مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 180063 -تاریخ انتشار : سه شنبه 27 تیر 1396 -ساعت : 17:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن
۵۱ پرونده ثبت آثار تاریخی و طبیعی در مازندران تدوین شد

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران:

۵۱ پرونده ثبت آثار تاریخی و طبیعی در مازندران تدوین شد

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران از تهیه و تدوین ۵۱ پرونده ثبت آثار تاریخی، طبیعی و معنوی در سال جاری خبر داد و گفت: موزه خصوصی تبریزی در شهرستان نوشهر فعال شده است.

مازندمجلس:دلاور بزرگ نیا  با اشاره به تدوین ۵۱ پرونده ثبت آثار تاریخی و طبیعی از صدور ۲۰ موافقت اصولی ایجاد تاسیسات گردشگری در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد و افزود: با اجرایی شدن این تاسیسات گردشگری طبق طرح ارایه شده ۲ هزارو ۴۳۴ فرصت شغلی ایجاد می شود.

وی با بیان این که در سال جاری طرح های گردشگری جهت دریافت تسهیلات بانکی به ارزش بیش از ۶۲ میلیارد ریال به بانک معرفی شده است افزود: ۸ هزار و ۴۱۰ میلیون ریال جهت توسعه زیرساخت ها هزینه شده است.

بزرگ نیا افزود: ۱۳۶پروانه بهره برداری تحت عنوان خانه مسافر، یک اقامتگاه بومگردی ،متل و هتل آپارتمان و همچنین سه پروانه بهره برداری واحد پذیرایی بین راهی  صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۳ هتل، متل و واحد پذیرایی بین راهی در استان گواهینامه استاندارد براساس استانداردهای روز گردشگری را دریافت کردند اظهار داشت: ۶ هتل، متل و واحد پذیرایی بین راهی نیز در حال ارزیابی جهت دریافت گواهینامه استاندارد هستند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت:  قریب به ۱۱ بازارچه موقت عرضه و فروش صنایع دستی و هنرهای سنتی در سه ماهه نخست سال جاری برگزار شد.

بزرگ نیا با اشاره به برگزاری دوره های آموزش شاغلین  صنایع دستی افزود: دو تفاهم نامه همکاری با اداره کل آموزش و پرورش و همچنین سازمان فنی و حرفه ای استان منعقد شد و مفاد آن در دستو کار این معاونت قرار دارد.

وی گفت: صدور ۲۸ پروانه تولید انفرادی جدید، تمدید ۱۰۲ پروانه و همچنین ۳۰ کارت شناسایی مهارت آموزش دیدگان رشته های مختلف صنایع دستی از جمله اقدامات معاونت صنایع دستی در سال جاری است.


منبع : مهر


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندمجلس- محیط زیست -

نظر شما در مورد : ۵۱ پرونده ثبت آثار تاریخی و طبیعی در مازندران تدوین شد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها