مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 181118 -تاریخ انتشار : یکشنبه 01 مرداد 1396 -ساعت : 08:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تشدید اختلافات در هفت خوان انتخاب شهردار تهران/ ماموریت جدید سه عضو شورای شهر/ اعضای شورا: فهرست گزینه ها تغییر نمی کند

تشدید اختلافات در هفت خوان انتخاب شهردار تهران/ ماموریت جدید سه عضو شورای شهر/ اعضای شورا: فهرست گزینه ها تغییر نمی کند

مازندمجلس: در حالی که در جلسه هفته قبل اعضای دوره پنجم شورای شهر تهران 7 گزینه به عنوان گزینه های نهایی شهرداری تهران انتخاب شدند اما به نظر می رسد روند انتخاب شهردار که تا کنون با اختلافاتی همراه بوده است در ادامه نیز با تشتت و کشمکش هایی همراه باشد.

مازندمجلس: در حالی که در جلسه هفته قبل اعضای  دوره پنجم شورای شهر تهران 7 گزینه به عنوان گزینه های نهایی شهرداری تهران انتخاب شدند اما به نظر می رسد روند انتخاب شهردار که تا کنون با اختلافاتی همراه بوده است در ادامه نیز با تشتت و کشمکش هایی همراه باشد.

به گزارش الف، در جلسه روز چهارشنبه هفته قبل، اعضای منتخب شورای شهر تهران با انجام رای گیری میان 24 فرد پیشنهادی، 7 گزینه نهایی تصدی پست شهرداری تهران را انتخاب و معرفی کردند. از بین هفت کاندیدای شهرداری تهران، محمد علی نجفی با 21 رأی، حسین مرعشی 20 رأی، الهه کولایی 16 رأی، افشانی 14 رأی، بیطرف 12 رأی، شریعتمداری 11 رأی و مهرعلیزاده 9 رأی را اخذ کردند.

24 گزینه برای کسب پست شهردار تهران وفا تابش، پیروز حناچی، الهه کولایی، محمد شریعتمداری، محمدعلی نجفی، محسن نریمان، علی‌اصغر احمدی، قاسم تقی‌زاده خامسی، سید محمد علی افشانی، احمد ترک‌نژاد، محسن مهرعلیزاده، حبیب‌الله بیطرف، محمد ستاری‌فر، حجت میرزایی، سیدمحمود حسینی، عباس آخوندی، محمدصادق خرازی، رضا ویسه، معصومه ابتکار، علیرضا جاوید، سید ابوالفضل رضوی، محمد پژمان، ‌سیدحسین مرعشی و اکبر‌ترکان بوده اند که البته پیش از آغاز رای‌گیری، کناره‌گیری معصومه ابتکار و علی اصغر احمدی بودند. در این بین محمود حجتی که زمانی یکی از اصلی ترین گزینه‌های تصدی کرسی شهرداری به حساب می‌آمد نامش حتی در لیست 24 نفره نیز قرار نگرفت تا بتوان حدس زد که احتمالا او در کابینه بعدی حسن روحانی نیز حضور خواهد داشت.

بعد از انتشار تعداد آراء، مرتضی الویری رئیس سنی منتخبان پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران در جلسه روز شنبه گفت: نشر اسامی نامزدها و میزان آرا آنها اقدامی غیر اخلاقی و ناپسند از سوی افراد غیرمسئول بود که مورد انتقاد اعضای منتخب شورا نیز قرار گرفت.

مجید فراهانی، عضو دیگر شورای شهر تهران نیز روز چهارشنبه با رد اخبار منتشره در شبکه‌های مجازی پیرامون تعداد آراء ۲۴ گزینه شهرداری تهران گفت: براساس اعلام هیات رئیسه موقت قرار نبود که آراء همه کاندیداها اعلام شود و آنچه که در برخی شبکه‌ها به عنوان تعداد آراء گزینه‌های پیشنهادی مطرح شده است، خلاف واقع است.

یادداشت بیطرف و نامه گلایه آمیز ستاری

پس از اعلامی اسامی هفت نفر، حبیب‌الله بیطرف اعلام کرد هیچگاه کاندیدای سمت شهردار تهران نبوده و در یادداشتی تاکید کرد:« هیچگاه امادگی خود را برای سمت شهردار تهران به اعضای محترم شورای پنجم اعلام ننموده‌ام و اکنون ضمن تشکر از حسن نظر منتخبین محترم پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، انصراف خود را از کاندیداتوری شهرداری تهران اعلام مینمایم».

یکی دیگر از افراد محمد ستاری بود که به عنوان نفر هشتم در نامه ای انتقادآمیز خطاب به مرتضی الویری نوشت: «در آخرین نشست که جناب فراهانی دو روز پیش با چند نفر دیگر آمدند دانشکده و اصرار داشتند باز مخالفت خود را اعلام کردم. ایشان فرمودند در نشست حدود ۱۰نفره اعضا در روز سه شنبه عصر شرکت کنم باز عذرخواهی کرده و شرکت نکردم... آری برادر جناب آقای الویری عزیز مگر من کاندیدا بوده ام که امروز در رسانه ها و امشب در مصاحبه آن عزیز در سیما فرمودید سه نفر در دولت باقی ماندند و الباقی ۷نفر انتخاب شده اند. من تلفن باران شده ام که چرا رای نیاورده ام وچرا کاندیدا شده ام؟آیا درست است که کسی که اخلاقی برخورد می کند و با خضوع رفتار می کند، اعضای شورا او را کاندیدا کنند با وجود اینکه خود مخالفت داشته و بعد ار رای گیری چنان وانمود شود که رای نیاورده است. آیا این روش ها اخلاقی و ارزشی است؟ آیا این رویه به حفظ وحدت و یکپارچگی و ارتقای سرمایه انسانی و اجتماعی جمع ما اضافه می کند یا ریزش؟...»

احتمال ماندن محمد شریعتمدای در دولت

در این بین خبرهایی جدی مبنی بر باقی ماندن محمد شریعتمداری در دولت نیز منتشر شده است. به همین دلیل بود که محمدجواد حق‌شناس با اعلام خبر انتخاب 3 عضو برای گفت‌وگو با دو کاندیدای شهرداری تهران که یکی از آنها انصراف و احتمال انصراف دیگری نیز وجود دارد، گفت: پس از آنکه در جلسه روز چهارشنبه 7 نفر از کاندیدا مشخص شدند، یکی از آنها «بیطرف» در پیامی انصراف خود را از کاندیداتوری شهرداری تهران اعلام کرد و زمزمه‌های انصراف یکی از کاندیداهای دیگر شریعتمداری نیز وجود دارد که برهمین اساس در جلسه صبح امروز تمهیداتی در نظر گرفته شد.

وی با بیان اینکه هیات رییسه پذیرفت که باید حضور این افراد به عنوان کاندیدای شهری مسجل می‌شد و پس از آن نامشان در میان کاندیدا قرار می‌گرفت، گفت: البته پیشنهاد دادند که نفرات هشتم و نهم جایگزین این افراد شوند اما مورد موافقت قرار نگرفت.

عضو منتخب پنجمین دوره شورای شهر تهران گفت: برهمین اساس رسولی، نژادبهرام و بنده برای گفت‌وگو با این افراد و جلب نظرشان برای باقی ماندن در میان گزینه‌ها انتخاب شده‌ایم که نتیجه این مذاکرات در جلسه روز چهارشنبه اعلام می‌شود.

فهرست گزینه های شهرداری تهران تغییر نمی کند

زهرا نژادبهرام ، منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران نیز گفت: گزینه های معرفی شده برای تصدی پست شهرداری تهران نهایی هستند و هیچ تغییری در این لیست و گزینه های مطرح شده انجام نمی شود. نژادبهرام با اشاره به جلسه منتخبان پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران افزود: در این جلسه مقرر شد با گزینه هایی که اعلام انصراف کرده اند برای رسیدن به جمع بندی و نظر واحد، مذاکره شود.

تعیین شهردار، معاونین، مدیران، شهرداران مناطق و حتی روسای شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه شهرداری تهران توسط شورا/ خبری که تکذیب شد

این در حالی است که یکی از خبرگزاری ها دیروز در مصاحبه با حجت نظری، منتخب شورای پنجم به نقل از او عنوان کرده بود: علاوه بر انتخاب شهردار، معاونین، مدیران، شهرداران مناطق و حتی روسای شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه شهرداری تهران را انتخاب می‌کنند.

اما این عضور شورا بعد از ساعتی ضمن تکذیب این گفت و گو عنوان کرد: در عین حال اگر گفت‌وگویی هم اتفاق افتاده است من گفته‌ام که در مرحله آخر از دو یا سه نفر باقی‌مانده می‌پرسیم که چه افرادی را برای تیم کاری خود مدنظر دارند و بیشتر برای آگاهی است نه دخالت در حوزه کاری شهردار. ممکن است در مورد بعضی گزینه‌ها بگوییم که اگر انتخاب نشوند بهتر است اما فقط در همین حد است نه بیش‌تر.                       
 


منبع : الف


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - شهرداری - گزینه - اعلام - شورای - شهردار - انصراف - عنوان - بیطرف - منتخب - کاندیدا - پنجمین - اعضای - افراد - شریعتمداری - اسلامی - کاندیدای - چهارشنبه - نژادبهرام - الویری - ماندن - اخلاقی - نهایی - تعداد - نیاورده - مصاحبه - امروز - مخالفت - معاونین - روسای - مناطق - شرکت‌ها - سازمان‌های - تکذیب - تابعه - شهرداران - مدیران - گفت‌وگو - احتمال - برهمین - گزینه‌ها - کاندیداتوری - اینکه - منتخبان - مرعشی - کولایی - افشانی - مهرعلیزاده - معرفی - پیشنهادی - فهرست - تغییر - همراه - احمدی - حبیب‌الله - مرتضی - اسامی - فراهانی - هیچگاه - نگرفت - گزینه‌های - معصومه - ابتکار - البته - محترم -

مطالب مرتبط با : تشدید اختلافات در هفت خوان انتخاب شهردار تهران/ ماموریت جدید سه عضو شورای شهر/ اعضای شورا: فهرست گزینه ها تغییر نمی کند
نظر شما در مورد : تشدید اختلافات در هفت خوان انتخاب شهردار تهران/ ماموریت جدید سه عضو شورای شهر/ اعضای شورا: فهرست گزینه ها تغییر نمی کند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها