اظهار كرد: اگر مسئولی، کاندیدایی، نماینده یا رییس جمهوری وامدار شخص یا جریانی باشد به جای خدمت صادقانه به مردم و کشور، مستقل عمل کردن و صلاح کشور را در نظر گرفتن در ابتدا به فکر پس دادن قرض و بدهی خود خواهد بود، چون طلبکار به هر طریقی طلب خود را می طلبد.
 
او با بیان اینکه روحانی به گونه ای عمل کرد که وام دار برخی شده و دیگران از وی به خاطر عملکردش طلب‌هایی دارند، گقت: امروزه طلب‌ها متنوع است به گونه ای که اصلاح‌طلب‌ها معتقدند آقای روحانی به خاطر حمایت و پشتیبانی آنها رای آورده و از سوی دیگر جریان اعتدال این نگاه را دارد که مردم از اصلاح طلب ها بریده بودند و به جریان اعتدال رای دادند.
 
عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجی ادامه داد: جریان های کوچک دیگری هم هستند که به شکل دیگری عمل می کنند لذا این موارد در حال حاضر باعث سهم خواهی آنان از رییس جمهور شده و اختلاف های مطرح شده را می توان جدی تصور کرد.
 
او با بیان اینکه روحانی از برخی جریانات گله مندی عمیقی دارد، گفت: تضادهای بسیاری در برخی جریانات وجود دارد بدین صورت که آقای روحانی شعار اعتدال سر داده است اما در عین حال برخی انتظارات از آقای روحانی با جریان اعتدال همخوانی ندارد که می توان گفت برخی از آنها، انسان های تابلودار، برند افراط و تفریط و تندی و سیاسی کاری هستند بنابراین امروزه آقای رییس جهور در تضاد منافع جدی قرار دارد.
 
ذوالنور با اشاره به برخی تندخویی و دعواها در جلسات خصوصی گفت: تلاش هایی در جهت دیدار برخی افراد اصلاح طلب با آقای روحانی شده و از سوی دیگر رییس جمهور با تشکیل کمیسیون های مختلف در حال بررسی افراد مختلف برای کابینه است بنابراین رییس جمهور در حال حاضر اینگونه پیش خود فرض می کند که اگر در مقابل برخی خواسته های جریانات مقاومت نکند درگیر چالشی خواهد شد که تساوی منافع را به همراه نخواهد داشت تا به انچه که مدنظرش است دست پیدا نکند.
 
نماینده قم در مجلس شورای اسلامی فضای سیاسی حال حاضر کشور را بسیار پیچیده خواند و گفت: صحبت هایی که از گوشه و کنار شنیده می شود گمان های سیاسی نسبت به برخی افراد است و مشخص نیست که انتخاب نهایی رییس جهور باشند.
 
وی با بیان اینکه اطلاعاتی که در مورش صحبت می کنند باید راست ازمایی شود، اظهار داشت: طبق شنیده های بنده تمام تلاش‌های رییس جمهور بر این است که در همان روز تحلیف که چهاردم مرداد است لیست کابینه را هم به مجلس تقدیم کند.
 
ذوالنور با اشاره به تفاوت های تحلیف رییس جمهور نسبت به دوره های قبل گفت: به دلیل تلاش های عربستان سعودی و دعوت از آمریکا و برخی کشورهای دیگر به منطقه، تدبیر این است که در این دوره برخی سران کشورهای دیگر هم به مراسم تحلیف رییس جمهور دعوت شوند.
 
او با بیان اینکه تا دو هفته اینده گمانه زنی ها بیشتر رنگ و بوی واقعیت به خود خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: در عالم سیاست هیچ احتمالی را نمی شود رد کرد.
 
عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجی با اشاره به سخن رییس جمهور مبنی بر اینکه کابینه اینده جوان و فعال تر خواهد بود، گفت: اگر لفظ جوان به کار رفته، بعید است که همین کابینه دوباره تکرار شود چون با قول آقای روحانی سازگار نیست .
 
وی با بیان اینکه برخی وزرا در مجلس زمینه رای آوردن را ندارند، افزود: علاوه بر موضوعات مطرح شده برخی جریانات حامی رییس جمهور هم خواهان تغییر برخی وزار هستند بنابریان اگر اقای روحانی قرار است به قول های خود عمل کند باید بحث تغییر کابینه را به جد دنبال کند.
 
ذوالنور با بیان اینکه دعا می کنیم که دولت بعدی دولت بهتری باشد، گفت: اگر دولت را به یک خودرو تشبیه کنیم، در صورتی که راننده و موتور همان باشد تغییر خاصی احساس نمی کنیم؛ اگر بخواهیم چرخ ماشین عوض شود اما راننده و موتور همان باشد، وضع تغییری نکرده است.
 
وی با بیان اینکه رییس جمهور باید خودش پای کار بیاید، افزود:  اگر قرار است رییس جمهور مانند دوره قبل ده صبح بر سر کار بیاید و دو ظهر هم کار را تمام کند و تفریحش کوچکترین ضربه ای نخورد  کابینه آتش به اختیار می‌شود و هر کسی ساز خودش را می زند.
 
نماینده مردم قم در مجلس گفت: اگر وزرا بیش از رییس جمهور فعال باشند طبیعتا رییس جمهور را دور خواهند زد و تیغ مدیریت رییس‌جمهور برش خاصی نخواهد داشت اما با توجه به شناختی که از آقای روحانی دارم بعید می‌دانم که تغییر خاصی در چهار سال آینده رخ دهد اما تاکید می کنم که آرزو می کنیم که دولت جدید منشا خدمات بهتر و بیشتر به مردم باشد.

منبع: صراط نیوز


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : جمهور - روحانی - اینکه - کابینه - تغییر - جریان - جریانات - اشاره - اعتدال - مختلف - سیاسی - تحلیف -  ذوالنور - افراد - اصلاح - بنابراین -  نماینده - منافع - نخواهد - شنیده - کشورهای - موتور - بیاید - راننده - افزود - اینده - بیشتر - باشند - دیگری - نماینده - جمهوری - وامدار - تاکید - خواهی - می‌دانم - آینده - اظهار - امروزه - سياست - خارجی - شناختی - امنيت - كميسيون - ذوالنور - کوچکترین - تفریحش -

نظر شما در مورد : دور جدید حملات تندورها به رییس جمهور ۲۴ میلیونی

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها