نگاهی به عملکرد اطلاع رسانی روابط عمومی‌های فرمانداری‌های استان مازندران/ وب‌سایت‌ها غیرفعالند

تاریخ انتشار : سه شنبه 10 مرداد 1396 - ساعت : 13:43

کد مطلب: 183751 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مازندمجلس بررسی می‌کند؛

نگاهی به عملکرد اطلاع رسانی روابط عمومی‌های فرمانداری‌های استان مازندران/ وب‌سایت‌ها غیرفعالند

اختصاصی مازندمجلس: استفاده از تکنولوژی نوین و ورود به فضاهای جدید که اغلب شهروندان در آن حضور فعال دارند، هنوز امری ناآشنا با روابط‌ عمومی‌های فرمانداری‌های مازندران است تا به حدی که به نظر می‌رسد اکثر روابط عمومی‌ها به وبسایت رسمی خود نیز توجه چندانی ندارند

اختصاصی مازندمجلس: فرمانداری‌ها به عنوان نماينده عالي دولت، مسئوليت اجرای سياست‌های عمومی كشور در ارتباط با وزارتخانه‌ها و موسسات و شركت‌های دولتی و ساير دستگاه‌ها را عهده‌دار هستند. در این میان بخش روابط عمومی فرمانداری‌ها به عنوان خروجی عملکردی نمایندگان دولت در شهرستان، و به عنوان نزدیک‌ترین پل ارتباطی مردم با دولت، نقش مهم و اثرگذاری دارند.

مازندران دارای 22 فرمانداری است که اکثر روابط‌ عمومی‌های فرمانداری‌های استان مازندران به شکل سنتی و قدیمی ایفای نقش می‌کنند. استفاده از تکنولوژی نوین و ورود به فضاهای جدید که اغلب شهروندان در آن حضور فعال دارند، هنوز امری ناآشنا با روابط‌عمومی‌های فرمانداری‌های مازندران است تا به حدی که به نظر می‌رسد اکثر روابط عمومی‌ها به وبسایت رسمی خود نیز توجه چندانی ندارند.

وب سایت رسمی به عنوان کارت ویزیت و مجرای نشر اخبار رسمی است قطعا بهترین مجرای دسترسی به اخبار شهرستان، وب سایت فرمانداری های سطح استان می باشد. بازدیدکنندگان مازندرانی یا حتی از سایر استان ها انتظار یک وب سایت در خور شان نماینده ی دولت در آن شهرستان می باشد. شاخصه هایی چون گرافیک و نمای کلی وب سایت می تواند نشان گر سلیقه و قدرت روابط عمومی فرمانداری باشد و تهیه ی محتوای استاتیک و دینامیک می تواند مدیریت محتوای سایت را نشان دهد. در این نوشتار سعی خواهد شد وب سایت های فرمانداری های سطح استان را بررسی نماییم.


 فرمانداری ساری

 اولین نکته در مورد وب سایت فرمانداری ساری این است که با گوگل کردن و سرچ کردن عبارت فرمانداری ساری به دو وب سایت برمی خوریم (http://farmandari-sari.ir/) و (http://www.sari.ir/) که محتوای کاملا یکسان دارد. این که چرا و چگونه دو دامین به نام فرمانداری ثبت شده است و این مساله اصلاح نمی شود را باید از کارشناسان روابط عمومی فرمانداری ساری جویا شد و هر چه سریع تر نسبت به حل این مشکل اقدام شود.


نکته ی دومی که در مورد وب سایت فرمانداری ساری دیده نمی شود این است که قسمت درباره ی مجید حسین زادگان غیرفعال است و با مراجعه به وب سایت فرمانداری ساری اطلاعاتی در مورد مجید حسین زادگان یافت نمی شود و مجید حسین زادگان که در گذشته ...

قسمتی در تارنمای فرمانداری ساری تحت عنوان درباره ی شهرستان در نظر گرفته نشده است ولی قسمتی در سایت تحت عنوان درباره ی ساری وجود دارد که پنج محتوا وجود دارد که هر پنج محتوا در 7 خرداد سال 92 در وب سایت قرار گرفته است.


فرمانداری قائم شهر

در وب سایت فرمانداری قائم شهر به آدرس (http://www.ghaemshahr.gov.ir/) قسمت های درباره ی قائم شهر و درباره ی فرماندار فعال است وی که کارشناس مدیریت دولتی است از سال 61 مسئولیت هایی را در سطح شهرستان و استان به عهده دارد. در قسمت چارت سازمانی هم به معرفی معاون فرماندار و بخشدار مرکزی و کارمندان فرمانداری پرداخته شده است. در صفحه ی اصلی فرمانداری قائم هر همچنان پیام نوروزی دکتر روحانی دیده می شود. قسمت آرشیو وب سایت هم فعال نیست و کاربران تنها به 10 خبر آخر دسترسی دارند.

فرمانداری بابل

در قسمت وسط وب سایت فرمانداری ویژه ی بابل به آدرس (http://www.farmandari-babol.ir/) چند خبر به شکل خودکار عوض می شود که دو خبر از این اخبار به جذب سرمایه گذار در شهرستان بابل اشاره شده است و دو خبر دیگر هم به روز قدس و ضیافت افطار پرداخته شده. روابط عمومی فرمانداری بابل به محتوای عکس بسیار علاقه مند است و نوشتار سهم کمی از محتوای وب سایت دارد. در قسمت های وب سایت های مفید هم خبرگزاری فارس و ایرنا معرفی شده اند که احتمالا در دولت قبل درآن قسمت قرار گرفته اند.


فرمانداری بابلسر

آدرس تارنمای فرمانداری بابلسر نامناسب است http://www.fbh.ir/ آدرس مناسبی برای فرمانداری شهرستان مهم بابلسر نیست اما در مقایسه با سایروب سایت های فرمانداری ها از گرافیک و تم بهتری برخوردار است. بخشداران نیز به خوبی پوشش داده می شوند و این نشان می دهد احتمالا بخشداران از حمایت خوبی از سوی اسد برخوردار هستند.


فرمانداری بهشهر

شاید فعالیت بالای روابط عمومی فرمانداری بهشهر در بین فرمانداری های استان نمود خوبی داشته باشد. از لحاظ بصری شاید بتوان وبسایت فرمانداری بهشهر را بهترین وبسایت در بین فرمانداری های استان مازندران دانست

فرمانداری نکا

نکا تنها شهرستانی است که نظرسنجی در وب سایتش قرار داده و البته نظرها نشان می دهد نکایی ها از وب سایت فرمانداری نکا راضی نیستند اما روابط عمومی فرمانداری نکا پرکار جلوه می کند و تقریبا هر روز چند خبر را بر خروجی خود قرار می دهد. نکایی ها احتمالا برای پیدا کردن سوابق اجرایی جعفر احمدی به مشکل بربخورند زیرا این قسمت در تارنمای فرمانداری نکا وجودندارد.


فرماندار آمل

وب سایت فرمانداری آمل به استناد به آمار خود سایت نشان می دهد به طور متوسط روزی 1300 نفر از آن بازدید می کنند. آمل شهری صنعتی و تجاری است در وب سایت فرمانداری آن نیز کاملا این امر پیداست. شرایط و فضاهای سرمایه گذاری یکی از قسمت های وب سایت است. با مراجعه به سایت می توان مصوبات آمل را پیگیری کرد که در وب سایت های دیگر فرمانداری ها دیده نمی شود.


فرمانداری چالوس

در وب سایت فرمانداری این شهرستان تعداد بازدید اخبار دیده می شود. هر خبر به طور متوسط 40 بار خوانده می شود که می تواند آمار خوبی باشد.اسامی  فرمانداران گذشته ی چالوس در وب سایت قرار داده شده و می توان نسخه ی اندروید وب سایت را نیز دانلود کرد.


فرمانداری رامسر

وقتی فرمانداری رامسر را در گوگل سرچ می کنیم در صفحه ی دوم گوگل پیدایش می کنیم که این یک ضعف   بزرگ محسوب می شود.


فرمانداری سوادکوه

در وب سایت شهرستان سوادکوه بخش های مختلف دارای توضیحات کافی است جز شخص فرماندار که برای به دست آوردن اطلاعات باید درگوگل سرچ کرد و در وب سایت فرماندار معرفی نشده است.


فرمانداری سوادکوه شمالی

شاید یکی از کامل ترین وب سایت ها باشد از آنجایی که تقریبا همه ی اطلاعات لازم برای این شهرستان جدیدالتاسیس در سایت وجود دارد. در کنار اخبار و اطلاعات لازم، قسمت هایی تحت عنوان مطالعات توسعه ای شهرستان و مستندات توجیهی سرمایه گذاری در سایت دیده می شود.


فرمانداری عباس آباد

وب سایت کامل است


فرمانداری فریدون کنار

فقط به اخبار پرداخته می شود و سایر قسمت ها نادیده گرفته شده است به شکلی که روابط عمومی پر کار این شهرستان هر روز چندین خبر را از فرماندار در وب سایت کار می کند و در کنار آن نیز اخبار سایر رسانه ها را نیز پوشش می دهد اما هیچ اطلاعاتی در مورد شهرستان، فرماندار و بخشداری در آن دیده نمی شود.


فرمانداری گلوگاه

با مراجعه به وب سایت فرمانداری گلوگاه در می یابیم جناب فرماندار با نماینده ی شرق مازندارن در مجلس ارتباط نزدیکی دارد. اخبار در وبسایت به روز است و این که شهرستان به خوبی معرفی شده است ما در قسمت معرفی فرماندار به بارگذاری چند عکس بسنده شده است.


فرمانداری محمودآباد

به نظر می رسد روابط عمومی محمودآباد باید در پوشش اخبار و فعالیت های فرماندار کوشاتر باشد. خبرهایی مربوط به آذر سال گذشته در صفحه ی اصلی وب سایت دیده می شود


فرمانداری میاندورود

اگر از قالب نه چندان دلچسب فرمانداری بگذریم، به نظر می رسد بخش های مختلف وب سایت در حال فعالیت است و سند چشم انداز توسعه شهرستان نیز در وب سایت بارگذاری شده است


فرمانداری نوشهر

فاقد وب سایت


فرمانداری نور

در وب سایت فرمانداری نور تنها می توانید پیگیر فعالیت های روزانه شخص فرماندار باشید و از بخش های دیگر خبری نیست


فرمانداری سیمرغ

روابط عمومی فرمانداری سیمرغ مشخص است که هر چند روز یک بار به سایت سر می زند و اخبار آن چند روز را به صورت یکجا اطلاع رسانی می کند. بخش های معرفی شهرستان و ... نیز محل تبلیغی شده است برای شرکت خدمات دهنده ی فرمانداری


فرمانداری کلاردشت

اکثر گزینه های قسمت بالای سایت غیرفعال است و مخاطبان باید مسیر دیگری را برای به دست آوردن اطلاعات پیگیری کنند

نویسنده :

برچسب ها : #فرمانداری های مازندران #روابط عمومی #وبسایت های مازندران

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نگاهی به عملکرد اطلاع رسانی روابط عمومی‌های فرمانداری‌های استان مازندران/ وب‌سایت‌ها غیرفعالند


X https://sport45.site/